Skocz do zawartości

animowane chmury


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy trafiłem z działem, wiec jeśli źle, to proszę moderację o przeniesienie.

[klik]

Zastanawiam się, jak wykonać takie animowane chmury. Przesuwanie zdjęcia nie wchodzi w grę, musi to wyglądać tak, jakby wiatr popychał chmury. Myślałem o combustionie, ale problemem moży być chyba odpowiednie zachowanie się obłoków. Duży problem stanowi także fakt, że animacja musi być zapętlona.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły - pisać :)

Aura nie jest wystarczająco sprzyjająca, aby wybrać się z kamerą w plener...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda dość prosto, nakręcić ze statywu 5 minut materiału z przesuwającymi się chmurami. Wrzucić to do jakiegoś programu np. Combustion, rozciąć gdzieś na środku i zamienić części miejscami. Można to zrobić np. operatorem Edit, wtedy po środku dać miękkie przejście. O ile dobrze rozumuję to początek i koniec powinny się idealnie składać po zapętleniu. Pozostaję bardzo przyśpieszyć film, np. operatorem Timewrap, myślę że Blend mode można ustawić na Skip/Repeat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamscape przy animowaniu nie mieli bo parametrycznie się animuje... render za to potrafi przytkać.. ale to zależy od wybranego rodzaju kalkulacji dla chmur.

 

Rascal znalazł idealne wyjście. Złoty środek.

Jak tylko będzie dobra pogoda z ładnymi chmurkami i w miarę silny wiatr, żebyś godzinami nie sterczał, to trzaskaj te foty. Będzie idealnie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlotych srodkow jest multum w zasiegu reki :) jednak sa niekiedy tak oczywiste ze filozofom sie nie snilo heheh. Rozwiazanie takie ma sporo plusow, m.in jakosc wgniata w fotel :) zadna powszechnie dostepna kamera nie da tak wysokiej jakosci jak powszechnie dostepny aparat cyfrowy, nawet ten sredniej klasy. Mozna realizowac przelot obloczkow z dolu, z natarciem ich od fronu itp.

 

Standard Continous Shooting spokojnie wystarczy przy standardowej szybkosci wiatru, przy wietrzej bardzo pogodzie dobrze sie sprawdzi High Speed Continous Shooting. Wazne sa ustawienia manualne aby wszystkie parametry naswietlania itp. byly takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności