Skocz do zawartości

Selekcja krawędzi


RobWan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

faza3.jpg

 

Wybrałem krawędzie z górnego boku poprzez zaznaczenie prostokątne. Widać, że jest ich 5. Jednak wyświetla się, że jest ich 10.

To mogę zrozumieć, że każda face (płaszczyzna elementarna - jak to po naszemu nazwać?) ma swoje krawędzie i one się pokrywają. Ale wierzchołki już są wspólne. Ale to jest szczegół.

Ale jak zaznaczyć tylko krawędzie z tych dwóch górnych faces. Jak klikam na krawędź raz to pokazuje się jej numer, klikam drugi raz to mam numer tej która się z nią pokrywa, ale nie wiem do której face ona należy.

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A skąd mam wiedzieć czy zaznaczam krawędź od boku górnego czy bocznego skoro mają wspólną? Raz klikam na krawędź i ją zaznaczam i pokazuje mi, że zaznaczyłem krawędź np. 11, klikam po raz drugi na tą samą krawędź i pokazuje mi, że zaznaczyłem krawędź np. 17?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz że vertexy są wspólne, rozumie że chciałeś stworzyć całościową bryłe sześcianu - nie powinna ona mieć 10 krawędzi górnych - to jes błąd tworzenia siatki - ma ich być 5. MAX inaczej niż direct X trzyma info o krawędziach i vertexach - nie rozdziela ich ze względu na grupy wygładzania. Spróbuj stworzyć nowego boxa - przekonwerttuj do editable poly (niekoniecznie) i zobacz ile będziesz miał krawędzi. I nie słuchaj poprzednich kolegów bo nic Ci nie pomogą imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły box z menu. Max3. Może ta wersja tak miała. To mi nie przeszkadza, że są wspólne krawędzie. Nawet o tym nie wiedziałem. Sprawa wyszła jak się okazało, że chamfer źle działa i przyjrzałem się siatce. (temat na forum - chamfer żle działa).

 

Ja jak zaznaczę selekcję całego zwykłego boxa z menu (selekcja krawędzi) pokazuje, że jest ich 36. Jak to wygląda w innych wersjach maxa?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności