Skocz do zawartości

Jaki hardware do 3D MAX [wrzesien 2002]


Gość elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Zakochalem sie w 3D. Musze \"modernizowac\" komputer co w praktyce oznacza wymiane. Potrzebuje czegos na czym bede sie uczyl a pozniej zarabial [jestem ambitny ;)].

 

Problem polega na tym, ze kazdy poleca co innego. Przegladalem dzial benchmark na max3d.pl, ale nie rozwial moich watpliwosci. Mysle, ze ta dyskusja przyniesie korzysci wielu uzytkownikom.

 

Ostatnio sporo sie czytalo o lepszej wydajnosci Athlonow nad Pentiumami. Dlatego sklanialem sie w kierunku dual Athlon 1800.

 

Zadzwonilem do Janusza Rupika ;) i tam mi powiedzieli, ze wyszla jakas lata do 3D MAX, dzieki ktorej teraz Pentiumy sa lepsze od Athlonow.

 

Spotkalem tez kolesia ktory twierdzi, ze dual to strata kasy i ze lepiej zainwestowac w pozadny procesor intela, karte graficzna z driverami do MAXa i HDD SCSI.

 

No i jeszcze jest MAC ale o tym nie mam zielonego pojecia.

 

Help... Co Wy byscie dzis kupowali gdybyscie mieli kase na nowy komputer?

 

Prosilbym o wypowiedzi oparte na konkretach a nie na tym czy ktos lubi jednego producenta albo bardziej podoba mu sie logo drugiego. I nie mowcie mi, prosze, na co mnie stac a na co nie.

 

Z gory dziekuje za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Athlony itp... moze i sa szybsze ale ze stabilnoscia kiepsko, jak jest za cieplo to bania, wiesza sie itp...

 

Polecam Pentium lub Xeon.

 

Co do duali, to jak bedziesz pracowal duzo w character studio (animacja postaci) To system dwu procesorowy moze sie przydac. Do renderingu tez sie moze przydac :D

 

Grafika:

 

Wildcat calkiem niezle sie sprawdza, jesli nie to moze jakas Elsa, tansza i prawie rownie wydajna jak wildcat. Osobiscie uzywam GeForce 3, jest chyba nieco szybszy od 4. Calkiem wydajny. Do maxa i tak duzo geometrii nie wciagniesz, czy bedziesz mial Wildcata czy inne takie. Np.: inne programy 3D potrafia \"udzwignac\" wiecej geometrii niz max na tym samym systemie.

 

czyli dobrze miec 64 Mb DDR na karcie i szybki procesor graficzny, np.: Glint, Quadro lub GeForce :P

 

Dyski:

 

SCSI Ci sie z pewnoscia nie przyda jesli nie bedziesz maxa uzywal na codzien (24/dobe) i profesjonalnie. Nawet jak chcesz sie uczyc i w przyszlosci zarabiac, to zanim bedziesz w stanie, twoj komputer bedzie potrzebowal nastepnej modernizacji. Szybki UDMA powinien Ci wystarczyc.

 

RAM:

 

Conajmniej 512Mb DDR

 

 

 

Jesli to Ci nie wystarcza to kup sobie SGI, ale maxa na tym z pewnoscia nie odpalisz :P A poza tym ma zmule i jest drogi :cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności