Skocz do zawartości

Softimage do 3d max


wisnia37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum!

Szukam sposobu na konwersje plików softimage do 3d max, próbowałem programem Deep Exploration, ale nie poradziłem sobie. Macie panowie jakieś propozycje? Głównie chodzi mi o wymodelowania pewnego budynku i zapisania go jako VRML, softimage nie posiada takiej opcji, natomiast 3ds tak, a ja potrafię obsłużyć tylko softimage :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

.fbx, tylko musisz mieć takie same wersje efbeiksa w XSI i maksie. Jak nie .fbx to ewentualnie obj.

 

Fakt, że ja konwertowałem w drugą stronę z MAXa do XSI, ale .fbx dał nieźle radę. Zgubił tylko wygładzanie, ale ufałki przeniósł śpiewająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che zaśmiecan forum banalnymi pytaniami, więc zapytam tutaj. W dziale galeria są zdjęcia wyrenderowanych modeli. I tu moje pytanie... jak zapisać scene czy, lub wyrenderować abym miał jpega ze swoim dziełem. Oczywiście chodzi o softimage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che zaśmiecan forum banalnymi pytaniami, więc zapytam tutaj. W dziale galeria są zdjęcia wyrenderowanych modeli. I tu moje pytanie... jak zapisać scene czy, lub wyrenderować abym miał jpega ze swoim dziełem. Oczywiście chodzi o softimage.

 

 

Zakładka render ( to po lewej stronie :] ) , później render>render>options.. i tam w Output masz do wyboru ścieżkę gdzie chcesz zapisać render , które klatki chcesz wyrenderować , a także format pliku bądź serii plików ( jak będziesz renderował więcej niż jedną klatkę ). Tam też możesz ustawić inne , bardzo przydatne , opcje renderera. Kiedy masz już wszystko tak jak chcesz klikasz render i done.

To oczywiście jest baaaaaardzo uproszczony opis. :]

 

Scenę musisz zapisać wewnątrz jakiegoś projektu. Swój projekt możesz stworzyć klikając New Project w zakładce File i podając ścieżkę dostępu , gdzie nowy projekt będzie się znajdował. Wszystkie potrzebne katalogi zostaną utworzone automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności