Skocz do zawartości

Minibitwa #5 - Pan Kozioł!


Woznkt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eh. Mam miesiąc na zrobienie dyplomu, więc czasu nie mam kompletnie. Na razie udało mi siędo niego pierwsze podejście zrobić ale było żenujące. Bede próbował coś w łikend ale nei obiecuje.

 

ps. A jak by ktoś miał jakieś fajne referki to może zapodać, bo go sobie nawet troche rozrysowałem ale cięzko to wygląda

 

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo jade dalej, Dzięki za wszystkie komentarze :P

Niech mi mistrzowie gejmartowcy powiedzą co zrobić z tymi szmatami co są na koncepcie. Sama koza ma jakieś 1500tri. Dorobiłem oddzielnie te szmaty na razie i jest jakieś 2500. Tylko na razie to taka kupa jest. Co z tym zrobić, domodelować na siatce, zrobić oddzielnie, czy tylko plane'y z przezroczystością.

 

Czekam na konstrutywne rady :D

Święto pracy normalnie!

 

goatboy034lq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gejmartowiec ze mnie niebzyt duzy ale napisze co mysle ;)

 

jezeli chcesz robic normal mapy to szmatki oddzielne mijają się z celem, a jeśli nie... to chyba też, bo różnica bedzie niewielka, a tłumaczenie że za dużo trisów zostało, jest nierozsądne :)

 

zaokrąglij mu bardziej rogi, ciało (biodra w szczególnosci) i inne duperele (jak jest futrzany mozna plany jako siersc/wloski odstajace, nadające więcej 'bajeru' czy jak to, nie wiem bo nie widzialem nigdy tego koziołka w innych postaciach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przydałoby sie dodać po 1 loopie na każdej części kończyń, żeby miały jakiś kształt bardziej organiczny. Szmaty zrobiłbym mu z planeów + alpha a nie takie o grubym przekroju jak teraz.

Aha i jak na 1-szym skrinie trzymała pion tak teraz leci troche na brode.:p

 

Poza tym wygląda fajowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w tajemnicy, że podobny nawet ;>

Popracuj troche nad dupą, nogi wyglądają na razie na doklejone. Plecy troche zbyt gładkie, proszą się o jakieś wcięcie, czy zarys łopatek ;)

Reszta tak jak ognisty napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieny za komenty. Sobie robiłem i starałem się uwzględnić co się dało :]

Nogi istotnie troszkę wystają, ale jak to wszytko poskładam do kupy, to je zdeka przesune i może będzie lepiej wyglądało.

 

Jutro może zmapuje....albo się zbrusha naucze :P

 

goatboy040go.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woznkt -> modelik bardzo fajny :) jednak mam kilka sugesti

 

Nogi sprzydalo by sie jeszcze zaokraglic (o ile zostalo jescze kilka scianek)(tak jak juz o tym wspominano)

 

aha jedna rzecz strasznie mnie uderzyla, a na co niklt wczesniej nie zwrocilowagi. w tym momencie srodek ciezkosci postaci jest tak ustawiony ze padla by na ryj/rogi ;) tak jak na concepcie/referce 1 czesc odnoz powinna byc wysuniete do przodu

 

 

Wiem ze to jest arazie sam model , i groze spokojnie mozna by bylo wyciagnac na teksturce , niemniej jednak sprzydalo by sie go zrobic bardziej grozniejszym (teraz wyglada dosyc sympatycznie (taka kuzka w laszkach)

 

napewno usunol bym ten brzuszek, wyostrzyl mordke, bardziej pokazal zeby, zruznicowal ksztalt poroza. no i to o czym byla mowa - przesuniecie nog bardziej do srodka)

 

Popracowal bym jeszcze nad okolicami ramion - in front wygladaja troche jak napompowane - referka jest z gola inn, kosciste ramiona i przedramie.

 

Wydluzyl bym znacznie pazury(same) moze innaczej by bylo niz na referce - ale od razu wiadomo by bylo ze nie sluza do grzebania miedzy zebami)

 

 

generalnie modelik bardzo fajny ale mysle ze mozna z niego jeszcze troche wyciagnac. - ale jesli chcesz pojechac teksturke to niema juz na to czasu.

 

Pozdro i powodzenia.

 

edit - jeszcze jedna rzecz - te przymruzone powieki tez sprawiaja iz jest sympatyczniejszy - pokaz szeroko otwarte oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już więcej nie zmieniam, nie ma bata :]

2998 tris

Dzięki Barton. Ile się dało powalczyłem z twoimi uwagami.

Nie jest jeszcze ideał, ale na wiecej mnie na razie nie stać.

 

goatboy053in.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak to na razie wygląda. Nie bede miał już dostępu do kompa dzisiaj więc jeżeli chodzi o terminowe oddanie to ja tyle :P

Nie mogę zmęczyć w ogóle tej textury, strasznie ciężko to wszystko zrobić. Na razie futro ze zdjęć, jakie jest każdy widzi. Te dodatkowe włochale na plane'ach też żenująca i pewnie w końcu je wywale.

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły jak z tym powalczyć to walcie śmiało, bo na razie to ja nie wiem....

 

goatboy062dq.jpg

 

goatboy075ah.jpg

 

goatboy083ti.jpg

 

goatboy096ix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej twojej nieszczesnej alphy - najpierw zrob tak- pomaluj cale tak zeby ci texturka pasowala na nogach i na tych fredzlach (zeby plynnie przechodzila) - a poozniej po prostu same koniuszki troche postrzep - tylko bardziej jak wlosy a nie jak jakies scinki materialu :)

 

texturka zapowiada sie calkiem calkiem... futro to niestety bardzo trudny temat... wiem co moowie :D

 

mozesz sobie zrobic pedzle w photoshopie ktore bardzo ulatwia mazanie tego - zrob sobie obrazek np. 24x24 pixle - postaw na nim pare kropoek i poozniej Edit/Define Brush Preset - mozna sobie zrobic pare fajnych pedzli do malowania wlosow/futra/siersci...

 

podor - mam nadzieje ze nawet jak nie dasz dzisiaj rady to kiedys to skonczysz bo ciekawym jest bardzo jak ci wyjdzie :)

 

pzodora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa, bitwa i po bitwie!

Dzięki za pomocne linki i porady, posiedziałem nad nim trochę i wydaje mi się że jest fajnie. Pewnie będe sobie do niego jeszcze troche przysiadał, żeby kiedyś był cud malina. Ale na razie mamy tyle :]

pozdro

 

goatboy148px.jpg

 

goatboy129uw.jpg

 

goatboy134eu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)boski, ale GOŁY! koniecznie dodaj mu jakas menazke\mini torbe\mieczyk, ktore beda pretekstem do poprowadzenia skorzanych paskow przez cale cialo\ ramiona, brzuchol, wiesz...> po prostu koniecznie to zrob :) no i cos podobnego z nogami

2) na uvw, cofnij od krawedzi plane z wlosami , poniewaz koncza sie one w 1 miejscu- kiepawo to wyglada. jest tez drugi sposob > na alphie nierownomiernie pokoloruj CZARNYM pedzelkiem po tych zakonczeniach... wiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lepiej jakby nie bylo - ale teraz jest jakis taki poczciwy - z konceptu raczej gdzies to w jakies szatanskie klimaty patrzylo - a teraz u ciebie raczej pluszak jest jakis... pewnie to przez te oczy - duza zrenica powoduje jakies takie maslane spojrzenie...

 

kurt dobrze moowi - i pomimo skonczonej bitwy - dawaj dawaj...

 

pzodora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności