Skocz do zawartości

Zastosowanie Discreet Combustion w srodowsku 3ds Max


mORPH

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie jak w temacie.

 

A wiec program ten zna wiele osob. Tworzy on super particle, sluzy do compositingu, postprodukcji animacji...Zastosowan jest wiele.

 

Ale mozemy rowniez wykorzystac go do pracy w srodowisku maxowskim.

 

Ciekawostka jest to ze w wybierajac material zauwazymy jedna pozycje wiecej. Jest to material typu Combustion.

 

Sam material nie posiada wiele opcji jednak jest ogniwem laczacym maxa i combustion.

 

Jakie jest jego praktyczne zastosowanie???

 

nadaje sie idelanie do tworzen mapy displacement a takze prostych bump-map. Mysle ze nia ma lepszej koneksji poiedzy programem typu Paint (combustion mozna tak nazwac ze wzgledu na jeden modulow), a maxem.

 

Wiadomo Combustion nie jest programem typowo malarskim i na pewno nie bedzie w stanie wykonac zadan przeznaczonych dla aplikacji typu Deep Paint czy tez Painter, jednak posiada prosty modul malarski, wiec jesli nie wymagamy wiekszych efektow mozemy go uzyc (jak tak robie).

 

Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. A efekty naszej pracy mozemy od razu podziwia c w maxowskim oknie zaraz po przelaczeni sie.

 

jedyna wada Combustion ( widoczna dla zwyklego usera), sa ogromne wymagania sprzetowe. Combustion robi naprawde pieeekne particle. Sam ma w budowana pokazna ich biblioteke. jednak aby pracowac w dogodnych warunkach potrzebujmy naprawde mocnego psrzetu, bo inaczej tyylko pomarzymy sobie o Particlach.

 

Program Combustion robi tez wietnie ogien. Czy wiecie ze \"ogien\" z ktorejsc edycji BigBrother byl stworrzony wlasnie przy uzyciu Combustion??

 

 

jJezeli znacie jeszcze jakies zastosowania combustion to prosze piszcie tu. ja psotaram sie jescze cosik dopisac jak znajde chwilke czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety w tej chwili nie jestem w stanie odac zadnych namiarow na cos takiego (jezeli takie cos w ogole ktos spisal).

 

Sam raczej korzystalem z wlasnego doswiadczenia.

 

jednak jakbys chcial sluze tutorialami z drugiego dysku Combustion. Sa to oficjalne Discreetowskie tutki pomogajace opanowac Combusiotn w stopniu przynajmniej podstawowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jestem zainteresoway tymi tutkami.... z oficjalnych mam lekcje video 1,7,9,12 ale z pewnymi brakami bo niektore jpegi mi sie nie rozpakowaly... po prostu scganalem skads uszkadzone archiwa...

w jaki sposob udopstepnisz je??? przez jakis serwer ftp???

 

ja tez polecam video tutki do combustion ze strony www.3dbuzz.com

idealne dla poczatkujacego i moze nie tylko... pewne uwagi pewnie i srednio zaawansowanym sie przydadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności