Skocz do zawartości

Minibitwa #5 - Freddy Krueger


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny raz się podjąłem.. Mam nadzieję że tym razem skończę. :D

Waszym zadaniem jest odgadnąć kogo modeluje :D Będzie to trudne, gdyż narazie podobieństwo jest znikome :) (bazuje się na fotkach)

Organizuję tę naiwną zabawę po to, by się przekonać czy chociaż troche jest podobny :P

 

Narazie tyle:

face.jpg

 

Nieco ponad 900 tris (Mam nadzieje, że wystarczy mi reszta na ciało ;p)

---====---

EDIT:

No, chłopaki odgadli, wiec mogę już oficjalnie wpisać w temat kogo tworzę :)

 

Pzdr!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"buhahaha jakie znikome toz to fredi!!!!!!!!!:D"

"hmm... freddy kruger??"

 

Taa ;] You're right :D

 

"...uwazaj bys sie w limicie wyrobil"

 

Heh, postaram sie :D

 

"poka siatke"

 

wire.jpg

 

"troche luki brwiowe mi sie za bardzo schodza nad nosem"

 

Zdaje Ci się - popatrz na fotki :)

 

"cos z uchem sie dzieje (malzowina w srodku swojego luku)"

 

Mógłbyś zaznaczyc co i jak??

 

Dzieki za komenty!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze 2 posty pod żąd, ale nie komentujecie, a update musze dac. Od dość dawna obserwuje zjawisko sporego postowania tylko "popularnym" (w dwojaki sposób) użytkownikom.. Czasem troche to śmieszne.. Na przykładzie ktoś z "elity" zaczyna projekt np. jakiegoś sprzętu, pokazuje śrubke i... 10 stron postów (rzekomo) "na temat".. Inny, nowy użytkownik pokazuje zaawansowany etap pracy dyplomowej (oparte na faktach) i musi prosić o komentarze... Wiecie - jeżeli to prywatne forum dla wybrańców to je zahasłujcie najlepiej... Tyle OT.

 

----====----

 

Wspomniany update:

 

body1.jpg

 

Siatka: http://www.mragowo.mm.pl/~spherosgroup/Chris/wirebody1.jpg

 

Niestety bede musiał troche pooptymalizować, bo troche przesadziłem z ilością poly :P.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy - co do ot - wiesz no coz... nie ma sie co obrazac - tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza i wszyscy robia co im sie zywnie podoba... (czytaj pisuja posty gdzie chca)

 

co do modeliku - w 3000 powinienes sie - zmiescic 3k to w sumie masa triangli - moja rada - na razie rob jak robisz - nawet jak przekroczysz limit to masz calkiem dobry model z ktorym poozniej mozesz sie pobawic - a do bitwy zawsze mozna tu i owdzie poprzycinac (np. na uchu masz spory zapas - zawsze mozna texturke zamontowac :)

 

ps. dalbys juz mu wstepna texturke coby juz mu sie pasy na sweterku pojawily :D

 

pozdro i jedziesz jedziesz bo sie zapowiada calkiem calkiem :D

 

ps. tak sobie jeszcze patrze na siate - na rekawach masz zdecydowanie za duzo podzialow po obwodzie - da sie to samo zrobic zuzywajac mniej triangli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris -> jesli chodzi o ta kwestie z watkami - to sie nie zgodze :)

 

sam czesto tu zagladam - ale z zadka sie wypowiadam - powodem jest brak czasu, i to ze nie zawsze chce sie czlowiek wypowiadac na kazdy post. Niema sie co uzalac :)

 

Co do frediego - to wyglada narazie zabawnie a nie straszie - popracowal bym nad ta mina :)

 

Na uchu stanpowczo zbyt duzo poly 1/4 z ucha przeznacz na twarz (para uszu da troche scianek) jkolejne 2/4 wywal sprzydadza sie puzniej :)

 

3k dla postaci nie pozwala na takie szalenstwa tutaj bedzie sie liczyc tekstura :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze!!

Co do OT, to wiadomo - ile osób, tyle zdań.. Uparcie zdania będę bronił, ale małe sprostowanie - wcale się nie obrażam :P Rozumiem, każdy ma wolną wolę do tego co robi, może wiec chociaz postarajmy sie by zmniejszyla sie skala forumowej szarej masy, której "nie zawsze" się komentuje prace :)... Heh, chciało by się powiedzieć: "i żyli długo i szczęśliwie" xD

 

Można powiedzieć że model już skończony :) Ciężka była optymalizacja, nie ukrywam (w końcu nie łatwo zjechać z 3600 tris do 3000 :P). Oczywiście zastosowałem się do znacznej czesci waszych zalecen przy okrajaniu :)

Mam nadzieje, ze za bardzo nie zbrzydł :P

 

finbody.jpg

(ups.. drugiemu od prawej przyciąłem spodnie :P - wybaczcie)

 

Siatka:

http://www.mragowo.mm.pl/~spherosgroup/Chris/finbodywire.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIIIIIIIICE!

 

nie wiem czy podbródek mu za bardzo nie wystaje (ale ja Koszmaru... nie lubię, to się nie wypowiadam). Fajnie że postać jest od razu zorpoznawalna.

 

OT: IMHO elity żadnej tu nie ma. Po prostu część ludzi zna się na privie, ot co (to taka moja teoria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbródek jest taki, fałdy i rozbudowana klatka też - przynajmniej na figurce na której się wzoruje.. Co do "wysokiej klaty", to się niestety musze zgodzic - troszke przesadzilem :P Kurde, bede musial przerabiac mapowanie ;p

Co do znajomych to też musze ganiać, a i tak komentują dopiero jak skończe... (Tak tak RA, ty leniu :D)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo

khem, khem, well, nie rozumiem tych oszczerstw skierowanych w moją osobę. :D

Drugie primo ;)

Dawaj pasiastą koszulę! :P

Bajerancko jest oczywiście.

Pamiętaj o plakacie z Freddim koło łóżka. Taka terapia. ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

Jesteś leń i tyle :D

 

Ad. 2.

---===---

Nagłówek sponsorowany xD

 

Nie ma takiego czegoś jak "Drugie primo"... Jest "Secundo" :D

---===---

 

Co do pasiastej koszuli... Patrz update :)

Plakat.. hmm.. musiałeś zasugerować wszem i wobec, że w dzieciństwie bałem się Freddiego? :P

 

-------

 

Update:

Po kilku godzinach cierpien wymęczyłem głowe i sweterek.. Ogolnie mam dosyc - co chwile prawie komputer leciał przez okno.. Męczyłem się pare godzin i co chwile psułem efekt... Nie mam nerwów, oj nie mam :P

Twarz jeszcze pewnie pomecze bo mogła by być lepsza.. Z resztą zawsze może być lepiej :D Warto wspomniec, ze na teksturce nie ma ani piksela skopiowanego z fotki - wszystko ręcznie... Chyba pierwszy raz :] (I ostatni :D)

 

tex1.jpg

 

Obecny stan tekstury:

http://www.mragowo.mm.pl/~spherosgroup/Chris/tekstura.jpg

 

Pozdro!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki wszystkim za ciepłe słowa (i te troche mniej ciepłe) :D

 

Zacznijmy zatem x]:

 

RA, Ognisty -> Owszem troche przesadziłem z "błyskotliwością" swetra - da

sie poprawic :)

 

RA -> istnieje, ale zwykle nie mam czasu na pseudo sitcomy ;]

 

Ledyr -> Normalmapy nie będę robił, bo narazie nie mam pojęcia na ten temat, chyba ze zapodacie mi łopatologiczny tutek :]

 

Klicek -> Sweterek jest wykonany recznie + dodatkowo nałożony jest PS'owy patern (coby sweter to zaczęło przypominać :D)

 

Przybysz -> Proporcje powinny być ok, bo modelowałem z fotką figurki jako blueprint

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pisałem to dla ogółu by ktoś mi nie wywalił nagle, że w filmie, to freddy miał... itp :)

Ogólnie troche mało komentów tutaj :P

Dobra.. next update...

Poprawiłem sweterek i dorysowałem spodnie i kapelusz :)

 

tex2.jpg

 

Obecny stan teksturki:

http://www.mragowo.mm.pl/~spherosgroup/Chris/tekstura2.jpg

 

Musze powiedziec, że bardzo sie podszkolilem dzieki minibitwie w teksturowaniu :P Wkoncu ćwicze skilla w rysowaniu tabletem :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie sorki za przerwe ;P

 

Ognisty -> *cmok* dzięki :D

STANEK -> Welcome back :) Co do straszenia... Moze Wojtek przestanie mówić na mnie pan, i od teraz będę dla niego "Wujkiem samo zło" xD

Ra -> lekko oddzielony jest, ale pewnie jeszcze poprawie

Czorny -> thx!

Ftorek -> Alphe dopieszcze.. A sposób stania... To co widzieliście dotychczas to poza pod rigg.. Uprzejmy kolega animator z teamu zriggował mi już Fredzia więc mam nadzieje, że więcej nie będzie stał tak dziewiczo :]

 

Szybki renderek progresowy:

fred.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo - coraz lepiej i lepiej - jest progress jesy wiec wporzo :)

 

troche (a nawet bardzo) mi jeszcze niepasi kolor skoory (zarowno twarzy jak i 'zdrowej' dloni) - za bardzo to roozowe - jakby prosiaczek dopiero co z wrzatku wylazl...

 

pozfora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bo ja nawet jednego trisa nie zrobiłem w swoim modelu i pewnie nie będę już zaczynał bo i tak nie zdążę.

Co do teksturki to nie bardzo podoba mi się detal spodni bo wygląda jak popękana, sucha ziemia. Superowo natomiast wyszedł sweterek i gdybym miał babcię to bym ją poprosił żeby mi taki na drutach zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie jest ciekawie, ale fakt ze głowa jest troche zaduza i przydaloby sie masywniejsze cialo, troche tez brak na texturze twarzy takich głebszy blizn od poparzen, ale ogólnie upozwany wyglada całkim wporzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftor -> Dzieki! Skore poprawiłem.

KLIC -> Fajnie, ze lepiej sie prezentuje. Proporcje poprawiłem.

Sanki -> Poparzenia poprawiłem. Za reszte dzieki :)

Przybysz -> Oba fakty poprawione.

Tores -> Spodnie lekko poprawiłem, jednak ten detal mi sie podoba :) Cos w nim jest :D Co do minibitwy to nie poddawaj się! Jeszcze masz kilka dni :)

PAIN -> Proporcje są raczej dobre, nie licząc głowy, którą już poprawiłem.

Don Mario -> Masywniejszego ciała nie moge zrobić, bo w rzeczywistości freddy nie miał takowego - i tak jest szerszy niż powinien. Reszta poprawiona.

 

fred_upd.jpg

 

Widzicie więc, że komentarze biore sobie do serca i chętnie poprawiam błędy wg. waszego widzimisie :) Jak widzicie jeszcze coś to krzyczcie :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności