Skocz do zawartości

Mam problem z plug-inem Lightning!!!


Gość Pijak Franciszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pijak Franciszek

Mam problem z plug-inem firmy Digimation o nazwie Lightning. Zapoznając się z tym plugiem robiłem dołączone do niego tutoriale (w helpie). Pod koniec każdego z nich pokazywany był efekt końcowy (zrenderowany). Niestety, robiąc wszystko według ich wskazówek nie moge uzyskać tego efektu a mianowicie błyskawice przezemnie stworzone (wg. tut) nie świecą sie oraz nie rozjaśniają otoczenia, tak jak na screenach! Mam maxa 4.0 oraz plug-in Glow 4.2 . Co robić?! Pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam1!

 

Z mojego skromnego doswiadczenia z tym pluginiem powinienes zrobic to wedlug tuta masz wtedy taki zryta troszke byskawice potem musisz sam nalozyc na nia glowa i po zabawie jezeli niw wyjdzie poprobuj z nalozeniem materialu i ustawieniem efect id albo kliknij prawym potem w proporties ustaw objekt id na 1 i poustawiaj bzdety w videoposcie i zrenderuj z wideoposta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pijak Franciszek

Wielkie dzięki! Udało mi się zrobić ten efekt! Ale mam jeszcze jeden (tym razem chyba :D łatwiejszy) problem... mianowicie po wyrenderowaniu sceny z używciem efektu glow (frame only) i zapisaniu go do pliku np. *.bmp nie ma efektu glow lecz tylko sama \"goła\" błyskawica :( Co zrobić, aby efekt był widoczny w tym pliku???? Help? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Nie wiem dlaczego tak sie u ciebie dzieje moze nie ustawiaj outputa tylko sam reczenie zapisz po zrenderowaniu do pliku *.jpg powinno pomoc bo mi dziala to tobie terz powinno :) jezeli chodzi o animacje to tez dziala nawet jak ustawisz output to efekt glow powinien byc widoczny :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pijak Franciszek

Niestety, ale coś mi dalej to nie wychodzi :( Gdy robie renderke w video poscie (do pliku) efekt jest taki jakbym robił to zwykłym renderem (nie ma GLOWA z video posta w pliku). Jedynie jest widoczny jak zapiszę daną klatkę po wyrenderowaniu do pliku (save as... przy renderowanej klatce,pojedynczej do załóżny .bmp (ale nie do .avi, .mov itp). Ale jak to zrobić gdy chce mieć animacje w .avi? Załóżmy 100 klatek? Efekt nie będzie widoczny! HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Probowales juz wyrenderowac do pliku avi ??? i ogladales ten filmik ?? Jezeli tego nie robiles a przygladales sie czy effekt glow jest nakladany w oknie renderujacym to nie zobaczysz effektu max naklada go i nie pokazuje jak to wyglada tylko odrazu leci do kolejnej klatki :) A jezeli zrobiles juz rendera do avi i nie ma effektu to powiem ze nie wiem czym to jest spowodowane u mnie dziala :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greetings!

 

Kolega Pijak :D ma ten sam problem z Video Postem co ja kiedys... a wszystkiemu winne drzewko :D

 

Najpierw dajesz kamere/viewport, pozniej (nie mozesz miec zaznaczonej kamery/viewportu) dodajesz glow, itp., itd., a na koncu (rowniez bez zaznaczania) Output Event. Podsumowujac, jak dodajesz jakis filtr albo OE, wszystko musi byc odznaczone.

 

Mam nadzieje ze wszystko jasne :P

 

Pozdrawiam

Gith

 

P.S. Niech spece mnie poprawia jak cos poplatalem, w kazdym razie mi dobrze chodzi (na razie) :cool:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności