Skocz do zawartości

Minibitwa 4: Fokker DR 1


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

o a tu pustostan więc sie wpisze, pomysł gut tylko dużo skrzydeł ma, przez co zostanie mniej poly na inne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go robię to widzę, że dałem za duże ograniczenia co do ścianek. Zastanawiam się nad zwiekszeniem limitu żeby ludzie zrobili kompletny model ze statecznikami i chowanymi kołami bo z tego co widzę to zapomnieli o tym albo nie doczytali.

fokkerrender20wc.jpg

 

fokkerrender14oo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho na skrzydlach mozna dac mniej poly, zlikwiduj jednego loopa

Narazie myślę o dobrym rozkładzie tekstur więc akurat to może się przydać. Zastanawiam się poprostu czy krzyż zrobić na alphie czy malować na teksturze, bo jeżeli to drugie to będę musiał wyciąć jeden kawałek na skrzydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka ścianek możesz odpuścić - ja bym zmniejszył krzywiznę na statecznikach poziomych, w miejscu gdzie kadłub wchodzi na statecznik poziomy masz dwa trójkąty - zrób z nich jeden, usunąłbym też jeden podział na spływie (czy jak to się tam nazywa) skrzydła, zwłaszcza górna lotka nie musi mieć dwóch podziałów wzdłuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

spoko w oko z teg oco widze to tam mozna spro obciać bez strat w geometrii, np kólka wcale nie muszą być wypókłe po nalozeniu textury będzie to wygladac gut, ta szeroka os miedzy kolami wcale nie musi meic lopa po srodku, jesto nie duzy element ktory mozna poniej nalozyc na fragment textury innego elemetu, tam gdzie jest wiatrak i sruba widze krawędzie na krzyz, mozna wywalić, na skrzydlach podobnie mozna wywalic lopy blizej srodka po szerokosci oraz po jednym lopie po długosci, tam gdzie kokpit wywalic pionowy lop na srodku, tam gdzie jest oparcie tez widze kilka pionowych lopw ktore mozna zotymalizowac, no pewnie jeszcze by sie znalazło sporo innych miejsc, moze na spodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1058 zostało po optymalizacji nie ruszając kół. Dosunę jeszcze skrzydełko więdzy kołami do felg i pozbędę się parę trisów na jego bokach bo będą już niewidoczne. Czuję, że i tak nie zjadę do 1000 bo chciałbym też wykorzystać na maxa teksturę a tu przy takich cięciach może być problem. Screena pokażę po niedzieli bo nie zdążyłem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno takich optymalizacji nie robiłem. O ile nie jestem zwolennikiem stosowania alphy to jednak musiałem to zrobić bo zapomniałem o drążku sterowniczym, który trochę pochłonął. Niestety zabrakło 10 trisów na linki więc znikły. Stan aktualny to 998 tris i uznaję go za końcowy.

fokkerrender1end2nz.jpg

fokkerrender2end8wa.jpg

fokkerrender3end8cp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylindry silnika zrobił bym 5 segmentowe + jeszcze wywalił górne poligony (nie widać ich),śmigło osobno, oś śmigła osobno, powierzchnie górnego płatu rozkminiłem tak jak na obrazku (czerwone wywal, poprowadz linie jak pokazuje zielone) mam nadzieje ze nie kłuci się to z twoim pomysłem na teksturke... przy karabinach koncowku luf tez bym z 5 poligonów machnoł...

a poza tym samolocik całkiem wporzo

pzdr

116gd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na śmigle mógłbym od ręki 4 trisy zaoszczędzić robiąc jedną krawędź całą ostrą bez oddzielania śmigieł od osi i jak zrobię wylot lufy na 5 trisów to będzie jeszcze 6 dodatkowo, a więc na 4 linki wystarczy. Co do skrzydła to rzeczywiście mam już przewidziane teksturowanie i dlatego wygląda to tak jak wygląda. Dzięki trident.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek. Niezdążyłem i strasznie mi głupio, ale tak w życiu bywa. Wsadzam co mam bo ciekaw jestem jak odbierzecie to co udało mi się do tej pory zrobić. Dokończę go nieprędko bo mam urwanie głowy w pracy ale zrobię to napewno. Limit 1000 tris oczywiście zachowany.

modeldr110tq.jpg

modeldr123sh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności