Skocz do zawartości

próba dostania sie na ASP :)Martwa naturka 100x70


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyobraz sobie ze olowek ma od czerni do bieli 256 stopni szarosci.

ty do kazdego obiektu, wiadro, butelka, draperia... wykorzystujesz cala ta skale.

a skale powinienes wykorzystywac na caly rysunek.

 

zauwaz ze czern w prawym dolnym rogu wiadra jest taka sama jak czern wnetrza wiadra przewroconego, a roznica miedzy jednym a drugim w przestrzeni jest dosc znaczna. nawet jezeli tak bylo (tak widziales) to musisz kontrolowac to co widzisz z tym co sie sprawdza na rysunku.

 

poza tym plamy czerni i bieli staraj sie rysowac wtedy kiedy sa ci przydatne w kompozycji. np. niektore czarne elementy mozesz narysowac jako bardzo jasne, nie dlatego ze to jest logiczne przestrzennie, ale dlatego ze to sie sprawdzi kompozycyjnie.

 

no ale ogolnie nie jest zle. powodzenia, ciekaw jestem kolejnych pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury?? Kto biedaczce wyłamał jej lewą ręke z barku ?? Anatomia leży. Nie czuje sie masy ciała. To tło masz za mocne, jest przerysowane. Z deka z nogami się połapaćnie mogę. Cały rysunek jest strasznie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje najbardziej kuleją - jeśli chodzi o matrwa - wszystko wydaje się płąskie - górna elipsa garnka jakaś taka nijaka, butelka strasznie płasko wyszła.

 

Jeśli chodzi o posrać - najbardziej razi za mała głowa i rónież płaski styl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płasko jest. Musisz popracować nad oddaniem przestrzeni. :)

Cień za panią trochę za ciemny się wydaje.

Proporcję twarzy (wielki nos!) są złe.

Martwe robiłeś lepsze. :)

Ta sieczka krech stawianych pod różnymi kątami, którą chciałeś zrobić w tle, to już wyższa szkoła jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

fajne to ostatnie ;) bardzo kolorowe,ale...obszar w okolo jablka i kulki mi sie niezbyt podoba. Nie za bardzo czuje ciezar tej kulki. IMO wyglada jakby w powietrzu wisiala ;/ Ta kulka wyglada jakby miala ciemno zielona poswiate. teraz cos jeszcze zauwazylem ze oswietlenie nie jest jakby konkretne- zolty klocek jest oswietlony od prawej strony ,a pasek na 1st planie..hmm ciezko stwierdzic.

Ten niebiski przedmiot (tuba, zwoj czy cos to tam jest) fajnie wyszedl

Ogolnie bardzo ladne ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba ta babka z poprzedniej stronki ma fajoski klimat jakos tak przychodzą mi na mysl basnie Andersena :/ czy cos. Czolo masz dziwne :D , ale pracka fajna. Martwe natury takie se, ale ja sie nie znam jestem laikiem i moją opinią sie nie sugeruj :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

hehe z taka wyobraznia napewno sie dostaniesz na ASP ;) tam z reguly sie tacy dostaja ;)

 

powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

no no ta pracka wyglada juz swietnie- kolory bardzo ladne a szczegolnie zelazka ;) widac ze to metal :D

gratulejszon ;)

 

ps. fajnie sie maluje akrylami?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

o kurcze blade :D to ja sie za akryle biore :D bo przy olejnych musialem czekac pare dni zeby cos domalowac bo inaczej mi sie farba mieszala i gow*o wychodzilo ;)

 

no to czekam na nastepne pracki ;)

 

dzieki za info

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja raczej polecam trempere co prawda nie jest taka gesta ale po dodaniu odpowiednich"plynow" tez robi sie oleista... no i schnie wolniej ciut od akrylu! a co do obrazka to troche ci wszystko sie wydluzylo :), ale najwazniejsza jest kolorystyka!

 

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

ja tez kiedys sie w temperkach bawilem ,ale jak dla mnie to to prawie plakatowki ;p . Wolalbym cos w stylu SZYBKOSCHNACYCH farb olejnych ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

Hehe jestem pierwszy :D bardzo fajny ten zydek- szczegolnie oswietlenie. Nie za szeroki w barach jest ? :D i wydaje mi sie ze ksiazka lezy tak troche jakby nie na stole ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no to mi sie podoba :D, bardzo fajny kapciuch i to plotno ;). nawet sciana mi sie podoba :D ale mam wrazenie ze perspektywa sie zalamala w tym sloiku po prawej ;)

oby tak dalej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne , tylko szkoda ze zdjecie przejaskrawione :( bo teraz wyglada jakby te gory w tle wisialy w powietrzu, a wiem ze tak nie jest :D

ps. szkoda ze drugiej fotki nie mozesz zrobic :( ;p

powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryteriów przyjęcia na ASP nie są pewnie sami profesorowie, bo na to czy ktoś zostanie przyjęty czy nie, nie ma reguły.

Ale trzymam kciuki i życzę powodzenia oraz dużo CIERPLIWOŚCI. Mnie jej zabrakło, startowałem tylko raz i odpadłem na etapie Portfolio. Mieszkam w malym miescie, i nie zapomne jak podczas przeglądu moich prac, jeden z bardzo-ważnych profesorow poprosil mnie o polecenie jakiejś ciekawej wystawy, albo galerii. Na to ja mu odpowiedzialem jak jest, że nie bardzo mam możliwość uczestniczenia w takiej uczcie dla ducha, i nie bywam na wystawach ani galeriach. Pan profesor powiedzial "A powinien Pan", i na tym się zakończyla moja przygoda z ASP :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać postępy w porównaniu do pierwszych prac w tym wątku. Na tym ostatnim rysunku - krzesło jest strasznie ciemne, przez co wybija się na pierwszy plan. Staje się ważniejsze niż modelka. I trochę nie do końca sprecyzowane oświetlenie.

 

Trenuj pod kątem ograniczenia czasowego - jak ja zdawałem, to na rysunek było 8 h (podzielone na 45 min rysunku i 15 min przerwy), na malarstwo też 8 h. Wydaje się to dużo, ale można się zdziwić.

 

Ja swojego czasu przebrnąłem przez wszystkie etapy, ale na końcu okazało się, że mi zabrakło 3 punktów. :( Trzymam kciuki, pracuj ostro i się nie poddawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość designtrix

ten ostatni rysuneczek..powiem tak, o ile mozna przyjac pewna stylistyke to od prawego dolego rogu jest niezle (podkreslam Stylistyke!) natomiast przy twarzy i tle jest juz taki zgrzyt ze nalezy szybko odwrocic wzrok. mysle ze duzo pracy jest w stanie cos z ciebie zrobic. a tak apropo anatomii, kiedy ty ostatni raz widziales kobiete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna pracka format 70x50cm

biala farba plakatowa, tusz, grafit w bloczku,

rysowanie wylacznie palcami:)

32ay.jpg

designtrix

hmmm fotka jest slaba dlatego tak to moze wygladac

a co do anatomi hmm to nie wiem co jest nie tak

bo kontor wewnetrzny i zewnetrzny robielm prz profesorku wiec on to widzial i sie nie czepial anatomi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

designtrix: dramatyzujesz nieco, proporcje tej pani wcale takie złe nie są. Stylistyka to już inna sprawa, ale myślę że to kwestia treningu.

 

Łukasz, to ostatnie całkiem ciekawe w wyrazie. Ręce mogłyby być nieco bardziej określone, no i nie wiadomo do końca, czy ona się opiera o coś, czy może podpiera się ręką. Tej dolnej nogi to chyba trochę za dużo widać, wydaje mnie się że powinna się bardziej chować pod tą górną nogą. Ale jak szybki szkic może być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też jade w tym roku do Krakowa.Na jaki wydział startujesz? Ja będę się starał dostać na malarstwo, więc może się gdzieś spotkamy. Hmm może też wrzucę tutaj swoje pracki pod komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość designtrix

a niech sie chlopak przyzwyczaja :) dostanie sie na asp to dopiero mu dadza popalic.. tam jest dopiero banda krytykow :) (o anatomii to bylo apropo jeszcze wczesniejszego rysunku ale tak mi sie nawinelo). poza tym zastanawiam sie czy aby napewno wszystkie prace robi jedna osoba.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

designtrix:) jedna jedna osoba robi te prace na 100%

a krytyke od profesorkow z ASP hmm sie nie obawiam:) krytyka mila rzecz:)

hmm jeden profesor mi powiedzial ze mam wieka skale rozpietosci kreski to dlatego hmm moje prace sie roznia od siebie chyba to mial na mysli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności