Skocz do zawartości

HDRI - dziwny problem....brazil 1.0


czaps

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

mam problem z HDRI. Kiedy renderuje obojetnie jaka rzecz w maxie5 pod brazilem 1.0 mam problem z dziwnym \"tilingiem\" na calej scenie!? na calym obrazku jest powtarzajacy sie element co psyje caly efekt pracy z kad to sie bierze albo jak sie tego pozbyc ?

Od razu dodam ze ustawilem blur na 0,01 w mapie hdri a w brazilu view rate jest na 40, sec 5 . GI -3 i 0 Sample rate 1 i 2

w zalaczniku zobaczycie o co mi chodzi dokladnie.

pozdro

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

heja

W sumie to zapomnialem z tego wszystkiego napisac jak sie pozbyc problemu \"kwadracikow\" i hdri.

Otoz sa dwa sposoby na to:

1. (Czytaj to jesli masz szybki sprzet albo duzo wolnego czasu ;-))

- material i mapa HDRI: opcja blur musi byc ustawiona na 0.1 , mapowanie - none.

- w ustawieniach brazila : viewrate - im wiecej tym lepiej. W moim przypadku kwadraciki zniknely calkowicie zniknely przy ustawiniu viewrate na 80 ale co za tym idzie czas redneringi wzrosl o okolo 500%. NIE POLECAM TEGO SPOSOBU

2. Metoda druga - IDELANA wg.mnie

- mape HDRi na ktorej bazujesz w scenie wstaw do HDRshopa i zmniejsz ja do 10, 20% twojej glownej mapy, Mozesz ja tez zblurowac ale niekoniecznie. Nasteonie tak spreparowana mape zaoisz sobie na dysk. Dodaj ja do materialow w scenie i opcje poustawiaj tak jak w mapie glownej HDRI. Nastepnie w ustawieniach brazila - skylight skopiuj ta mniejsza mapke do slotu. Nie zmniejszy to jakosci renderigu a przyspieszy render o okolo 400%!!!! ;-))

Problem kwadracikow zniknie na zawsze a nie bedziesz musial zwiekszyc viewrate do kosmiczbych ustrawien i czekac w nieskonczonosc na render. POLECAM TA METODE BO JEST THE BEST wg. mnie oczywiscie. ;-)))

 

pozdrawiam wszystkich i piszcie czy pomogly wam moje sposoby.

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności