Skocz do zawartości

Inny świat - Dama z łasiczką (alien remake)


Azakiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pomysł na ten obrazek miałem już zanim labirytboox ogłosił konkurs, krótko mówiąc zainspirowany obrazem Leonarda da Vinci - Dama z łasiczką (znanego też jako "Dama z gronostajem")...

 

link do oryginału wraz z opisem tutaj:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dama_z_%C5%82asiczk%C4%85

 

...wpadłem na pomysł zrobienia jego innej wersji, przeróbek tego obrazu było już sporo (zazwyczaj karykaturalnych). Poszedłem w nieco innym kierunku.

 

Zaczynając szkic do mojej wersji tego obrazu próbowałem odpowiedziec na zadane samemu sobie pytanie: co by było gdyby na innej planecie inny malarz próbował namalować ten obraz (zakładając oczywiscie inne formy życia).

 

Nie chciałem bardzo mocno odchodzić od oryginału, czyli też jest kobieta nazwijmy ją "Damą", też jest zwierzątko (też ssak i też puszyste, robiłem testy z zwierzątkami bardziej obcymi (płazy,gady, stawonogi) ale klimat obrazu na tym tracił (puszyste zwierzątko wydało mi się najodpowiedniejsze - więc takie będzie w finalnej wersji).

 

Poniżej szkic i speed kolorystyczny (oczy nieskończone - nie mogłem sie wtedy jeszcze zdecydować na ich kolor)

 

http://img73.imageshack.us/img73/9800/dama9ou.jpg

 

 

 

 

 

 

---------EDIT (28.5.2006) KONIEC PRACY (WERSJA FINALNA)-----------

 

Praca skończona.

Poniżej znajduje się miniaturka wersji finalnej oraz link do nieco większej wersji (2000x2828). Oryginał ma format A3-300dpi (3508x4961).

 

333968.jpg

 

 

 

 

link (wersja finalna - pomniejszona(czytać powyżej))

 

http://images2.fotosik.pl/74/ebad101bbdcc1775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kazdy ma swoj workflow - zreszta napisal ze ten detal to nie ze speeda tylko z dalszego etapu prac - ktorego w calosci jeszcze podstepnie nie pokazal :P

 

A co do samej pracki - pomysl zaiscie fajny - moze bys sie pokusil zrobilc "lasiczke" bardziej taka oslizgla, blyszczaca - zeby zupelnie obco wygladala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca świetna! Dużo detali, ciekawy pomysł

Nie słuchaj co pisze Avenger czy OmeN2501 i nie rób jakiegoś obślizgłego gada. Trzymaj futrzaka :P

A tak w ogóle to nie wiem dlaczego kosmita kojarzy sie z obślizgłą paskudą... Ja taki nie jestem :D

 

Trzymaj tak dalej i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobotni udejt:

 

 

dama41dt.jpg

 

 

jak widać jeszcze sporo do zrobienia, "łasiczka" nie ma oczu jeszcze, "dama" nakrycia głowy (patrz szkic na str1), tło wogóle jeszcze jest nie zaczęte (ale kolorystyke będzie miało zbliżoną do tego gradientu który jest z tyłu) , itepe itede + wiele drobnych poprawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm, jak tak dalej pojdzie to juz wiem co wyladuje na okladce albumu ;).

 

Fragment z glowa lasiczki i kolnierzem jest idealny, choc cos mi osobiscie nie pasuje z wzorkiem na lewym (jej lewym) ramieniu i moze nieco bardziej odcialbym szyje od kolnierza. Poza tym zgadzam sie, ze drobnym zgrzytem sa te regularne fałdy skóry, wg mnie zwlaszcza przechodzac w rogi powinny ulegac wiekszemu zroznicowaniu.

 

Czy te oczy moga klamac... to ich delikatne swiecenie nadaje zwierzatku wiele... obcosci ;).

 

Kurcze, musze nauczyc sie wreszcie porzadnie rysowac :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne nakrycie glowy, ciekawi mnie jaka technika uzyskujesz taki material :).

 

Mam tylko wrazenie, ze na czole woalka opada troche na prawo, co wprowadza dosc razaca asymetrie. A moze to mnie sie wydaje lub uleglem jakiemus zludzeniu optycznemu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładne...:)

Cos mi się zdaje ze to nakrycie to zrobione w 3d i go wyrenderowałesz. Czy to taka stuczka :) Ja tez dołączam się do pytania. Jak to zrobiłesz? Nie wierzę że to ręcznie namalowane. ;)

Pozdro

 

Naprawdę nie ma w tym żadnej magii :) nakrycie głowy zostało (jak wszystko co jest dotychczas na obrazku) ręcznie namalowane bez uzycia jakichkolwiek tekstur czy refek (Photoshop + Wacom Intuos III-A4). Czas malowania nakrycia głowy to około 2h przy wykorzystaniu wielu warstw w różnych trybach mieszania (około 10 warstw). Mogę spróbowac opisać mniej więcej jak to powstawało (nie będzie to dokładny opis/tutek bo po prostu nie pamiętam zbyt dobrze wszystkich warstw i czynności warstwy składające sie na nakrycie głowy już są spłaszczone)

 

1. pierwsza warstwa (nazwijmy ją A) namalowana narazie w odcieniach szarosci (czyli sam materiał, zaznaczone podstawowe oswietlenie-jeszcze bez refleksów swietlnych-czyli materiał matowy)

2. skopiowanie warstwy A (B) i uzycie na kopii filtru [gradient map]-z zastoosowaniem odpowiedniego przejscia tonalnego (odcienie czerwieni i żółci) - ta warstwa będzie robić oswietloną stronę nakrycia

3.skopiowanie warstwy A © i uzycie na kopii filtru [gradient map]-z zastosowaniem odpowiedniego przejscia tonalnego (odcienie brązu i fioletu) - ta warstwa będzie robić ciemną stronę nakrycia.

4. skopiowanie warstwy A (D) i uzycie na niej filtru [Chrome].

5.przełączenie warstwy D w tryb miesznia (screen lub color dodge / nie pamiętam zbyt dokładnie ) i umieszczenie tej warstwy nad warstwą B + odpowiednie opacity warstwy

5.skopiowanie warstwy D (E) i umieszczenie jej nad warstwą C, przełączenie trybu mieszania w (multpiply lub overlay + odpowiednie opacity warstwy.

6. Spłaszczenie ze sobą warstw E i C (nazwijmy ją EC)

7. Spłaszczenie ze sobą warstw D i B (nazwijmy ją DB)

8 warstwa EC nad lub pod warstwą DB to bez znaczenia (teraz jednej z warst dodajemy alpha kanał i w kanale odpowiedni gradient by warstwy przechodziły w siebie (ciemna dominuje z lewej strony ilustracji , jasna z prawej ofkors)

..dalszy ciąg jest niezabardzo do opisania z pamięci bo to jeden wielki chaos ręcznych domalówek i kolejnych warstw korekcyjnych , zabawy krzywymi , levelsami, itepe itede :) . Malowaniu ornamentów w większosci było ręcznie robione juz bez uzycia zadnych filtrów (tez wiele warstw).

 

to tyle :) mam nadzieje ze nie machnałem się gdzies przy pisaniu tego mini tutka (zeby głupoty jakies nie wyszły :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nakrycie glowy powinno albo zaslaniac wieksza czesc glowy, albo nie zaslaniac wogole "rogow" teraz to sprawaia wrazenie niedopasowanaego welonu :]

 

Nakrycie głowy jest nieskonczone, patrz ---> szkic koncepcyjny [strona 1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Azakiel za małego tutka, pocwiczę póżniej :).

Wiesz, to serduszko na czole, troszkę powinny byc w innej perspektywie. I dodaj więcej szczegółow na głowie. Hmm, a nawet bym poszukał innej głowy. Bo jest taka jaka jest. Nie rzuca się w oczy. Zwierzątko, ornamenty, "same oczy" i ręce napewno przysiągają, są bardzo fajne. Rozumiesz o co mi chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Azakiel za małego tutka, pocwiczę póżniej :).

Wiesz, to serduszko na czole, troszkę powinny byc w innej perspektywie. I dodaj więcej szczegółow na głowie. Hmm, a nawet bym poszukał innej głowy. Bo jest taka jaka jest. Nie rzuca się w oczy. Zwierzątko, ornamenty, "same oczy" i ręce napewno przysiągają, są bardzo fajne. Rozumiesz o co mi chodzi. :)

Co do "serduszka" to słuszna uwaga :).Trzeba to poprawić (prawy róg jest za wysoko, lub lewy za nisko..biorąc jako miarę fakturę skóry).

 

Co do głowy to myslę ze winne temu są oczy, są dosyć obce, nie mają źrenic i ich polysk jest bardziej metaliczny - był to efekt zamierzony ale faktycznie przez to glowa traci, jesli zmienię je na takie jak u łasiczki (ale inny kolor) lub też dodam źrenice (np kocie) to zdecydowanie bardziej twarz będzie przyciągać uwagę. Mysle też nad wprowadzeniem szminki (tzn na usta) - oczywiscie to typowo ludzkie ale to takie troszkę granie symbolami (i mogłoby tu zagrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym w zaden sposob wplywac na prace, ale jesli moge cos zasugerowac, to do tej postaci najlepiej pasowalyby mi takie lekko swiecace zrenice gleboko "zatopione" w czerni tej aktualnej rogówki. Szminka tez moze wygladac niezle, moze dodanie jej efektu przezroczystosci (taki lekki SSS) dodaloby nieco obcego klimatu :).

 

PS. Przylaczam sie do podziekowan za wyluszczenie kwestii welonu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obo

piękny szczegół ;)

sam pomysł jakoś mnie nie powala, ale jeśli chodzi o jakość wykonania, to ta praca jest (jak narazie) najlepsza ze wszytkich w tej bitwie (według mnie oczywiście ;))

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te oczy mogą kłamać...;)....jak widac pojawiło się też tło , chcialem zeby nie było zbyt pospolite (cos bardziej obcego) ale zeby też zbytnio nie odwracało uwagi od 1 planu (więc odpadały wszelkie okna, zasłony, kolumny itp które wprowadzałyby ciasnotę na planie) . Tekstura tej "obcej" sciany powstała z zapętlenia ręcznego fragmentu jednej z tekstur ze strony http://www.mayang.com/textures/index.htm

Scianę odpowiednio rozmydliłem gaussianem - ostra by tu bardziej szkodziła niz pomagała.

 

P.S. doszła też mała korekta kolorów (na niektórych monitorach moze byc za czerwono lub za ciemno - kwestia kalibracji - skoryguję to dokładnie pozniej)

 

glowalast2yk.jpg

 

a tutaj całosc

 

 

damalast9ly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tlem strasznie na latwizne poszles :P Co do samej postaci to musisz podciagnac detal skory do poziomu pozostalych elementow bo teraz bardzo odstaje, a w szegolnosci usta - moze choc troche je wilgotne zrob bo teraz wygladaja na plaskie i matowe

 

A poza tym... tan kamyk na glowie mnie rozwalil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie Azakiel, nie...wywal tą ścianę. Zrób jakąś scenkę, np. jakis fragment pokoju z malarstwa Vermera. Ale cały czas utrzymaj tą obcosc. I będzie git. Bo ona mi jedzie z rodem Holandii :D Więc taka scenka będzie konieczna. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OmeN

 

z tlem strasznie na latwizne poszles :P

heh :p widzialem ostatnio calkiem fajny "portrecik" w necie (nie pamiętam kogo) tytuł był "Beauty queen" 1 plan spoko ale z tłem to strasznie poszedł na łatwiznę ;) :rolleyes:

 

 

@OmeN,Jonasz

 

ale juz na poważnie ...Ze scianą to była przemyslana decyzja , wprowadzanie jakichkolwiek dodatkowych ozdobników w rodzaju kolumn,zasłon, okien (na które nie ma tu miejsca, jest zbyt ciasno po lewej i po prawej) bardzo by zaszkodziły kompozycji i czytelnosci pracy. Gdyby to był portret całej sylwetki to co innego i jak najbardziej. W oryginalej obrazie "Damy z łasiczką" tło jako takie zupełnie nie występuje i jest bardzo cacy.

 

 

@Omen

 

Co do samej postaci to musisz podciagnac detal skory do poziomu pozostalych elementow bo teraz bardzo odstaje, a w szegolnosci usta - moze choc troche je wilgotne zrob bo teraz wygladaja na plaskie i matowe

 

A poza tym... tan kamyk na glowie mnie rozwalil

Usta są jeszcze nieskonczone i koniecznie do poprawki (moze dzisiaj jak czas pozwoli) bardzo słuszna uwaga co do skóry, jest jeszcze troszkę czasu :p więc posiedzę nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie czytałem poprzednich wypowiedzi ale nie pasuje tutaj tło.

Może spróbuj zrobić z tyłu krajobraz fantastyczny z miastem w tle, z jakimiś kopółkami i strzelistymi dachami? Taki w starym stylu przypominający tło z Mony.

Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności