Skocz do zawartości

Bullet time...


boowa

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko...

 

czy ktos z was próbował zrobić kiedyś efekt Bullet Time czy jak to sie tam nazywa....

 

tłumaczę o co biega:

jest animacja pękającej szklanki, rozbryzguje się szkło i woda. kamera robi shorta i w pewnym momencie zaczyna się obracać wkoło pękającego objektu gdy on jest zatrzymany w czasie.....

 

występuje problem zatrzymania particles, które nie chcą niestety stanąć...

 

czy jedyne wyjście to ustawienie n-tej liczby kamer i montaż? czy ktoś z Was potrafi mi pomóc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... zrobienie tego za pomoca kilkunastu kamer, a pozniej zmontowanie w video post byloby bardziej \"realistyczne\":)

 

Lekkie skoki sprawilyby wrazenie fizycznie kreconego filmu. Oczywiscie przy zalozeniu, ze scena bedzie foto-realistyczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo myslalem nad tym zagadnieniem i niestety oprocz jeden bardzo drastycznej metody nic nie wpadlo mi do baniaka... mianowicie... urywek w ktorym nastepuje zwolnienie akcji wyrenderowac z predkoscia np 150/200 na sekunde na calyej drugosci urywka... a nastepnie cale to ujecie rozciahnac przy montarzu do predkosci 25 klatek na sek, co w efekcie da nam kilka sekund filmu w mocno zwolnionym tempie... lub cos w tym stylu... no ale oczywiscie to jest realne do wykonania zakladajac ze jedna klatka bezie sie renderowac w nie wiecej niz 3-4 min... wtedy rendering caly zajmie ze dwa dni.... a jesli dluzej.. no to chyba nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Tomkju

Zapytajcie gości od Matrixa:D

 

Goście od Matrix\'a zrobili to właśnie tak jak wspomniał Drug. :) Pewnie to główny powód dla którego wspomniał, że będzie bardziej \"realistycznie\". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności