Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Focke-Wulf 190, Pionier Vs Lookas


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem wspólnie z Lookasem stanac do minibitwy. Obiektem ktory bedziemy modelowac jest samolot Focke-Wulf 190.

 

Ustalone zasady:

- termin do konca pazdziernika

- robimy model, textury i scenografie (do wyboru np. plyta lotniska lub scena w \"powietrzu\")

- malowanie zgodnie z wybranym modelem (z tym ze samolot typu A nie moze byc pomalowany jak samolot typu b)

 

To by bylo na tyle poki co :)

 

ps.

Leoparda skoncze jakby kto pytal.

 

 

FW190-A4-31.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no mo,że fotka nie jest za szczególna, ale chodziło o pokazanie co to za samolot a nie ze konkretnie ten.:))

Na dniach ujawnie dokładnie jak bedzie wygladal ten mój FW 190

 

:))

Trzymajcie kciuki:)) ten gośc wymiata

 

Lookas[killer]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nikt nikogo nie oszczędza !! chcę zobaczyć flaki walające się po podłodze i posokę spływającą ze ścian [killer][killer] :]:]:] kidding :D już nie mogę doczekać się renderów :) trzymta się [piwo]

P.S. miłośnikom takich samolotów i symulacji komputerowych gorąco polecam grę Ił-2 Sturmovik [spox]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

pierwsze newsy, jeszcze bez renderów.

Wiadimo jaka wersja wyjdzie spod mojej heheh myszy:))

 

to bedzie Focke Wulf 190 A-8. Wszystkim ciekawym polecam wyszukiwarke na altaviscie. Sopro refefer, wiec mozna bedzie skontrolowac zgodnośc z oryginałem:))

 

co do malowania to jeszcze nie podjałem konkretnych decyzji:)) na pewno bedzie to konkretny samolot, możliwe, ze konkretny samolot konkretnego pilota:))

 

OKA

to tyle:))

 

Pozdro

lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... koleczko no jest super... nie ma cie jak zjechac...

Ale to chyba slusznie, bo odwaliles kawal(a ile jeszcze przed toba ;P) dobrej roboty... po prostu szczegolowosc mnie rozwala, ja bym nie wytzymal :).

Robisz to z jakis referek czy ze zdjecia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na poczatek ladnie Lookas :] zobaczymy dalej...

 

darkelf ogolny ksztalt zrobilem z rzutow technicznych a szczegoly robie ze zdjecia.

 

Loozack prawdziwe high quality dopiero bedzie. :D Rednerowalo sie nie cala minute moze dwie. Co do IŁ-2 to mam ta gre ale dawno w nia nie gralem. Musze sprawdzic czy jest tam Focke-Wulf :)

 

Nom to tyle. Za jakis czas koniec podwozia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie a teraz troche edykacji :]

niepodoba mi sie pomysł z opisami wasz topic jest tedo przykładem ( co brutalnie wykożystam ) chodzi o opis pojazd 3d bo

 

Pojazd - urządzenie do transportu lądowego, poruszające się na kołach, płozach, gąsienicach, ślimakach, poduszce powietrznej lub magnetycznej. Szynowy lub drogowy, samobieżny (silnikowy, bezsilnikowy) lub holowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW_190_02.jpg

 

No dobra, pomojając kwestie formalne, tu jest kolejny render mojego latadła:))

Na razie ostatni na czas jakiś ale juz wiadomo w zarysie jak to bedzie....

 

oczywiści KONSTRUKTYWNE uwagi mile widziane:))

a ciepliwośc bedzie wynagrodzona następnym uploadem:))

 

Pozdro

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos ten koniec wakacji mnie do pracy motywuje. inna sprawa, ze nie chce mi sie robić powaznych rzeczy:)))

W kazdym razie samolocik nabiera kształtów. I chociaz sie odgrazam, ze nie bedzie updateów, to jakos tak samo z siebie:))

 

No dobrze, dość grafomanstwa, wszystko widać na jednym obrazku, komentarze mile widziane, bo to nadal tylko przymiarka. Co prawde z kiku elementów jestm juz zadowolony, ale to za mało:))

 

Konstuktywna krytyka, jak zwykle........

Lookas

190w3-1.jpg;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze... bardzo dobrze Lookas :)

tylko jedno pytanie.. w rzucie 3/4 z góry specular na lewym skrzydle tak się załamuje.. domyślam się, że skrzydło się tam zwęża i będą klapy... pytanie czy zrobisz je ruchome (osobny obiekt) czy zasymulujesz bumpem?

pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam hurtowo!!

 

Loozack:

te błedy to dlatego, ze skrzydło nie jest połaczone z kadłubem. Tam bedzie własnie krawedz łaczenia, ale masz racje, nie jest jeszcze ok

 

Kris

Oczywisci,, że bedzie yo osobny obiekt, Zreszta zaczynam powaznie mysleć o animce:)))

Na samej krawedzi bedzie trzeba podziałac troche normalnymi, bo tak dziwnie sie jak na razie sie światło układa

 

dzieki za opinie:))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna bitwa. Lookas- krawędź spływu wygląda ciut dziwnie, zwłaszcza na statecznikach. Nie jestem pewien czy osłona kabiny w Foce jest aż tak cofnięta (szkło od metalowego obramowania- u Ciebie wygląda na bardzo głębokie); usterzenie chyba chwilowo najsłabiej wypada ale to pewnie dopiero początki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier- ramię amortyzatora wygląda jakby było urwane (chyba że podwozie robisz w maksymalnym ugięciu, ale nawet wtedy chyba aż tak się nie złoży).

 

Marudny się robię... jak zacznę przeszkadzać to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skonczylem podwozie :), mialem zapodac wczoraj renderek ale nie bylo czasu. Tak to teraz wyglada... (RK teraz moze byc??). Poki co zabieram sie za smiglo :). A i jeszcze jedno napis \"Continentala\" na oponie poprawie pozniej....

 

 

Focke-podwozie-3.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionier: bardzo ladne odwzorowanie kola, ale to tylko kolo jak na razei :)...

lookas: fajnie uchwycony ksztalt, nie wiem czy taki jest naprawde, ale mi to fajne wyglada :)....

Widze tez, ze obydwaj zabieracie se na to z 2 strony?...

Nie wiem ktory sposob niezly, obydwu wam zycze powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Loozack: W sumie to nie wiem czemu robie od szczegola do ogola :P Robilem tak Leoparda i tak mi zostalo. Co z tego wyjdzie zobaczymy...

 

RK: Z tymi brudami eksploatacyjnymi to bede walczyl przy robieniu textur. Co do wydawnictwa to nie wiem czy sie jakies zainteresuje ;)...

 

Darkelf: No poki co kolo :P bedzie wiecej. Co do sposobu pracy to mi ten odpowiada :). Nie wiem czy latwiej czy trudniej :P.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem ostatnio duzo czasu ale przez ostatni tydzien cos udalo mi sie znalesc te pare minut dziennie dla maxa, zatem wyskrobalem kadlub samolotu.

 

1.

 

model-4.jpg

 

2. z podwoziem :] i wczesna wersja kabiny :(

 

model-4b.jpg

 

3.

 

model-4c.jpg

 

4. widok z przodu

 

model-4d.jpg

 

5. gora

 

model-4e.jpg

 

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności