Skocz do zawartości

jak cofnąć


Dekra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mistrzow!!

Mam male pytanko-chce np na kule ,,nawinac,, napis.Napis jako bryla nie da sie splajnowac wiec zamieniam go w siatke.Teraz da sie splajnowac i nawinac na kule czy rure.Ale jako siatka nie da sie sumowac boleanem z kula czy czyms tam.

I tu pytanie-jak ,,odkrecic,, siatke by np moj napis byl na powrot bryla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co znaczy zamieniles go w siatke ? edgesy duplikowales bo nie kumac ?

no ale jesli takie cos to nic nie zrobisz bo to ze masz krzywe wokol kuli to nic raczej tu nie zamienisz ale mozesz to zrobic prosciej jest najpierw napis jako krzywe obwijasz wokol kuli przy pomocy flow along curve jak to juz masz to mozesz porjektowac na kule "Pull Curve to Surface" potem odcinasz co chcesz offsetujesz i koniec mozna to zrobic na naprawde kilka sposobow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie-dzieki za podpowiedzi.Ale namolnie pytam dalej i prosze o cierpliwosc. Jesli mam jakas bryle powstala z kilku elementow ale prawidlowo zsumowanych boleanem to czy moge ja wygiac w dowolnym miejscu splajnem?Kombinuje i nie wiem jak.Dopiero jak potraktuje ja meshem z powierzchni lub polipowierzchni splajn swietnie to wygina.

Moj sek w tym,ze po potraktowaniu jej meshem i splajnem konstrukcja nie sumuje sie z niczym innym-nie nadaje sie dla mnie do dalszej pracy.Czy jest na to sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu-prosze nie irytuj sie ale tak.Wczesniej wiele razy czytalem,ze to nic dobrego nie daje,ale przerobilem rino na pl.Wydaje mi sie,ze wiele razy nadazam,ale teraz wiem,ze nie nadazam.Prosze o wyrozumialosc.

Wiele razy ogladalem tutka o naciaganiu opony na fele,ale do dzis nie wiem czy daje sie ona zjednoczyc boleanem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryf ja sie nie irytuje - i nie jestem zaden mistrzu ;) poprostu gorzej sie operuje jesli ktos pisze z tłumaczenia nazwami - nie wiem jak tam sa komendy tłumaczone - najlepszy sposob na rhino moim zdaniem to wersja ang. + videotutorial - i wszystko jasne - ciezko mi cos powiedziec bo komendy brzmia całkiem innaczej a uwierz o wiele łatwiej sie robi w wersji ang. niz pl.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności