Skocz do zawartości

Zmniejszanie objętości filmu


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące zmniejszenia objętości filmu...tak by stracił jak najmniej na jakości ale 3 min tegoż filmu nie zajmowało 616 MB (!!) Filmik montowałem w Premierze i tam ten film też został eksportowany do pliku *.avi

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wszystko zależy gdzie ma być wykorzystany, czy tylko dla ciebie, i nie chcesz żeby za dużo zajmował, czy chcesz to gdzieś w internecie umieścić, czy może w internecie, ale do strumieniowego odtwarzania. Osobiście lubie .mov i H.264, ale wmv, czy divx, xvid też dają rade (do tych formatów "powinno" dać się zakodować bezpośrednio z premiere, choć do np divx'a w PP 1.5 były problemy, nie wiem jak sytuacja z 2 wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik będzie przeznaczony do zaprezentowania na forum klasy na lekcji informatyki:)

Zmniejszenie objętości będzie miało cel czysto praktyczny bo musze to jakoś przenieść do szkoły najlepiej na płycie a jeśli film przekroczy 700MB no to nie da rady nagrać go na płyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty 600 MB ??? o w morde :)

mpeg-2 nie psuje zbytnio jakości a przy dobrym ustawieniu 5000Kb/s 3 minuty w rozdziałce tv zajmą jakieś 100MB

no i raczej nie będziesz miał zadnych dodatkowych komplikacji z kodekami na szkolnym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy zmniejszając rozdielczosc filmu najpierw nagrywalem go Xvid'em na najwieszksza ilosc bitrate w opcjahc kodeku...:) a pozniej jeszcze raz wsadzalem film do progarmu w ktorym lepilem to movie(nagrany z 10000 bitrate) i zmniejsalem o polowe bitrate(jakośc zbytnio sie niepsuje, a film zdecydowanie zajmuje o wiele mniej mb!!!).. :> ale wymaga jednak to uzycia xvid'a ktorego tak mowil streaker(jesli dobze zrozumialem) nie spotykamy tak czesto na kompach szkolnych:D. co najmiej tak jest w mojej sql:p. Ale oczywiscie nie problem aby go chociaz na chwile do zaprezentowania tego filmu zainstalowac. jesli cos zamotalem sorka z gory:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności