Skocz do zawartości

Minibitwa 4: P-38J [Lucas]


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, może i preferuję modele hp, ale jak zobaczylem temat to nie mogłem odpuścić:)

Spróbuję zrobić Lockheed P-38J, moim zdaniem jeden z najładniejszych samolotów mysliwskich. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, bo wcześniej nie robiłem żadnego modelu low poly, a i sam samolot do łatwych nie należy.

Narazie słowo wstępu a pierwsze efekty mam nadzieję już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

B-29 wygląda jak cygaro ze skrzydłami:P B-17 jest ładniejszy a i klasyka zdecydowanie większ:) Jak skończysz tego Lightninga to dodaj meshsmootha i zrob w hp bo moze byc naprawde ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

pomysl fajny ale ma duzo elementow przez co moze byc klopot zeby sie zmiescic w limicie tzn dac sie da zawsze ale wygląd moze byc moco oszczędny, do takiego wnisku doszedlem robiąc swój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek - wcale tak nie uwazam, sam mam okazje robic samolot w hp i mniej wiecej wiem na czym to polega, tak se tylko napisalem i o ile dobrze pamiętam było tam cos w stylu ":)" n końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że ktoś też musi ciąć. Nie będę pisał co można zmodyfikować bo lepiej jak sam na to wpadniesz dzięki czemu więcej się nauczysz, ale jakbyś nie wiedział co dalej zrobić to z chęcią ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, okazało się, że chyba ze 3 obiekty miałem zdublowane, nie zauważylem tego, jak kopiowałem połówki. Dzięki temu zyskałem coś koło 50 tris i mogłem zaokrąglić nieco dzioby silników i te chwyty za nimi przed statecznikami. Pokażę później, robię teraz mapowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie błąd, chociaż pewnie sam sobie nieco texturowanie utrudniłem, po prostu używałem mapowania planarnego zamiast cylindrycznego, a ponieważ tego elementu nie dało się podzielić dokładnie na pół, to musiałem tak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texturowanie rozpoczęte, ogólne malowanie można powiedzieć, że jusz jest, trzeba jeszcze kilka gwiazd dodać i oczywiście jakiś syf. Przy kabinie jest do porawy - coś musiało się nieznacznie przesunąć itak wyszło.

A tak w ogóle, to czy mapa na opacity może być oddzielna, czy muszę jakoś to załatwić jedną texturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończone:) Podsumowując - 1000 tris, jedna tekstura 512x512, czyli w pełni zgodnie z założeniami bitwy. Z modelu jestem bardzo zadowolony, bo jednak trzeba przyznać, że nie jest on łatwy do wymodelowania, zwłaszcza przy takich ograniczeniach - w końcu to 2 silniki, 3 kadłuby i spore skrzydła do otexturowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no całkiem ładnie to wyszlo, kolory pasują, moze jednie ten jaskrawszy zielony jest zbyt intensywny, ale ogónie gra to wszytko kolorystycznie, i fakt przy tym limicie cięzko wymodelowac taki samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności