Skocz do zawartości

pytania poczatkującego...


Gość NurbsBeginner

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NurbsBeginner

Witam! gdzie moge znaleść w Rhinoceros 3 takie coś jak : Viewport Layer, a także Blackground Bitmap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość NurbsBeginner

niestety w helpie nie ma. szukalem tam kilkanaście razy. jest tylko cos tam wspomniane o tym ale nie ma napisane gdzie to dokladnie sie znajduje. Dlatego własnie piszę poniewaz nie wiem gdzie to sie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz do watku Bzyka z tutorialami - ktorys z kolejnych linkow to link do dwoch ksiazek o Rhino ( Training Materials czy tez Documentation & Training ) ofkoz zacznij od pierwszej - tam jest wszystko po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NurbsBeginner

Nastepne moje moze i troche glupie pytanie... W jaki sposób jest najlepiej modelowac? I czy ma jakieś znaczenie dodawanie w odpowiedniej kolejności linii do sweep 2 rails? kiedy sie uzywa sweep 1 rail? bo jak ja uzywam to jakies dziwolągi wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...raz jeszcze proponuje zerkac do ksiazek o ktorych wczesniej pisalem- ogolnie to sweep2 rails daje wieksza kontrole nad tym jak zachowuje sie powierzchnia miedzy krzywymi "cross section" - sweep1 rail chyba lepiej stosowac kiedy te krzywe sa zamkniete (okregi, kwadraty itp) - jezeli chodzi o kolejnosc to program sam daje tobie wkazowki co masz robic- wyswietla sie to w oknie textowym (w przypadku sweepow zawsze jest tak ze podajesz na razie krzywe "prowadzace" (?) czyli "rail" a potem kolejne(!) krzywe wyznazajace powiechnie)...a pytanie w jaki sposob modelowac..za cienki jestem zeby sie wypowiadac :D - ale pewnie jakw kazdym innym programie 3D , czyli jest to zalezne od tego co robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności