Skocz do zawartości

[Szadery]: Materiał obiektywu w v-ray [3dsmax + vray]


Dawcio_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem zrobić tutorial opisujący jak w łatwy sposób zrobić w 3ds maxie i v-rayu dość ładny materiał obiektywu. Jest on przeznaczony dla mniej lub bardzie zaawansowanych użytkowników maxa. Jest to mój pierwszy tutek jaki zrobiłem więc bez rewelacji.

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Thx za tutek :)

Jak dla początkujących to fajny tylko mozna sie przyczepic o render bo nieciekawy ;) HDRI dodaj dla reflect i bedzie jeszcze lepiej :D

P.S Lepiej zrób tutek jak zrobic szkło do tego obiektywu, bo to jest wazniejsze :D !

Dzięki i pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maverick sheep- wiesz tutek opisuje jak uzyskać materiał obiektywu, a nie obiektyw, ten cylinder to tylko taki przykład, no fakt z tym, że się wiele nie nauczyłeś bo on raczej opisuje jak poustawiać matereriały, żeby uzyskać taki efekt, a nie opisuje poszczególnych parametrów, może w następnym to bardziej szczegółowo opisze.

jaccunio- Tak jak wyżej.

nielot007- No początkującym się przyda, i tym co sie niechce bawić z ustawieniami.

hcpiter3d- szkło to zwykła tekstura i troche reflectu niema co opisywać, a render może poprawie.

Dzięki za kometnarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owca- to fajnie, że sie czegoś nauczyłeś.

hindus- dzięki, jak będzie ładnie wyglądało to możesz pokazać, chętnie bym zobaczył.

maverick sheep- hehe trochę źle mnie zrozumiałeś, nie ingeruje w twoją inteligencje, trochę mi sie posty pomyliły, ale napisałeś czego ma uczyć, to napisałem czego, jeżeli cie uraziłem to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności