Skocz do zawartości

Problem z EDGE & FILET {początkujący}


Qlas

Rekomendowane odpowiedzi

nie znalazlem tego czego szukalem w histori więc pisze:)

 

chodzi o to ze czasem robiac edge lub filet wszystko sie chrzani...

aa najczesciej robi mesh filetu ale nie zcina scianki z naroznika tak jak na tym prostym zalaczniku:D czy to mo cos wspulnego z kierunkami? bo jescze tego do konca nielapie. dzieks za pomoc

 

 

zalacznika niebedzie bo niechce mi uploud`owac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok... no to jeszcze jedna sprawa... czemu rhino wogole ma klopoty z filetowaniem??? ja sie na budowaniu programów nieznam ale to jest jakis zonk,,,, robilem przez jakis czas w "solid works" i nie mialem najmniejszych problemów... program nigdy mi nie wyjechal z durnym błedem.... co to jakie ma znaczenie zwiekszanie modelu????(chociaz czasem dzial :) ) normalnie krew mnie zalewa bo polubilem rhino jest spoko modelerem ale to jak miec samochod bez kół.................. czy wie ktos moze czy w nowszej wersji od v.3 jest lepiej???

 

aha.... poczatkujacych podobnych do mnie w zadnym wypadku nie chce zniechecic :))) to wspaniala umiejetnosc. tylko trzeba czasem z dziwnej strony yo pojac :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema - tez jestem poczatkujacy ...bo nie mam czasu sieziec ostatnio w rhino wiec jak juz siade to musze przypominac sobie wiekszosc motywoe ;) - z tego co pamietam to Rhino ma prosblemy z fillet'owaniem - pewnie ci wysypuje przy jakis bardziej zlozonej krawedzi? - swego czasu sam o tym postowalem ale gdzies zniknal moj watek :) - pewnie powielal problem bo wiekszosc poczatkujacych ma z tym problemy :) - ja znalazlem jakis tam sposob na te fillety oraz blendy - Loozack'owi wydawal sie "na okolo" ale dzialal w miare (nic nigdy nie dzialaq doskonale ;) ) -w sumie to pewnie musialbym znowu odkurzac swoja pamiec jakas scenka testowa ale wygladalo to mniej wiecej tak - po krawedzi ktora chcialem fillet'owac puszczalem rure ( mozna na jej dlogosci ostawiac rozne radiusy jezeli chcesz by pozniejszy filllet nie byl jednostajny) potem trimowalem rura powierzchnie do fillet'owania - tworzylem krzywe bend curves laczace powstala przestrzen a potem sweepem tloczylem ksztalt... chyba tyle tak opisowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak przyznać, że dochodzi czasem do pewnych niewytłumaczalnych absurdów, co jest nie do pomyślenia w softach z wyższej półki cenowej, no ale wiadomo - wyższa półka do czegoś zobowiązuje. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... ciesze sie że ludzie niemajacy problemów z rhino maja wysoko postawiona dumę... i nie maja ochoty pomuc :(nie po nazwiskach :) )

ok. zostawmy wiec na chwile filety.....

pragne poznac zasady analizy siatki .... mialem w rekach cos zebra ale kupy ale z angielskiego to kiepsciocha a słowniki jeszcze gorzej :)

 

gdyby ktos byl łaskawy troszke oppowiedziec o analizie i wytłumaczyc jak łączyc siatki i je przebudowywac zeby doprowadzic je do porzadku..

 

za jakiekolwiek pomocne posty bardzo dziekuje

 

 

 

jeszcze wtrące ......

studiuje "projektowanie produktu" i bardzo mi zalezy na modelowaniu z przyczyn osobisto- zawodowych :))) i nie mam zamiaru stanowic dla kogos konkurencji. myslałem ze moge tu liczyc na pomoc ..... nie pogarde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qlas tez masz problemy osobiste widze no ale jak chcesz o analizie wiesz duzo rzeczy ciezko jest wytlumaczyc slowami a przynajmniej mi latwie jest omowic jak juz analize krzwych czyli curvature choc w analizie zebra chodzi szczegolnie o wykazanie curvatury wazna jest jak gdzie i jaki ksztalt one obieraja zmienia sie powtarzalnosc jak jest zamalanie czy inne nieprawidlowosci to poprostu zaczyna sie ona lamac pogrubiac i inne dziwne sprawy.jak znajde jakies dobre obrazki to pokazujace to je wrzuce mysle ze odrazu do faqu

a druga sprawa hym w rhino raczej przebudowywanie siatek reznie ma maly sens a nawet sa slabe mozliwosci a idealna siatka to by bylo wejscie na krzywej np.5 punktow przy tym samym degree i tak samo na wyjsciu to samo sie tyczy torow(rail'ow) wtedy uzyskuje sie siatke czysta bez potrzeby przebudowywania na profilach bo na rebuildowanei na railach mamy brak wplywu(w rhino) a zreszta zwsze bede odsylal do ksiazki w pdfie do Aliasa/autodesk studio tools o nazwie technical surfacing ja przynajmniej z tego nawet z obrazkow wyciagnalem duzo a nawet bardzo http://www.alias.com/eng/support/studiotools/faqs-tutorials/technical_surfacing/TechnicalSurfacing.pdf

jak sie do niej nie przylozyc to jest ciezko wiec polecam nawet poogladac obrazki skoro juz nie kumasz eng zreszta ja tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności