Skocz do zawartości

Sonda dotycząca znaków graficznych


Tores

Czy jesteś za stosowaniem w teksturach odwróconych znaków graficznych i napisów?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za stosowaniem w teksturach odwróconych znaków graficznych i napisów?

    • Tak
      3
    • Nie
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wyjaśnić pewną sprawę dotyczącą tekstur, żeby nie było z tym problemu w następnych minibitwach. Chodzi o stosowanie lustrzanych odbić w teksturach, które zmieniają wygląd oryginalnych znaków graficznych, czyli odwrócone napisy, flagi, loga producentów itp. Wiadomo, że dzięki odbiciom mamy możliwość zwiększenia rozdzielczości rysowanej powierzchni ale czy w tych czasach tak powinno się robić? Czy pewne znaki nie powinny nam się kojarzyć automatycznie z danym obiektem, nazwą, numeracją i krajem? Ja jestem oczywiście za oryginałem, i dlatego chciałem znać waszą opinię bo powinniśmy wprowadzić pewną zasadę przy tworzeniu tekstur, aby niektórzy nie mieli zaniżonej jakości bo chcieli zrobić dobrze ale wymagało to miejsca i wyszło im kiepsko z powodu rozdzielczości, a inni zrobili ładną, czytelną ale z powyższymi błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zdaje mnie sie ze jak juz sie uzywa jakiegos znaku (napisu, czegokolwiek) to trzeba sobie poradzic z jego mirrorowaniem (dorzucic ciut wiecej poligonow czy inaczej) - bo taki zkaszaniony znak wyglada slaabiutko i mocno obniza calosc wykonania

 

ps. ale nie wiem czy banowanie tego odgoornym zakazem ma sens - juz chyba lepiej po prostu w czasie trwania konkursu (w czasie wip'a) wytknac delikwentowi ze z dupy jest i trza poprawiac - a jak nie - to nie nagradzac i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ale nie wiem czy banowanie tego odgoornym zakazem ma sens - juz chyba lepiej po prostu w czasie trwania konkursu (w czasie wip'a) wytknac delikwentowi ze z dupy jest i trza poprawiac - a jak nie - to nie nagradzac i tyle :D

 

Dlatego zrobiłem ankietę, żeby to rozwiązać raz na zawsze a nie każdemu z osobna tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha! Oczywiście że nie mogą być odwrócone. Po prostu błąd i należy go brać pod uwagę przy ocenianiu. Cała zabawa polega chyba na tym żeby zrobić dobrze i przy okazji zmieścić się w limitach. Stąd moja ściema była :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ars Goetia - jak szef płaci i nie wymaga to ja rozumiem, ale tu się robi obiekty, które można sobie np. wrzucić do portfolio. Ja z odwróconymi napisami na modelu napewno nie pokazałbym ich w portfolio bo sam jak oceniam innych to wymagam aby były poprawnie zmapowane. No chyba, że ktoś pokaże model z jednej poprawnej strony ale to już jest przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności