Skocz do zawartości

Obcy Inny świat: SpacePort


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

SpacePort na obcej planecie. Statki dokuja do trzech wiez, rozmieszczonych centralnie.

Soft: CorelDraw 9, Photoshop Cs2

 

SpacePort on a alien planet. Space Ships are docking to the 3, centrally located, towers .

Soft: CorelDraw 9, Photoshop Cs2

 

spaceport5hs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

tak Ciosek, to max+fotoshop, perspektywa to dla mnie czarna magia dlatego musze sie posilkowac maxem, mam nadzieje ze to dozwolone?

przymierzam sie do tych statkow, narazie wymysliem ze beda sie lapac słupów obrotowymi ramionami a jednoczesnie dziób bedzie wchodzil w głąb wierzy. o jakos tak:

statekcopyc8tm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Ciosek: ja sie nie czepiam ze sie czpiasz :) , pytam bo moze nie wolno wspierac sie geometria z maxa? ostatnio wiele dyskusji bylo na formu o tym co mozna a co nie.

no w kazdym razie dzieki za komenty (ty yuki jak coś powiesz to az sie chce robic:)), milo bedzie znowu cos poskrobac ale chyba troche zbastuje bo fimo własnie przyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki Youki, moze uda mi sie cos z tego wykrzesa, tymczasem pierwsze wprawki w korelu. chyba jednak bez fotoszopka sie nieobejdzie :(

kontur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dodalem stateczki przy słupach, bez łapek z pierwszego konceptu, jakos przestalo mi sie to podobac. Normalnie se teraz przybijaja i wisza :)

kontur_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super praca jak narazie. No i dobrze że niemają teraz "łapek" w końcu to xxxx któryś tam wiek wieć już pewnie zdążyli wymyśleć jakieś urządzenia antygrawitacyjne. I może to trochę obcykane ale z tył w tle po lewej dałbym jakieś budynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za komenty :)

a co do pedzelkow to jeszcze musze posiedziec w corelu nad tym statkiem z pierwszego planu. A straaaaasznie mi sie nie chce :(, . tymczasem pierwsze wprawki w kolorkach. Strasznie surwowe to narazie, ale z czasem powinno byc coraz lepiej.

 

kontur_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono fajna pracka nam sie tu szykuje ;] taki klimacik mi sie kojazy troche z Halo (gra taka =P), czyli ******* (skromnie to ujmujac)

... a ja se poczekam na dalsze efekty

 

(widze ze szybko doszedl nowy upgrejt - jak pisalem koment to tego wyzej jeszcze nie bylo=))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za komentarza.

tak sie przymierzam do lądu tej planteki, narazie wstepne wiec moze sie jeszcze wiele zmienic

wszelkie sugestie oczywisie bardzo mile widzane :), bo troche nie mam pomyslu, chcialbym zrobic lodową planetke z fajnymi lodzikami pełnym refleksów swietlnych i odbic. no zobaczymy co z tego wyjdzie.

kontur_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki panowie :)

przymiarki do statku z pierwszego planu, chyba bedzi ok, sorki za jakosc, zrobilem printscreena gdyz eksportowac mi sie juz nie chcialo.

kontur_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

spoko Grudzien, mi tez ;). Statek jest widziany z tylu, lekko przechylony zmierza w kierunku wierz. chyba troche padla mi perspektywa w ostatnim module, no ale nic, moze cieniowanie troche pomoze. aha, te pierscienie to silniki. 2 duze pod spodem beda wlaczone przy statkach dokujacych do wierz. hehe, w sumie troche ich nakladlem (tych silnikow), łacznie bedzie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

troszke go podcieniowalem, kurcze, jakos mi to wszystko przestaje sie podobac, drentwo wychodzi :(

kontur_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ehh, no wlasnie nie, to ostatnie juz w fotku dodawalem, corale mam dosyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

sie wlasnie zastanawiam nad zmiana tla, bez gor nie lepiej to wyglada?

prevka_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obo

dopiero tu zajrzałem - ładnie :)

mi się bardzej podoba ta wersja z górami, bez gór już słabsza, ale może to tylko przez zmienione kolory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo za jasno, i to zdecydowanie - roznicuj glebie sceny za pomoca intensywnosci kontrasow, nasycenia kolorow, detali elementow, bo narazie nie czuc zupelnie przestrzeni i wielkosci obiektow na rysunku - wszystko jest jakby na tym samym planie.

I ze zrodlami swiatala na statku mocno przesadziels - wyglada jak kula dyskowtekowa ;)

 

Praca ma potencjal - ale na razie wyglada jak posklejana z roznych wycinkow... I raz jeszcze - zdecydowanie zbyt jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ha, dzieki za komentarze, szczegolnie Tobi OmeN, cos bede probowal z tym zrobic ale nie wiem czy cos z tego jeszcze bedzie. Prawde mowiac chcialem jak najbardziej sterylne zeby to bylo. Teraz zanlazle sie pomiedzy i nie wiem w ktora strone ruszyc. Zamierzalem calosc zrobic w bieli, tak troche ipodowo no ale jak widac dupa blada wyszla a nie ipod :( na razie na szybko maly apdejt, tak lepiej jest?

prevka_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sobie szybkiego overpainta zrobilem zeby pokazac o co mi chodzi - mam nadzieje ze sie nie pogniewasz ;]

 

Chodzi mi o to ze to wyglada na razie jakbys w 3d sworzyl obiekty ale nie ustawil opcji rzucania cieni - wyglada to do bolu sztucznie. Planeta nie ma atmosfery radnej - popatrz sobie na zachody slonca w miastach - jak atmosfera gestnieje wraz z odlegloscia

 

Mozna dodac tez kilka mniejszych elementow by ozywic calosc - jakies stateczki - budynki w tle - jakies nereguralnosci

 

Jak mowilem szybciutki overpaint - mam nadzieje ze zrozumiesz o co mi chodzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

o weź! masakra! tyle ze ja tak nie umiem :( super to zrobileS! no nic, pobawie sie jeszcze chociaz i tak nie bedzie tak super

 

a tak przy okazji, to co z planetami bez atmosfery? albo z atmosferami kompletni innymi od tej ziemskiej? próbowałes kiedyś to namalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podmalowałem jeśli można, tak szybko szkicowo.Może coś w ten deseń?

prevka16copy7yl.jpg

 

edit

Jak widać trochę się spóźniłem, no nic...

ps.Omen fajnie to zmajstrowałeś.Kreska co to ma znaczyć?! ;) Pewnie,że też tak umiesz,a teraz marsz do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska no nie swiruj - to przeciez wciaz twoj rysunek tylko troche podmalowany. Nie boj sie uzywac mocnych cieni - bo robisz obrazek pod zrodlo swiatala, i nie przesadzaj tez z iloscia swiatelek od silnikow bo bedzie rozpraszac uwage. Ogolnie popatrz sbie na fotki robione wieczorem pod slonce i sproboj zrozumiec dlaczego wygladaja jak wygladaja

 

Co do planet - kazda ma jakas atmosfere ;] Atmosfera - gazowa powłoka otaczająca planetę. Nie musi byc to powietrze ale zawsze jest cos co w jakism stopniu rozprasza swiatlo powodujac rozny stopien widocznosci czy ulozenia kolorow. Na obszarach pustynnych - jak twoj na rysunku, zawsze dochodzi jeszcze masa plyłu ktory jest w powietrzu i ktory ladnie definiuje glebie przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no a co z planetami bez atmosfery :)? bo tak sie zastanawiam jak by to wygladalo? cienie byly by ostre i ciemne a po horyzont doskonaly widok?

tymczasem zabieram sie za ogladanie fotek. a wracaja co rys. chodzi mi o to ze nie mam takiego smaku i wyczucia jak Ty, dlatego szanse ze uda mi sie podmalować to w taki sposób sa raczej marne, no ale sprobuje jeszcze powalczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma planet bez atmosfery... zawsze jest cos. To wielgache ciala niebieskie i kazde ma swoja grawitacje wiec raczej trzymaja swoje gazy przy sobie ;]

Ale teoretycznie tak by to wlasnie wygladalo - ze mialbys doskonala czern nawet na obiekchie bardzo oddalonym od obserwatora... w praktyce rzecz raczej nieistniejaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

eee, a merkury? nie ma atmosfery, no a wlasciwie to co ma nie przypomina w ogole atmosfery :)

 

glup jestem, wygladalo bedzie to przeciez jak zdjecia z ksiezyca, nie?

te co tak naprawde niby kubrick zrobil :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności