Skocz do zawartości

Mental Ray


kuba_333

Rekomendowane odpowiedzi

Renderuję scenkę w Majce 7 Mentalem. MAm kilka pytań:

1. We wcześniejszych wersjach Mai było polecenie: Window/General Editors/Render Globals/Quality w 7 nie mogę tego znaleźć, może zostało zastąpione innym albo jest już zbędne?

2. Czy jak ustawiam opcje Mentala dla światła, to te same wpisuję w ustawienia rendera?

3. W GI mam ustawioną ilość photons=100 000 i pojawia się komunikat: "no photons stored after emitting 10 000 photons", gdzie jest błąd w ustawieniach?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ad. 3.

Prawdopodobnie materiały nałożone na bryły są ignorowane przez fotony. Spróbuj dołączyć do materiałów shadery photons. Mozliwe też, że światło emituje fotony w pustą przestrzeń.

 

Ad. 2.

Nie pojmuję tego pytania...

 

Ad. 1.

Teraz nie chce mi się uruchamiać Maya aby to sprawdzić, ale chyba lista gotowych schematów ustawień na samej górze zakładki mentala powinna załatwić sprawę. Masz tam do wyboru preview, production itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w ustawieniach światła nie ma FG. Podobnie jest z GI.

 

W ustawieniach światła w zakładce mental ray możesz określić "intensywność" fotonów, ich wygaszanie (exponential), sposób generowania cieni, ilość emitowanych fotonów oraz podpiąc ewentualnie jakieś shadery do światła.

 

Natomiast w render settings określasz "jakość" globalnel iluminacji oraz Final Gatheringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanko. Jakie relacje muszą być pomiędzy zwykłym shaderem a shaderem photons? I jakie powinny być ustawienia shader photons aby wyłapywał fotony? Co zrobić aby fotony nie były emitowane w próżnię, zamknąć scenę sferą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla photonowego shadera dajesz te same ustawienia co dla tego od surface.

Wyłapywał fotony? No np. całkowicie czarny materiał pozabija wszystkie fotony, które w niego trafią.

Sfera załatwi sprawę jeśli chodzi o uciekanie fotonów w nieskończoność.

Dla światła i dla render settings mam zakladkę Mental Ray czy dla GI i FG wpisuję te same wartości? Czym się różnią (ich działanie) te zakładki?
Poczytaj w docach, wszystko tam pisze. Krótko mówiąc - zarówno FG jak i GI są przykładami indirect illumination z tym, że FG opiera się na raytraycingu, a GI na fotonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności