Skocz do zawartości

problem z otwarciem swf\'a


Alcor

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: co robie zle?

bo mam strone alcorr.republika.pl polegajaca na tym ze przy wejsciu laduje sie jakis tam swf zagniezdzony embedem w html\'u, czyli niby standard nie?

 

problem jest taki ze podczas gdy mi sie to otwiera bez klopotow (tak samo jak kilku moim kumplom) to na niektorych komputerach swf sie nie laduje:(. przyczyna nie jest brak pluginu do przegladarki, ani problem ten nie tkwi w laczach (znajomy ma dwa komputery na tym samym laczu i na jednym wchodzi czysto a na drugim nie - a poza tym dlaczego mialo to by byc spowodowane laczami nie?)

 

sprawa dziwi mnie bardzo i zastanawia. jezeli ktos z Was mial z czyms takim problem albo wie przynajmniej co moze byc jego przyczyna goraco prosze o posty.

 

z gory THX

 

pozdrufka

Alcor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz zauwazylem tez, ze w podstronach uzywasz tylko znacznika . Embed to flashowy standard Netscape\'a. Explorer go poprawnie odczytuje, ale widac nie zawsze i powinienes uzywac tez microsoftu.

 

I czemu w indexie wywolujesz swfa 2 razy? W netscape widac dwa filmiki jeden pod drugim.

 

Ostatnia uwaga - ta wewnetrzna ramka w \"główny\" nie dziala pod netscape. Uzyj lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienia

nie mialem pojecia o tym jak wazny jest znacznik i ze to przez niego sie robia takie problemy.

 

a ze znalazl sie w indeksie to przez przypadek: zaintrygowalo mnie ze na jednym komputerze moja strona sie nie otwiera ale bez problemu wchodze na jakas inny web calkowicie wykonany we flashu. postanowilem wiec sprawdzic kod zrodlowy i zauwazywszy jakies znaczniki ktorych nie ma moja strona skopiowalem je do siebie i pozmienialem nazwy pliku (wszystkie oprocz jednego - stad intro.swf, ktorego nie powinno byc:))

no i przez nieuwage i pospiech powstal ten topic:)

ale mysle ze dobrze sie stalo bo przynajmniej sie czegos nauczylem:)

 

a co do tej ramki - dzieki za info ze diva nie widac w nestcapie sprobje cos zaradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmmm...

mam jeszcze jedno pytanie. juz w sprawie iframe\'a. bo w divie mozna definiujac style

kontrolowac wyglad paska przewijania. w iframe sposob ten nie dziala a pasek jest moim zdaniem nieestetyczny i troche mi sie nie chce zeby mi zawadzal na stronce.

czy znacie sposob w jaki moznaby skontrolowac wyglad tego scrolla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

tej ramki umiesc definicje stylow tego typu:

 

 

po wyjasnienia tych nazw odsylam ponownie do kursu P.Wimmera: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/style/suwaki.htm

 

Jesli chcesz zdefiniowac style dla wszystkich stron to umiesc je w oddzielnym pliku (np. moje-style.css) a na stronach daj , tez w

.

 

A z innych uwag, to zamien swoj avatar na GIFa - zamiast 13 kb, bedzie zajmowal 3 i zmiesci sie w granicach wyznaczonych nowym regulaminem :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzieki za wszelkie porady.

od pewnego czasu mam juz stronke gotowa. Jezeli chcecie mozecie skomenowac - serdecznie do tego zapraszam...

 

www.alcor.prv.pl

 

to tak tylko zeby nie zakladac nowego tematu \"prosze o opinie\" :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeden \'bug\' na stronie, tzn jak wracasz do indexu z \"główny\" to pod netscape strona otwiera sie w IFRAME i jest malutka. Daj w linku parametr \"_self\" albo \"_top\"

 

np.

 

on (release) {

getURL(\"index.html\", \"_top\");

}

 

 

A tak to wyglada po powrocie do menu:

http://www.leander.neostrada.pl/web/alcor.gif

 

 

Tzn to raczej błąd netscape niż Twój..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to poprawilem

 

sprawdz czy dziala prosze bo ja nie mam netscape\'a

 

swoja droga o problemie wiedzialem wczesniej i myslalem ze juz go naprawilem bo mialem inny jeszcze defekt w kdzie html ale nie mialem jak tego sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ci±gle jest Ľle. Teraz zauważyłem, że biblioteka też się ładuje malutka, ale już wiem czemu. To nie iframe, tylko po prostu Ľle definujesz wielko¶c filmiku. Sk±d wzi±łe¶ to \"style\"? :

 

albo style=\"border: 1px solid black;? Z tego co wiem nie uda Ci się zdefiniować ramki dla flasha.

 

Dobrze masz zdefiniowane osadzanie filmiku w index.html, więc zastosuj to wszędzie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki leander, Mistrzu jeszcze raz za info i instruktarz:)

juz to porawilem - dobrze teraz?

 

\"Skąd wziąłeś to \"style\"?\"

ja ogolnie jestem samouczek (tylko jak mi cos nie dziala to prosze o rade) - nie mialem pojecia ze \"style\" nie pasuje do (o znacznikach style to dowiedzialem sie w ogole jakos dawno temu analizujac kod czyjes strony), a ze dzialalo w IE, wiec myslalem ze wszystko jest w porzadku i zbytnio sie nie przejmowalem. ale w zasadzie kompletnie nie bylo tam potrzebne i w dodatku jeszcze przeszkadza to wywalilem je bez skrupulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Alcor, Ty chyba sprawdzasz moje zdolnoÂci w demaskowaniu b│ŕdˇw na stronie :) W \"menu.html\" masz heigth=\"300\" zamiast height i znowu swf jest malutki, ale reszta jest ju┐ ok.

 

Widzŕ, ┐e lubisz rŕcznie edytowaŠ ╝rˇd│o (bo ka┐de wygl▒da trochŕ inaczej:D i w sumie to bardzo dobrze, ale co do osadzania flasha zrˇb sobie jakis jeden szablon i go uzywaj zmieniaj▒c podstawowe parametry tylko. Proponuje pobawiŠ sie te┐ \"publish settings > html\" i zobacz jak wplywaja zmiany na generwany kod i na samego swfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności