Skocz do zawartości

Lisica...?


SiMONE

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pierwszy raz cokolwiek umieszczam na forum. To wiaze sie z brakiem doswiadczenia, dopiero od paru tygodni zaczelam cokolwiek robic na photoshopie. Bawie sie tym, nie robilam jeszcze nic powaznego. Zdecydowalam sie jednak zamiescik kilka moich pracek, sa to bajkowe rzeczy bo takie najbardziej lubie rysowac w ogole. Moze niedlugo poszerze zakres rodzaju prac, ale to na pewno wymaga wiekszego poznania programu a wiec i czasu. Na razie przyznam ze panuje nad tymi najpotrzebiejszymi funkcjami, postaram sie by tak nie zostalo. Nie wiem czy to nie wstyd pokazywac te prace, sa wykonane podstawowymi funkcjami, wiec i efekt jest taki jaki jest. Jestem tez w trakcie rysowania Lisicy, potem chcialabym dodac do niej jakas ciekawsza scenerie wreszcie. Mam nadzieje ze otrzymam troche pomocy w tej sprawie i uwag co do poprzednich prac, mozna je przeciez poprawic. ale nie mam pomyslow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i w koncu dodaje to nad czym pracuje.. po szkicu mam juz kontur. mysle ze wreszcie proporcje sa prawidlowe? cos z tym ogonem musze wymyslec ciekawszego. no i kolorki zaczne. do tej pory tworzylam nowa warstwe oddzielna dla kolorow, by nie wchodzic na kontur. nie wiem czy to najlepsza metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh zauwazylam wlasnie ze temu zamyslonemu kubusiowi za bardzo zwisa dupka. poprawie to jak juz skoncze obecna pracke. :*:*:* a wlasnie musze zaczac skupiac sie nad sceneria. nie robilam wczesniej takich rzeczy za bardzo. potrzebna mi wieksza znajomosc funkcji :(:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz myszką? Ogólnie milutkie, ale tutaj masz paskudne czepiaństwo:

 

Ogólnie postacie komiksowe muszą mieć niezwykle pewną i możliwie płynną kreskę. To mocno razi w twoich pracach. Ta nierównomierność kreski.

 

1- Jest dużo czerwieni... Od strony światła wszystko powinno się lekko zaczerwieniać. W ogóle nie widać wpływu światła. Kubuś rzuca cień ale na sobie go nie ma.

2- Hmmm, jakby proporcje zawiodły.

3- Nim zaczniesz kolorować oczyść kreskę, aby była możliwie jak najpłynniejsza. Potem narzuć kolor... Ale nie cieniuj burn i dodge tylko kolorami, a będzie dobrze.

 

Miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. ja robie tabletem myszka to w ogole by sie nie dalo mysle. a jakby byly jakies funkcje wspomagajace w rownomiernosci kreski to by mi pomogly na pewno. szukalam w tutorialach ale nie wychodzi mi cos zle robie. postaram sie poprawic i podam do oceny. pozdrowka papa :*:*:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uzywasz sciezek, to masz wysmienita kontrole nie tylko nad gruboscia, ale i przezroczystoscia i rodzajem pedzla, wiec robisz to w jak nabardziej wlasciwy sposob. W dodatku jesli pobawisz sie opcjami brushy mozesz uzyskac ruzniaste efekty, zalaczylem obrazek z roznymi przykladami, jesli w dodatku te sciezki trzymasz, to mozesz bez problemu rysunek wypelnic kolorem (3.) Numerki dwa i jeden pokazuja gdzie klikac zeby wypelnic kolorem, albo dodac kontur, dla tych co jeszcze nie zauwazyli tych opcji. A poprawiac uzywajac sharpen mask i innych filtrow mozesz juz po skonczeniu. to sie nzdaje do obrobki recznego szkicu, ale w twoim przypadku wiele nie zmieni, mysle ze robisz jak najbardziej wlasciwie.

 

o samych obrazkach, mi sie najbardziej pierwszy puchatek podoba, drogi jest juz troche znieksztalcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie glowne kolorki sa tylko. duzo bylo meczenia z pixelami od cholery ich. zabiore sie do cieniowania jesli jest juz ok. poprawilam troche dlon i lydke. bedzie wiecej robotki z ogonem, na razie to tylko najbardziej podstawowa jego faza, zabiore sie za to jakos.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze cienie nie sa za dobrze zrobione, ale nie umiem lepiej na razie :( wlosy i ogon powinnam zrobic bardziej realistycznie, tylko nie wiem jak. moze jest jakis tutorial specjalnie dla wlosow? na razie chyba nie skoncze tej pracy bo mam za malo umiejetnosci by to bylo ladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update. nie sa one zbyt progrsywne ale to z powodu braku czasu niestety :( poprawilam kolory skory, troszke wlosy, ale tez jeszcze wymagaja ulepszenia. ogon to tylko podstawowa faza wiec lepiej pominac go w ogolnym zerknieciu na razie :) pomalu moze do czegos dojde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to to co kriss powiedzial, czyli wybierz najpier jakis punkt swiatla, i jego rodzaj, inaczej jest ze swiatlem odbitym, ze slonecznym, i inne efekty daje sztuczne swiatlo. Stosuj wieksza plamy, wiec wieksze pedzle, nie zaczynaj od malych, one sa potrzebne do wykanczania szczegolow. Nie probuj, przynajmniej od razu wymalowac kazdego wlosa, to w niczym nie pomaga, na poczatku tez nie uzywaj miekkich pedzli, daja efekt areografu i rozmazywania palcem, malo sympatycznie to wyglada. pamietaj ze cienie maja wieksza saturacje niz jasne punkty - kolory w cieniach sa intensywniejsze i ze swiatlami - one nigdy nie sa do konca biale, w sumie to mozna sobie to uproscic w ten sposob ze cieple kolory sie rozjasnia zolcia, zimne biela, ale to ogolnik, tak na poczatek:) pisalas tez ze uzywasz tylko podstawowych funkcji, i dobrze, mozna cuda zrobic korzystajac wylacznie z pedzli, a na zaawansowane mozliwosci photoshopa przyjdzie czas:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio za bardzo nie mialam czasu zajac sie tym rysunkiem, wiec poprawilam tylko torche wlosy. co do cienia to nie wiem jak go poprawic juz :( a mam tutorial o siersci ale nie moge znalesc brusha takiego ktory zaczyna sie malymi kropkami ktore rozciagaja sie cienko. wiec ogon jeszzcze czeka no i wymaga troche czasu by dobrze wygladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności