Skocz do zawartości

SZKOŁA DLA GRAFIKÓW W POLSCE


Krzysztof Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w naszym kraju znajduje się jakaś profesjonalna szkoła dla grafików komputerowych? Z tego co wiem w Stanach powodzeniem cieszy się szkoła filmowa w Vancuver, skąd pochodzą widniejące często na stronie www.max3d.pl demo reele...

 

Czy ktoś weźmie sprawę w swoje ręce i założy coś takiego w Polsce?

 

Czy brak nam profesjonalistów? Nie!

 

Więc dlaczego? Taka szkoła mogłąby być przepustką dla \"naszej\" grafiki na świat!

 

Proszę o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż... grafików dobrych u nas nie brakuje i jakoś sobie bez szkoły radzimy...

aczkolwiek nauka grafy wiąże się z ogromnym nakładem pracy i często z kończeniem studiów pokrewnych grafice... na własną rękę jest to mozolna i ciżka praca..

Oczywiste jest, że taka szkoła, mogłaby w przyszłości pomóc ludziom w rozwijaniu swoich umiejętności...

pytanie gdzie, kiedy, za ile itp. Ja osobiście nie wiem...

 

A że Polska to jest dziwny kraj to każdy chyba dobrze wie [killer]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Miami Ad School w Warszawie. Jest to szkoła gł związana z reklamą, ale maja świetne kierunki związane z grafika komputerową, projektowaniem i animacją. A warsztaty w San Francisco i Tokyo to miód....

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam w tym roku miałem taki problem, szukałem czegoś takiego i \"niestety\" skończyło się na \"zwykłej\" dziennej informatyce na uniwersytecie w Warszawie... jedyny godny \"uwagi\" kierunek na państwowych uczelniach znalazłem w Łodzkiej szkole filmowej ( http://www.film.lodz.pl/ ) na której istnieje coś takiego jak podyplomowe studia na kierunku \"Produkcja mediów cyfrowych\"

 

 

Przedmioty specjalizacyjne:

Zarządzanie produkcją multimedialną

Interakacja człowiek-komputer w mediach cyfrowych

Audiowizualne media interaktywne

Reklama i marketing interaktywny

Techniki komputerowe w zarządzaniu

Cyfrowy zapis obrazu

Animacja i komputerowe efekty specjalne

Gry komputerowe

Dziennikarstwo internetowe

 

 

\"Ciekawie\" zapowiadają się przedmioty takie jak \"animacjai komputerowe efekty specjalne\" , \"Audiowizualne media interaktywne\" czy \"Gry komputerowe\".

 

Poziom słyszałem, ze jest \"całkiem niezły\" jaki dokładnie dowiem się osobiście za 3 lata...

 

POzdrowienia Pamir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ja tam szkol nie polecam. W Polsce nie ma w tej chwili zadnej szkoly, ktorej renoma automatycznie dawalby fory u pracodawcow. Wszystko rozbija sie o wlasne prace, portfolio i co tu duzo mowic - znajomosci. Przy czym to drugie czesto rodzi sie z tego pierwszego.

Jezeli cos bardzo chcesz studiowac sproboj ASP - daje solidne podstawy - reszty sie nauczysz.

 

czuj duch

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>\"Szkola nie ma zalatwiac Ci pracy, tylko uczyc!\"

 

a jedno nie wynika z drugiego?

W takim zawodzie jak grafik komputerowy najwiecej, zdecydowanie uczysz sie i tak w pozniejszej pracy. Szkola to pierwszy stopien, kheh, lapiesz tam podstawy tylko i masz czas zeby spokojnie troche popracowac nad soba. Tylko tyle i az tyle. To nie matematyka czy fizyka czastek, tutaj jest mniej teorii, wiecej praktyki i warsztatu.

I dobrej szkoly uczacej tego nie ma w tej chwili w Polsce. To ze mamy kilka indywidualnosci i ze sie zdarzaja dobrzy graficy to jest glownie ich zasluga. Sa wyjatki, o ile wiem na krakowskiej ASP np. nie przeszkadzaja w nauce komputera - ale wciaz glowna robota nalezy do Ciebie. To nie przedszkole, khy, nie bedziesz chcial, nie bedziesz mial.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudystka

Jeżeli interesujesz się sztuką, grafiką komputerową, masz zdolności plastyczne i chcesz studiować wśród wyjątkowych osób. Zapraszam na k Grafikę w AHE. Zyskacie tam kwalifikacje profesjonalnego grafika. Używamy tu profesjonalnego oprogramowania: Adobe Flash, Adobe Freehand, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe PageMaker, CorelDraw, Discreet 3D Studio Max.

Dopełnieniem Wydziału Artystycznego AHE w Łodzi, na którym znajduje się kierunek grafika, jest PATIO Centrum Sztuki. Jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń artystycznych z obszaru sztuki współczesnej: FotoFestiwal, Łódzkie Biennale Sztuki, Moving Studio 2.

Studenci grafiki mają możliwości realizacji w różnorodnych dziedzinach: wystawach (fotografii, rzeźby, malarstwa, grafiki, design), prezentacjach netart, wideo instalacjach, performance, happeningach, spektaklach teatralnych. Odnoszą sukcesy w zewnętrznych konkursach na projekty graficzne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest w koncu- Pjwstk, w lodzi na Humanistyczno-ekonomicznej jest sporo kierunkow, masz tez animacje w fimowce w lodzi, ale przyjmuja z 8 osob rocznie na jakies 150 chetnych no i Drimagine w Nowym Sączu. Wiem, ze we Wro coś powstaje. Z rok temu szukalem i tyle bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności