Skocz do zawartości

Jak dobrze ustawić szkice?


KamillM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zrobienia samochodu w Rhino i napotkałem pierwszy problem... mianowicie, jak ustawić szkice w Rhino? Chodzi mi szczególnie o to, jak można zrobić płaszczyzny o określonych wymiarach? :?

 

---

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robisz poprostu prostokąty w wymiarach samochodu z gory, boku itd. byle w skali 1:1 potem jest prosciej duzo w pracy z modelem nietrzeba zmyslac przy filletach itp. a poem jak masz ldnie dociete printy to poprostu ustawiasz z wlaczonym osnapem do endow i musi psowac idealnie oile printy sa idealne co jest rzadkoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Bzyku ale w Rhino jest jeden problem - a moze ja nie wiem ( co teraz moze byc bardzo prawdopodobne bo Rhino dawno nie odpalalem :) ) - mianowicie jest funkcja Align ale nie dziala jak bym chcial czyli tak jak w AutoCAD'zie :D - jest wiecej zabawy...a przy okazji Bzyku poweidz mi czy modele w Rhino robisz na zasadzie - obrysowujesz wszyskie linie z bluprintow - potem ustawiasz je na odpowiednie rzutnie a potem to juz jeszedz z modelowaniem czy ustawiasz poszczegolne bluprinty na widoki i dzialasz na biezaaco ? - takie to infantylne pytanko ale ciekaw jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznam autocada wiec nie powiem jak tam jest aling hym niby jets w rhino sr4 standardowo ale nigdy nie uzywalem wystarczy mi osnap no chyba ze chodzi o aling imageplanow tylko. co do drugiego to raczej nigdy nie obrysowuje niczego bo raczej niemam ochoty jedyny model ktory musialem tak robic to fluence bo bez printow a tak to na zywca sie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nawet nei wiesz jak mi pomogles :) - bo ja tez leniwy jestem ( a podpatrzylem takie dzialanie u Suurlanda) - mam na tapecie BMW e24 i chcialem sie z nim zmierzyc wlasnie w Rhino bo swego czasu zaczolem sie nim bawic ale poprzez rozne syt. i ...lenistwo mialem spora przerwe :) - ogolnie ten soft mi sie podoba bo zauwazylem ze podczas pracy nie ma tak wiele narzedzi - barzdiej liczy sie podejscie do wymodelowania elementu... no i ofkoz korzzystajac z okazji zapytam- do golego Rhino 3.0 co warto dodac by sie wygodniej pracowalo - czesto fillety mnie gnebia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnei - ja widze wiem niewiele o tym programie - coz to to cale SR4 or 5 :) - pakiet uzupelniajacy ?? czy jak i wogoole do czego to ??? o dzizas :D...ogolnie pracuje w maxie a tam NURBSY sa jakie sa :D wiec to co oferuje Rhino jest i tak zdumiewajace ale widze ze to nei wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH3 SR4 czy SR5 niema nic do filletow nawet powiem ze jak bedzie rhino4 to i tak fillety czy juz sa do bani tyle zze pare dodatkowych opcji jak variable radius, distance i between ale distance diala jak chce i ma malo wspulnego z ta fajna przydatna rzecza i takie jest i bedzie narazie rhino i jego fillety jak recznie nie zrobisz to bedzie zawsze kicha no prawie zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to zapytam w takim razie jak robisz fillety np laczace ramiona felgi z obrecza felgi (ktore niekiedy maja rozne przekroje) - uzywasz po prostu blend surface czy robisz to wykorzystujac jakies krzywe wyznaczajace ksztalt fillet'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mozna :) np single mesh face -podajesz wartosci naroznikow w osiach x,y np 0,0 5,0 5,5 0,5 - niestety nie dziala "relative coordinates" jednak przy uzyciu Mesh Plane juz dziala (mozna tez po prostu podal dlugosc i szerokosc) - mozna tez dosc szybko zrobic to rysujac polilinie o danej jednej dlugosci a potem extrudowac ja o druga zadana wartosc...aha jezeli potrzebujesz tego zeby ustawic szkice korzystajac z naroznikow (do osnap'u o ktorym pisal Bzyku) to chyba wystarczy uzyc rectangle? -tworzenie jak Mesh Plane wiec tylko zaznaczasz punkt poczatkowy i wpisujesz odpowiednie wartosci dla dlugosci i szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos wole nakladac jednak blueprinty na plane'a jako texture bitmap, mozna wtedy sobie ustawic przezroczystosc materialu i swobodnie przesuwac szkice, co pewnie bedziesz musial robic wielokrotnie gdyz proprocje bluepirntow sa nieraz ostro kopniete, co do SR to bez chociazby 3 raczej nie masz szans na wyeksportowanie modelu bez setek blędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności