Skocz do zawartości

Obcy inny świat:"Nordinium City"


norden

Rekomendowane odpowiedzi

Moja praca przedstawia fragment miasta obcych Nordinium City znajdującego na jednym z satelitów rodzimej planety którą mozna dostrzec na nieboskłonie. Na pierwszym planie widać obcego arystokrate który przystanął na chwilę na jednym z miejskich placów by podziwiać panoramę miasta

 

Tytuł: Nordinium City

Narzędzie: myszka

Czas:154h

..jeśli chodzi o powstawanie pracy:

1. Na poczatku powstał w miare dokładny szkic ołówkiem na formacie B2

2. Przeniesiony na komputer obrazek kolorowany partiami

3. dodanie elementów nie przewidzianych w koncepcji (budynki, krzaki, wycięcie innych budynków)

4. Ostateczne wykańczanie (detale, perspektywa powietrzna itd.)

 

endnordiniumcity.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam kolejny koncept... tym razem jest to już szkic ołówkiem po obróbce dosyć mocenj na komputerze....ale narazie nie mam czasu by robić te szkice dokładniej......poki co ...chce sobie dobrze ułozyć obraz tego w głowie zeby nie spierdziulić. na samym początku.......wogole prace mi będzie utrudniał fakt iż będę to robił całkowicie myszką... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna koncepcja...... W tej zakładam z kolei że świat obcych nie musi być zły mroczny i wogole zbrodniczy...... taki stereotyp tworzą nam filmy sci fi.....byc może obce cywilizacje są mądre inteligentne.... szukają piekna... i dążą do doskonałości...........wiem wiem nic nei widać na tym szkicu ;D ale ważne że ja widze ;DDD to czerwone to będą takie rośliny..... z czerwonymi liśćmi....nad budynkiem (dominantą) musze sie jeszcze zastanowić ale chbya zasiorbie na budynek pomysł ze wcześniejszych koncepcji....... księzyce na niebie już chyba takei zostaną..... .....nom teraz musze to wszsytko jakoś przemielić... razem......i bedzie...... Więc teraz moim celem jest połączenie wysokiej techniki, potężnych konstrukcji, z naturą która swoją czerwienią sprawia nastrój wiecznej jesieni........oraz naturalnym pięknem takim jak zaćmienie gwiazdy.......pomysle jeszcze nad kompozycją...... a potem stworze koncepcje budynków, ogolnie architektury tego miasta.... ............ btw kolorystyka narazie leży ;DDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zawsze moge poeksperymentować jeszcze ;D

dzięki za uwage ortheza na pewno poprobuje z tamtym kadrem w tamtym kadrze tylko budynki są większe ;/ to wszystko.........

 

Dorzucam... nową koncepcje kadru....

Wogole mam klopoty z dolem jesli chodzi o koncepcje budynkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja przydałoby sie......przydało... hmmmmm faktycznie pusto an pierwszym planie.....thinking ;]........dobra jutro zabaczymy.......

 

 

Dobra ortheza więc na pierwszym obrazku... dodalem do koncepcji dwa takie statki ktore tak posrednio rozwiązują problem tej przeciwagi......ale poza tym narazie nic innego nie potrafie wymyslić....żeby nei zasłonić wszystkiego.....

 

Drugi obrazek przedstawia aktualny stan prac....... (Pierścienie wokół planety narazie usunąłem bo musze niebo dopracowac...więc dodam je na końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc zacząłęm robić detal do statków.....

A jesli chodzi o całą scenę....Postanowiłem troche takich fioletowosci i niebieskości dodać..... do cieni .....tak żeby tą ogolnie panujacą czerwień i żółć przełamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc kolejny update..... Tak jak oman i betiix poradził poprawiłem conieco..... tyczy sie to kolorystyki...glownie.... ale z takich barziej globalnych zmian to ostro sie za chmury wziałem.....tutaj widać dopiero początek... chciałbym wogole zrobić takie jakby przepalenia chmur oswietlanych przez słońce na krawędziach..ale to cholernie skomplikowane przynajmniej zeby wyszło realistycznie więc będę to musiał powoli robic.......

Jeszcze z takich zmian wiekszych poprawiłem linie budynków.. z tymi wygiętymi końcówkami to był taki nieudany eksperyment..... tak to chbya lepiej wyglada......Aha i narazie nie narzekajcie że lustro wody jst przepalone po lewej stronie ;] już to zauwazyłem więc w nastepnym updejcie poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oman ci prawde powie :P Jak Na razie zapowiada sie fajnie calkiem. Taki Homeworldowski klimat :] Na tym etapie mam zastrzezenia do przeklamanej perspektywy budynku (w tym lewym skrzydle nie powinno byc widac nic wnetrza konstrukcji a uciebie wystaje takie corne cus ) no kadr jak na moj gust zbyt waski... ciasne to wszystko tu... ale juz nie marudze i czekam na anstepne updejty ;]

 

Co do przepalonych chmurek i ostrych cieni to polecam zajrzec tu ;)

http://features.cgsociety.org/challenge/grandspaceopera/entry.php?challenger=4755

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie przyjrzaes oman tam na południowym budynku też jest takie czarne.....ale to tylko w koncepcji bylo......i wprowadza w błąd..... a na to by takei wnetrza porobic wpadlem pozniej wiec to czarno albo usune.....albo zrobie cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi ze to czarne z lewego skrzydla za bardzo wystaje, jesli za punkt odniesienia bierzemy prawe skrzydlo - tam "wnetrze" budynku jest jakby schowane w srodku tego "pazura", a na tym z lewej wystaje z niego i to na tyle zeby pokonac perspektywe ;] Chyba ze budynek jest asynmetryczny miejscami :/ Jesli nie to albo musisz zupelnie czarne wystajace usunac z czesci lewej albo wyciagnac je bardziej w czesci prawej

 

ps - i zrob jakis portalek na gorze miedzy tymi skrzydlami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Oman przewidujesz moje myśli (portal) tyle że ja o tym pomyslalem ze 3 dni temu żeby te budynki to była taka jakby brama hiperprzestrzenna zacząłem mazać.....na niebiesko i doświetlać..... ;] ale nei wiem czy to takie super jest

w sumei to dodatkowe źródło światła które może jeszcze ożywiać tą scene............ale tez boję sie aby nie przeładować tego obrazka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperspacing........kurde ale w ten sposób łamie zalozenie koncepcyjne ;] bo miała to być dopiero co raczkująca cywilizacja ...... a po tym obrazku można uznać że to cywilizacja która w pełni opanowała swoją galaktyke ;] tak czy inaczej ......wyglada dosyć efektownie wg mnie..... ale i tak... czekam na wasze opinie...i porady.....dopiero potem moze dodam to do ....oryginalnej sceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia:/. Kolorystycznie bardziej mi się teraz podoba, niestety odnosi się wrażenie, że to na niebie jest niebieskawe słońce, które prześwieca przez wnętrze tej konstrukcji. Między tymi pazurami dobrze by było dać trochę błyskawic, które by je połączyły. Wtedy widać by było, że to światło jest w środku portalu, a nie za nim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to myslalem zeby ten portal taki mniejszy zrobic... tylko w gornej czesci obrazka... ale to twoj rysunek ;) - poza tym dobrze radze -"przymknij przyslone" temu obrazkowi - jak tlo bedzie ciemniejsze a cienie glebsze, calosc bedzie o wiele lepiej wygladac, bo teraz oswietlenie jest po prostu malo realistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie pomysl z tym portalem podobal

jednak tak jak Omen2501 wiedzialem go jakby mniejszego

 

Jesli wolisz taki duzy to umiesc centrum swiatla (srodek) troche bardziej w prawo i do gory (w srodek budowli a nie jak jest teraz dol lewy) - bedzie moim zdaniem dawalo to lepszy efekt.

 

To tylko moja opinia :)

 

PS: Jakbys znalazl chwilke czasu to moglbys mi napisac jak Ty to wszystko robisz? Jestem naprawde pod wrazeniem pracy. Chodzi mi glownie o progamy i w skrocie sposoby. NP: Odpalam PS rysuje bryle, przechodze do maxa wale w nim oswietlenie.

 

Poprostu chcialbym sie tez nauczyc robic takie prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? .......Tak sobie wstałem o 18 po popołudniowej drzemce....włączyłem komp..i obczaiłem swoją prace....i stwierdziłem:

1. Przecież to lipa jest

2. Koncepcja nei przewidywała takiego kadru

3. Miało być dynamicznie i przestrzennie

4. Nie chce mi sie kończyć tych pierdułek

5. Przydałoby sie coś masywniejszego bardziej efekciarskiego

 

 

Tak więc po przegrzebaniu "uzbieranej" biblioteki grafik, internetu, prac Ralpha McQuarriego, medytacji i niesmacznej kolacji zmieniam koncepcje na coś co wg mnei ma troche większy potencjał.....jest przestrzenne.....no i ładnei będzie tam można zagrać oświetleniem.. a poza tym będzie postać..... co ożywi ten obrazek....Więc jest to wciąż Nordinium City..... tyle że z innej perspektywy.... w załącznikach rzucam pierwszy szkic.....i koncepcje kolorystyczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...z tym nowym pomysłem także doszedłem do momentu...w którym uznałem ze to nie na moją cierpliwość....(załącznik pierwszy)...Więc aby nie zmarnować pracy z portalem...który sie podobal.....no i obcego który też widze ze sie podoba.....łącze obie te rzeczy by znalazly sie na jednym obrazku.....Tak więc teraz mamy kadr... przedstawiający obcego burżuja (arystokrate , Nawiazanie do portretu Durera (tego z tą śmieszną czapką)) ..z drewnianą laską ;]....... W tle za nim są skały.....po prawej wysokie budynki i brama do miasta......(takie nawiązanie do hagia sophi)......na niebie jakieś dwa statki małe lecą.....tutaj walne jeszcze jakiś pomnik cuś.....na drugim planie jacyś dwaj obcy jeszcze rozmawiający......no i to wszystko.... Na pewno skupie się mocno na ubraniu obcego na pierwszym planie...... bo to ważne.... zrobie realistyczne skały.....itd.....no i tą prace już na bank ciągne do konca...... bo lepszego kadru nei wymysle juz..... to po pierwsze a poza tym już nei ma czasu ;] by sie bawić w coś innego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu fragmentu o nowym kadrze odrazu zrodzil mi sie pewien pomysl jakby to mogla wygladac. Poczytalem dalej i odpalam kadr - patrze a ten sam pomysl mialem :) Jedyne co mi teraz nie podchodzi to ten obcy na samym przodzie, troche za bardzo sie rzucajacy w oczy wedlug mnie, nie wiem jak to dalej bedzie wygladalo ale teraz to ja bym cofnol go o kilkanascie cm w jego swiecie a w naszymo kilka milimetrow do "srodka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności