Skocz do zawartości

XSI | Linux


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zainstalować XSI pod linuksem ale jakoś mi nie wychodzi.

'sh setup' nie działa. Może ktoś próbował instalować?

 

EDIT:

 

ok z tym sobie poradziłem, tylko jak teraz go uruchomić? :)

bin/xsi nie działa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość e=mc^2

wpisywales samo xsi czy moze ./xsi ? rozumiem ze z katalogu xsi/application/bin ?

a czego uzywasz basha czy csh(badz tcsh)?i jaka masz dystrybucje linuksa?z niektorymi jest ciezko odpalic xsi, ja mam opensuse 10 i xsi chodzi spoko i powiem ze rendering jest szybszy niz pod winda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi napisze jak krok po kroku to zainstalowac i uruchomić na suse 10.

zajęło mi tydzień zainstalowanie tego i sterów do ATI.

Wymiękam przy linuksie.

A chciałbym tego uzywać tylko do pracy i niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na mandrivie, suse nidgy nie widziałem ale nie powinno się wiele różnić. Rozpakowujesz .gz, i jako root klikaj na setup. Po instalacji, wchodzisz do usr/softimage/application/bin i z konsoli ./xsi Co do spm'a to Ci nie pomogę, nie udało mi się go jeszcze skonfigurować :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

ja wiem czy jest pogiety, jest inny ale to fakt kilka rzeczy jest lepiej rozwiazanych pod windowsem znaczy latwiej sie robi i tyle ale to sie szybko zmienia na korzysc linuksa:)a tak wogole jak przechodze na winde zeby cos tam zrobic to wlasnie teraz winda wydaje mi sie strasznie pogieta(pod linuksem zdecydowanie bardziej komfortowo mi sie pracuje:) wiele rzeczy to kwestia przyzwyczajenia,

a ati instalowalem wedlug tego: http://www.susek.info/suse.php/content/view/437/40/

i poszlo spokojnie(oczywiscie trza odpalic jeszcze raz kompa),a najnowszych sterownikow 8.22.05 nie trzeba zamieniac na rpm, odpalasz normalnie, instaluja sie , pozniej odpalasz saxa(tak jak na powyzszej stronie),zapisujesz konfiguracje, odpalasz jeszcze raz kompa i masz 3d:)

a z xsi to tak jak xeav napisal, tylko ze ja odpalalem z tcsh, z konsoli(odpalasz konsole, wchodzisz na roota, pozniej wpisujesz tcsh i juz masz powloke tcsh(deafultowo jest zdaje sie powloka basha), wchodzisz do rozpakowanego katalogu xsi i odpalasz ./setup, dalej to zwykle klikanie), a jak ci sie nie chce za pierwszym razem odpalic xsi to czasem pomaga skasowanie z katalogu domowego katalogow: Softimage, windows i .mw(kropka przed mw jest wazna, oznacza, ze to plik ukryty) i powinno dzialac, oczywiscie wszytkie zaleznosci systemowe ze strony softimage powinny byc spelnione;)

a jak odpalasz xsi to wyrzuca ci na konsoli jakies bledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że żadnych komunikatów nie użyczysz. A podobno maja być.

Jakie katalogi? Znaleźć nic nie mogę.

Ciągle jakiś root czy su. Czuję sie jak złodziej. Spróbuje za jakiś czas. Dzięki na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności