Skocz do zawartości

Pytań kilka


SSn4k3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, postanowiłem zabrać się dzisiaj (pierwszy raz w moim zyciu) za maxwella. Po paru godzinach obcowania tym renderkiem mam parę pytań, na ktore nie znalazlem odpowiedzi w manualu i na forum.

 

1. Czy da się zapisac(do jpg chociazby) ostateczny render z tego dziwnego okienka maxwellowskiego? (okno renderingu w maxie jest czarne)

 

2. Jak ustawić materiał, aby np. podłoga odbijala obiekt ktory na niej stoi?

 

3. Dlaczego niektore renderki wyglądają jakby był delikatny DOF tudziez miejscowy blur (chociaz ja nic nie ustawialem z DOFem)

 

4. Czy lepiej uzalezniac render od samplingu czy od czasu? Czy też moze ustawic sampling i czas duzy i zatrzymac renderowanie kiedy bedzie wygladac calkiem niezle?

 

Moja wersja maxwella to Maxwell 1.2.2a Beta. Z góry dzieki za pomoc;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ha juz sie przesiadają ;)

 

1. Da sie - render znajduje sie w katalogu output gdzie zainstalowany jest maxwell (c:\program files\nextlimit\ - jakos tak)

 

2. Zwiekszyc reflection :]

3. Bo masz złą skale - poczytaj w faq - na everze masz videotutorial.

4. Najlepiej czas ustaw na maxa i sampling tez na maxa - mi nigdy nie doszedł do 25 poziomu więc raczej o to sie nie martw ;)

 

26 tego miesiaca wychodzi nowa wersja wiec jest masa udoskonalen ale nie mysl ze uzyskasz dobry render tak szybko jak w vrayu.

 

Nie ma za co - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shader : maxwell plastic, i zmien mu reflect. UV Roughnes odpowiadają za połysk - w granicach 0 - 0,5 - 0,5 duży połysk - rozmyte odbicie.

 

Odnosnie dofa - zmien w ustawieniach kamery fstop na 50 żeby miec maksymalna ostrosc. Jak bedzie za ciemno to wtedy rozjasnij poprzez shuter speed - ok 1-2 - ale zalezne jest to jeszcze od scenki. Shutterspeed nie wpływa na efekt DOF'a a jedynie na rozjasnienie. Fstop jest odp. za te rozmycia.

 

Moze sie przydac:

http://atillaakin.com/maxwell/dof.html

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=18107

 

Hej - 3m sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Georgas nie wiem o co ci chodzi za bardzo z tym rozszyfrowywaniem ale z tego co podałes to chodzi o rodzaje emiterów - rodzaj D65 lub D75, Cool White - np D65 emituje inny rodzaj światła niż Cool White który jest poprostu całkowicie biały itd - nie wiem co tu można by jeszcze powiedziec - looknij tutaj. Różnią się głównie kolorem i rodzajem rozchodzenia światła - najpowszechniej stoowany i tak jest D65 , D75 i custom. Musisz próbowac jak chcesz zobaczyc jakie daje efekty.

 

lightingpresets0iu.jpg

link : http://www.mikeverta.com/Posts/LightingPresets.jpg

 

Aha SSn4k3 Specular color na biały to maks odbic.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj żeby zawsze pobawic sie na koncu kontrastem bo renderki spod maxwella maja to do siebie że trzeba potem jeszcze kontrast poprawiac.

untitled25ly.jpg

 

A jesli idzie o bumpa to jak dodasz go a to drewno to tak w granicach 15-20 jesli idzie o nateżenie i pamietaj ze musisz wtedy czekać troche dłużej bo noise moze powodowac ze na początku nie będzie ten bump tak widoczny.

 

Dla przykładu tutaj wartosc 30 dla bumpmapy na podłożu i daleko jeszcze do ostrego bumpa.

ren1zh.jpg

 

Takie rady z którymi miałem problem na początku aby zrozumiec ;) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx45as.jpg

 

Zakochałem się, pozwolicie, że bedę sie tutaj chwalił progressem i osiagnieciami + ew. czasami się o coś zapytam zeby nie smiecic nowymi topicami;] Thx. Hindus !

 

Edit: Teraz dopiero zauważylem... Dlaczego szkło w tym stole prześwituje ale swiatla juz nie przepuszcza bo na dole jest cień???=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to wina ujęcia bo widzisz cień od spodu a z góry nie - spróbuj wyrenderować cos innego z szkła i zlukać czy będzie cień - u mnie szkło nei powoduje cienia i nie widze aby takowy był tutaj :] zalezy jak ustawisz swiatła itd.

 

Zakochałem się, pozwolicie, że bedę sie tutaj chwalił progressem i osiagnieciami + ew. czasami się o coś zapytam zeby nie smiecic nowymi topicami;] Thx. Hindus !

znam to uczucie :] nie ma za co - będe starał sie pomagac w miare swoich mozliwosci. Niedługo ma byc 1.0 wiec poszalejemy.

 

Duzo przydatnych informacji znalezc mozna na forum producenta.

Pozdrawiam - hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam kilka nastepnych pytań dot. maxwella. Czy da się ustawić ilość bounces dla swiatel? Czy w swietle ktore pochodzi od emmitera mozna ustawić aby cienie mialy ostre krawędzie? Czy da się ustawić material tak, aby odbijał on swiatlo/otoczenie nie "płasko" tylko zeby bylo widac na nim bumpa(nie wiem czy to dobrze sformulowalem:))

O znalazlem jakas graficzke

bumps.gif

Chcialbym cos takiego np. Na drewnianej podlodze. Nawet przy duzym bumpie (ok.80, zaznaczylem ptaszkiem bumpa:))) i ustawieniu jakiegos swiatelka ktore by sie ladnie odbijało (niewielki cylinder jaki emiter) i dupa:P

 

ps. ale zamieszałem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w swietle ktore pochodzi od emmitera mozna ustawić aby cienie mialy ostre krawędzie?

cienie zależą od kształtu emittera, zachowuje się jak w realu tzn. im mniejeszy kształt emmitera tym ostrzejsze cienie. Pokombinuj trochę a zobaczysz różnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bump musi sie strasznei długo renderowac ok sampla 11 jest widoczny chodz nie zawsze czasami koło 14 dopiero - zalezy od noisu, zwykle wystarczy wartosc 30, obsługuje głownie jpg, tile spod edytora materiałów nie działa w maxwellu, musisz uzyc uvwmap jak by co ;) - btw czasem jak zaznaczysz 'ptaszka' i zamkniesz material editor i otworzysz znowu to on sie odznacza - zobacz moze sie odznaczyło :) dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności