Skocz do zawartości

Przezroczyste tło i render siatki


Coruscant

Rekomendowane odpowiedzi

Huh długo mnie nie było ;p. Oki oto czego potrzebuję. Jak wyrenderować obraz z przezroczystym tłem?? (potrzebuje zapisać do GIFA albo PNG) oraz jak wyrenderować samą siatkę.

 

Plik pójdzie później do flasha, dlatego mi zależy na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hehe nie dajesz tla i zapisujesz jako png...:) hemmm a co do siatki to mozna nadac mape z zaznaczona opcja wire ..a jak chcesz odrazu rendererowac do flasha to mozesz zainstalowac plugin ILLUSTRATE!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PNG sie raczej nie zapisuje z maxa, bo po co mieć kompresje na pliku wyjściowym? Co do tła, to jeżeli potrzebujesz cienie etc od obiektu na powierzchni której alfy chcesz nie mieć w obrazku ->materiał MatteShadow. Max nawet posiadając tło w slocie enviroment wyrenderuje je jako całkowicie przezroczyste i zapisze tak w alfie sceny. Potem tylko photoshop, selekcja alfy, wycięcie obiektu i wstawienie na samodzielny layer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol właśnie rzecz w tym, że ja byłbym nawet skłonny dać białe tło i ładnie by się wycięło, ale jak przyjdzie do obrobienia 200 plików to juz bardzo sie nei chce :/ dlatego pytałem. Ale spróbuję tego png :)

 

Dobra PNG działa, dzięx za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.exr z kilkoma dodaktowymi kanałami, choćby dla dof'a. :)

I o ile dobrze kojarze to PS CS2 obsługuje OpenEXR, nie mówiąc o najnowszym AE. To jest format idealny. :)

 

Sorry za offtopa, couldn't resist. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemmm jak dla mnie PNG nie daje zadnych strat ale moge sie mylic :D chociaz ja sie nie myle:P:P:P:P

 

A faktycznie. Nie wiedziałem tego że format jest taki sprytny - troche mi to dysk oszczędzi. Zawsze byłem święcie przekonany że to taki jpg :). Więc rzeczywiście nie ma potrzeby angażowania Photoshopa. A co do 200 fotek - to tak jak byś miał jedną, o ile zdefiniujesz dobrze akcje i puścisz ją na serii renderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności