Skocz do zawartości

problem z materialami


mity

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

zwracam sie do was z prosba o pomoc.

uzywam maxwella beta 1.22 i nie wiedziec czemu wogole nie dziala mi bump, specular, reflectivity itd, generalnie cala lista gdzie mozemy nakladac mapy (procz koloru). :/

czy ktos zna moze powod?

 

pozdrawiam

mity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm nie wiem czy o to ci chodzi że masz czarne okienka i nie widac podglądu materiału ?

więc material editora to w pluginie dla 3d maxa tego nie ma (bo jak ma byc skoro jest to system oparty na PPT, podglad trwal by conajmniej 5 min)

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=24969

 

a jeśli wrzucasz np bitmap do slotu bump i klikasz na render to muisz sprawdzic czy jest ptaszek zaznaczony koło pola bump - on na początku ejst ae zamnknij i otworz material editor i zobaczysz że maxwell sam odznacza to pole wiec musisz zaznaczyc raz jeszcze i potem juz dziaa - bump wymaga troche czasu aby był w miare postrzegalny - przez ten noise ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym ze okienka w material editorze sa czarne juz sie dowiedzialem:)

problem polega na tym ze przy renderingu zadna z tych opcji (bump, specular...) nie dziala i nie mam zielonego pojecia czemu.

szukalem podobnych watkow na forach, ale zdaje sie ze nikt nigdy nie mial takiego problemu jak ja:(

 

dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

mity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób scene - kliknij klawisz M wrzuc bitmape do slotu bumpmup, zamknij material editor, kliknij M, zaznacz ptaszek przy bumpie - nie wrzucaj palety w skali szarosci i po drugie najlepiej jpgi - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie racej nie - a dwa pytania - daj tą samą bitmape co dajesz jako texturke (color czy jak tam jest - nie pamietam) do tego slotu bitmap - druga sprawa - jakiej wartości uzywasz dla bump 30 ? jesli tak to 30 bezie dobre - może masz cs z skalą w scenie i sie tege nie trzymasz i tak bumpa nie widac :| nie wiem juz co poradzic - masz przestawione w system unit na metry i w system pod f10 w maxwellu jednostki tak aby metry czytało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki hindus za takie zaangazowanie sie w ten temat:) ale zdaje sie niesety ze nic nie pomaga. sprawdzilem wszystko cos sie da, staralem sie przetestowac wszyskie warianty, ale nic.

no coz zwie sie to "zlosliwosc rzeczy martwych":)

 

P.S. chyba zostane przy Vray:)

 

pozdrawiam

mity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności