Skocz do zawartości

To tylko nauka... zapraszam do krytyki i oceny...


Arnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Postanowilem pokazac swoja pracke i uslyszec wasza opinie i podpowiedzi. Kobietka ta nie jest tworem mojej wyobrazni (stad prosze nie jechac po mnie za brak inwencji).. ale chodzi o wprawe w poslugiwaniu sie tabletem i ogolnym starcie w malowaniu.... jest to proba przerysowania/malowania ze zdjecia... po prostu patrze na oryginal i maluje sobie w PS... zadnego kalkowania... Celem jest nabranie wprawy i zdobysie nowych doswiadczen. Jest to dopiero pierwsza moja ambitniejsza pracka 2D....stad jest bardzo chaotyczna i brakuje w niej wyraznych etapow jakimi posluguja osoby wprawione w tej sztuce.

Ale celem mojej prezentacji jest w sumie ostatni etap i podpwiedzi co do technik, wskazowek jak ufotorealnic(? :D) postac... czy bardziej skupic sie na odblaskach czy popracowac nad odcieniem czy nad kontrastem...na czym sie skupic... no zreszta spece w tej dziedzinie beda wiedziec o co mi chodzi ;)

potem planuje dodac tło... nad ktorym dopiero mysle gdyz to bedzie juz moja 100% inwencja :D

 

a oto etapy:

1. Poczaaaaaatki

ashanti01.JPG

 

2. Pierwsza warstwa farby ;)

ashanti02.JPG

 

3. Cieniowanie

ashanti03.JPG

 

4. c.d.

ashanti04.JPG

 

5. cialko..

ashanti05.JPG

 

6. c.d.

ashanti06.JPG

 

7. c.d.

ashanti07.JPG

 

8. no.. i na tym atapie pierwsze schody jak dla mnie... namalowac rece.... to byl koszmar...

ashanti08.JPG

 

9. sa i rączki :D

ashanti09.JPG

 

10. a tutaj pierwszy etap operacji plastycznej twarzy :D, gdyz tamta byla tylko wstepnym szkicem (nieudanym zreszta)

ashanti10.JPG

 

11. klejny etap, ktorego balem sie jak diabli... włosy!

ashanti11.JPG

 

12. i oto na czym stoje teraz... zrobione wloski, bardziej doprasowane cienie na twarzy i zrobione gatki :D.... aha... kobieta jest oswietlana dwmoa swiatlami.. z prawej i lewej strony... to z lewej jst slabsze .... no i w zamysle ona ma byc.. mokra ;-).... dopiero co po kombieli, stad takie grubsze wloski ma.. bo niby posklejane

ashanti12.JPG

 

13. no i zoom na popiersie

ashanti13.JPG

 

a teraz oceniajcie i radzcie ;)

Arnet [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, to inaczej piszac, mi sie nie bardzo podoba, jest bardzo ugladzona, glowa sztucznie przyklejona do reszty ciala, brzuch dziwnie wciagniety, sztywna sylwetka, jakby biedaczke osadzono na palu, ale to przedewszystkim kwestia rysunku. Ogolnie nie przepadam tez za pracami wygladajacymi jak zrobione areografem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. sluszna uwaga z tymi rzepkami DruG... niezauwazylem tego :|

 

biglebowski, DruG... przyjmuje wasze uwagi ze 99% przyznaniem racji... w koncu to nie jest skonczona praca... stad prosba o pare delikatnych wskazowek techncznych.. np. tu sciemnic , rozjasnic.. tu uzyc takiej badz takiej techniki... itp... jezeli cos wam sie nawinie na mysl.. aby to.. \"odplaszczyc\" .. nadac glebi

 

btw..jezeli to miejsce forum nie jest na WIPy to prosze moderatora o odpowiednie przeniesienie :D

 

p.s przez chwile myslalem o wrzuceniu oryginalnego zdjecia.. jednazke po namysle postanowilem aby traktowac to jak calkiem osobna prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak rysowales z fotki. Ludzilem sie, ze moze jednak nie, dlatego bylem laskawy w ocenie;) W takim razie...

 

Bledy sa juz na poziomie szkicu. Jak wrzucisz foty to pokaze Ci dokladnie w ktorych miejscach. Chociaz Biglebowski juz sam wiele wymienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG... to ze to było przemalowane to napisalem na samym poczatku.... wkoncu nie kazdy ma taki talent aby od razu rysowac/malowac od najprostszych bryl az po sam koniec bez zadnego wzorowania sie... to moj pierwszy malunek na tablecie i czwarty wogole... wciaz sie ucze... i wciaz nad tym malunkiem pracuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowko otuchy Gotham :)

 

do moderatorow:

na stronie glownej www.max3d.pl, w dziale FORUM - Rekomendacje, ktoś dal omylkowo mojego nicka i link do mojego tematu, zamiast do autora tego smoka na obrazku (nie pamietam czyj jest i nie moge znalesc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota jak na poczatki pracy z tabletem to bardzo dobrze. ja bym sie nie przyczepial tak do drobnych niedociagniec jesli chodzi o konstrukcje/anatomie panny. To ze pracujesz ze zdjecia- kopiujesz je to nic zlego wrecz przeciwnie na poczatku to wskazane szybciej sie uczysz bo zamiast wymyslac - obserwujesz. Oto pare wskazuwek na ktore jesli juz nie przy tej pracy to przy nastepnych powinienes zwrócic uwage:

 

1. zanim cos namalujesz musisz miec tego caly obraz w glowie (czyli nie ma np czegos w rodzaj: narysuje postac a potem bede myslal w jakim ona jest otoczeniu)

 

2. nie rysuj na białym tle, kolor jest bardzo wzgledny a wzgledem bialego wszystko wydaje sie ciemniejsze niz jest w rzeczywistosci (czyli jesli juz bardzo nie chcesz malowac tla to zrob je szare przynajmniej)

 

3. nie skupiaj sie na jednej czesci obrazu- ty malujesz glowe, potem kawalek tulowia i tak dalej. zobacz ze przez to panna wyglada jak by byla zlozona z kawalków ruznych, kazdy kawalek sam w sobie jest dopracowany ale razem nie tworza spujnej calosci. lepiej malowac caly obraz naraz zaczynajac od wielkich plam i stopniowo przechodzic w detale

 

4. najwazniejsza rzecza chyba ktora mnie odrazu udezyla to fakt ze jej skora jest malowana w nastepujacy sposób - na calym ciele jeden kolor ktory czasami jest mieszany z bialym a czasami z czarnym. spojrz na swoje rece czy ty gdzies tam widzisz bialy? czarny ? wyglada to jak bys malowal wedlug jakiegos mangowego tutoriala :) czyli gdzie ma byc jasniej to malujesz bialym w wariancie \"screen\" a gdzie ma byc ciemniej to czarnym w \"multiply\". nie pracuj w ten sposob. Staraj sie zobaczyc jaki tam naprawde jest kolor znajdz go w palecie i nim maluj. zadne warstwy, zadne efekty specjalne w rodzaju dodge/burn tylko odpowiedni kolor z palety.

 

5. popatrz na to zdjecie jeszcze raz, naprawde dobrze popatrz, popatrz na siebie w lustrze , obserwuj innych. cialo ludzkie nie ma jednego konkretnego koloru. skura ma kupe roznych barw/odcieni - np twarz przy polczkach i w paru innych miejscach robi sie napewno bardziej czerwona, moze swiatlo jest zólte i tam gdzie skora jest oswietlona jest ona bardziej zolta, patrz jak zmienia sie nasycenie koloru, gdzie skura jes bardziej blada. obserwuj i \"maluj to co widzisz a nie to co wydaje ci sie ze widzisz\". to duzo czasu zajmuje zeby sie nauczyc, ja tez wiem o tym malo ale im wczesniej sie zajmiesz tym przejmowac tym lepiej.

 

dobra duzo napisalem chyba, popmysl troche o tych rzeczach, moze cie natchnie to do czegos :) mam nadzieje ze cos pomoglem , i jeszcze raz - mily obrazeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek jeśli chodzi o stronę ilustratorską poprawny, aczkolwiek jak powiedział przedmówca odrobinę global ilumination by nie zaszkodziło[yes]. Poprostu różne partie ciała są w różnym stopniu ukrwione, niektóre wydają się i są cieplejsze inne mniej. Dalej (nie widzę referencji) ale chyba i część otoczenia (np atmosfera) rozbija trochę (a nawet bardzo) lokalny kolor skóry, który użyłeś.Tyle jeśli o koloch chodzi.

Anatomia: do modelowania bryły widać, że użyłeś głównie białych rozjaśnień i blików, przez to ja np. mam wrażenie że to Fake, tzn. są punkty o np najwyższym położeniu, te zaś o średnim, gdzieś jakby (patrz wyżej-kolor) uległy rozproszeniu. Ramię jest troszkę za \"męskie\", ale powiedzmy, że jest to wojowniczka, wieć ostatecznie przejdzie:D.

Reasumując: jesłi jest to praca ilustratorska: OK, jęsli jednak dodasz wspomniany wcześniej kolor, bedzie znacznie żywsza i atrakcyjniejsza (choć najlepiej od początku o tym myśleć)

Jeśli zaś to koncept art-w moim odczuciu w tym przypadku nieśmiertele zawsze pozostaną czerń i biel i ew. jakąś wodną farbką półtonik.

 

Rzyczę powodzenia w pracy!

 

pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to bardzo podoba, chyba sam powróce do malowania, bo troche zabardzo na 3D sie przerzuciłem ostatnio ;)

Przedmówcy mają po części racje jeśli chodzi o kolory, ale to co jest teraz to też ma swój ładny styl, podoba mi sie.

...aha jeszcze jedna uwaga, te jej kolana są zbyt okrągłe, takie zagięte, jakby kości tam nie miała :D popraw to troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa... jak ja zobaczyłem twoją pracę to mi z zachwytu jęzor wywaliło tak, że jeszcze dzisiaj se go muszę spinką do koszuli przypinać :) a jak przeczytałem poniższe posty to już sam nie wiem... czy ja jestem ślepy ?? bo jak dla mnie to ta praca jest poprostu zaje..., wygląda jak zdjęcie [spox] no ale w końcu ja się nie znam na grafice 2d :) trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yano, Loozack, PENdzel.. dziekuje za dobre slowo i docenienie mojego wysilku... to mnie jeszcze bardziej motywuje do dalszej pracy!

 

Pozdrawiam [piwo]

 

p.s. ostatnio jestem potwornie zajety i brak mi czasu na dopracowanie rysunku... ale mysle ze juz wkrotce wrzuce \"aktualizacje\" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Coś jest nie tak z nogami poniżej kolan. Rozumiem skrót perspektywiczny, ale.... Stopy są za małe, i coś dzieje się niedobrego w okolicy łydek... jakieś takie to zbyt miękkie... zbyt okrągłe....

 

Poza tym, no cóż - fajna panna ;-)... nie wyrzuciłbym.... Ładnie zrobione cienie, tylko znów to takie gładkie, jak plastik. Popracuj nad tym. Ludzkie ciało nie jest aż takie nienaganne, materiał też układa się w różne drobne fałdki, załamania... To byłoby na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... taaaaa...... Wreszcie wiem, co jest... Za bardzo skróciłeś widok perspektywiczny.... W takiej sytuacjji dziewczyna musiałaby mieć bardzo krótkie nogi od kolan w dół. Nieproporcjonalnie krótkie, bo gdy się jeszcze raz przyjrzałem, okazało się, że aż taki ten skrót nie jest, to jest jakby widziane nieco z boku, a w tym momencie nogi nie mogą być az tak skrócone. Szczególnie coś dzieje się ze stopą chyba lewą... Jakaś taka rozmyta, przede wszystkim za mała.... popraw to

 

Pozdrowienia

 

ANTAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności