Skocz do zawartości

Mapy proceduralne


Arnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuje dodatkowych map proceduralnych do 3D Maxa... ktokolwiek posiada linka badz takie mapki to prosze o odezwe...

zalezy mi szczegolnie na jakims odpowiedniku mapy Dented z Lightwave\'a... z mozliwoscia animacji...

 

p.s. Dla tych ktorzy powiedza \'przeciez w Maxie jest mapa Dent!\' powiem ze ta mapa jest za biedna... i nie otrzymuje przy jej pomocy zamierzonego efektu... dlatego poszukuje czegos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Są dwa plugi, które znam. Pierwszy t o esential textures. Bardzo dobry. Po prostu dodatkowe mapy do wykorzystania. Nie całkiem 3D ale całkiem przyjemne. Drugi to SymbiontMax czy jakoś podobnie. Te działają na innej zasadzie. Trzeba pisać króciutkie skrypciki i one to opisują zachowanie powierzchni. Na szczęscie w komplecie który widziałem było sporo przykładowych map więc można było poszaleć. Tylko prędkość działania nie była zadowalająca. Ale jak ktoś ma 2 PIV to chyba takie mapki nie są mu groźne. A teraz to na co wszyscy czekają czyli namiary:D

Niestety takowych nie posiadam. Przykro mi. Ale z definicji max działa lepiej bez plugów więc jak czegoś nie potrzebuje to tego nie szukam.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że choć trochę pomogłem.

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Bacry.. no wiec tak.. SymbiontMax znam, ale to tez nie to czego poszukuje... mi chodzi o same mapy odpoweidzialne za deformacje geometrii... natomiast esential textures nie znam... i zastanawiam sie gdzie tego szukac w necie...

 

btw. w ogole to rozchodzi mnie sie o animacje powierzchni oceanu.... napatrzylem sie jak to sie robi w Lightwave i kopara mi opadla z wrazenia... kurcze belek bez zadnych dodatkowych pluginow.. tylko modyfiktory.. glownie Dental i Turbulence.

No i chcialem to \"przelozyc\" na Maxa, no ale jedynymi odpowenikami dla tych modyfikatorow w Maxie jest Noise z parametrem Turbulence oraz Dent... no ale oba nie spelniaja swojej funkcji nalezycie... wlasnie mi wpadl pomysl aby pokombinowac z powierzchnia generowana przez Realwave\'a + Max\'owski Noise z odpowednimi ustawieniami Output parameters jako displacement map do fal mniejszych..... echhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry probowalem juz i mapy water i lipa... co do Realwave to udalo mi sie uzyskac dobre, zadowalajace fale wiekszej powierzchni, natomiast mi chodzi o ta warstwe najmniejszych fal, wystepujacych wiekszych falach, no i wogole... nadajacej tego \"cos\" calej animacji... no i wlasnie nad tym sie glowie... wogole ktos mi podal swietnego linka do goscia, ktory pisze sam mapy proceduralne... i najlepsze jest to, ze jest wlasnie w trakcie tworzenia odpowiedniej mapy, ktora nazwal nawet Turbulence, odpowidzialnej za tworzenie takich perturbacji na powierzchni wody... no ale jak joz wspomnialem, mapka ta jest jeszcze nie gotowa. Oto link:

http://www.morphographic.com/Main.htm

 

wybrobowalem inne mapki z tej strony i tesz sa warte uwagi.. polecam.

 

no a do czasu powstania tej mapy nie majac Lightwavea sprobuje zrobic ten ocean w Mayi.. jej Fluid Dynamics po prostu wgniata w fotel realizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności