Skocz do zawartości

dwa pytania


gomo

Rekomendowane odpowiedzi

cz! słyszałem dwie informacje, których prawdziwość chciałbym sprawdzić:

1. windowsy 98 i 2000 obsługują tylko 256 ramu (tylko xp 512), czy to znaczy, że nie ma sensu na tych systemach posiadanie większej ilości ramu.

2. płyty dualne muszą mięc w obu slotach ten sam typ procesora z tej samej serii, by działały stabilnie. czy to znaczy, że lepiej darować sobie duala na rzecz szybszego procka?

z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. znajomy prowadzący sklep komputerowy - uznałem że udzielanie mi takiej informacji wybitnie nie jest w moim interesie więc założyłem że ta informacja jest prawdziwa, chyba słyszałem też coś takiego od wujka, któy też prowadzi sklep komputerowy.

2. ten sam gościu odradził mi właśnie kupno dwóch procków twierdząc że udane skofigurowanie jest praktycznie nie wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co udalna konfiguracja duali jest niemozliwe???ja to tak skomerntuje HOW LAME CAN YOU BE?????niebylo to do ciebie ale sprzedawcy.to jest mit o prockach z yej samej serii.ja kupowalem atlony z róznych serii i chodzą wyśmieniecie a konfiguruje sie je tsk:

1 zlożyć kompa

2włączyć

3 wlożyć płytkę z windą (NT 2000 xp)

4zaionstalować

cieszyć sie4 dualem

a dual niejesty tak drogi plyta 1200 procki 1000 i już jest dual.

i nigdy niesłuchaj suie sprzedawców najczęściej są to ludzi ktorzy mysklą że jak oni czegoś niewiedzą to nikt niewie.

jakbyś miał jeszcze jakeś pytania to pisz do mnie na gg chętnie pomoge.mam duala plyta MSI K7 D master atlona xp 1600@1700(wkrótce 2000 - ozywiście przetakowanie) i jestem z njej zadowolony.a ta bajka z konfiguracją to już ma brode bo tak było ale za pierwszych(100- 200 MHz) proców intela, lub obecnych xeonów( tu niewiem bo na oczy takiego procka niewidziałem:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon Podziwiam Twoje \"akrobacje\" ale jeśli to działa to spoko ;-))) Tak serio to sam chciałem sobie kupić taką płytę. Lecz wpierw odstraszyła mnie cena Atlonów MP, jak się okazało że nie muszą one być znów podjołem zakup 2xAtlon, lecz przeczytałem na tom\'s hardware przyrost z drugiego procka w Max\'e jest o 7%. W Chipie -jeśli mnie pamięć niemyli- przyrost był o 50%. Po tak troszkę odmiennych opiniach zrezygnowałem z tego rozwiązania i właśnie jestem na dniach od zamówienia kopma na PIV, lecz tu też są odmienne zdania że 2xPIII są szybsze niż jeden PIV. Co mam zrobić

:( kupie kilka kompów każde z innym \"bebechami\" i powiem Wam jak to działa :D Lecz serio jęśli pracwaliście na PIV i Athlonie to napiszcie o swoich \"doznaniach\". Potzrebuje drugiego kompa do renderingów, a one mają być szybkie, lecz stabilność nadewszystko!!! Xeony odpadaja płyty i procki są drogie :( Pozdrawiam Wspaniałe grono - dobrze że jest takie miejsce jak to Uszanowanie dla Pomysłodawcy ;-))

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą konfiguracją dwuch procków to nie mity. Widzę, że kolega Saygon podpiera się Atlonami a co powie na temat P I lub P II. Właśnie wtedy istniało takie ograniczenie. Procesory często różniły się nieznacznie jeżeli nie były z jednej serii ale to było daaawno temu teraz nie ma już takich problemów. Chyba, że chcesz razem PIII i Celerona ;). A na drugie pytanko to też nie całkiem kłamstwo. Chodzi o to na ile pamięcie zoptymalizowany jest system. Wykożysta ile mu włożysz ale szybciej pracować nie będzie. Pamięć zauważy, ale będzie ją zaśmiecał niepotrzebnymi żęczami. Przyda się wtedy dodatkowy programik do zarządzania pamięcią np. RamIdle. Niestety nie posiadam nie piszcie. Więc w sumie to miał rację ten twój kumpel, ale tylko w połowie. Jak zawsze racja leży po obu stronach (np. atlantyku;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos płyt wieloprocesorowych, co wybrać to pytanie zadaje sobie od dwuch miesięcy i im więcej czytam o tym w internecie tym bardziej głupieje. Wiele poważanych i \"mądrych\" serwisów informacyjnych testowało oba zestawy. Przeważniej wygrywał Intel (chodzi mi tu o wykożystanie przez Max\'a), lecz gdy dwa miesiące temu czytałem na Tom\'s Hardware Intel miał wzrost wydajności przy drugim procku o jakieś 50% procęt - był to PIII, AMD zaledwie 7%. Przypominam że mówię tylko o aplikacji Max. Lecz ostatnio znalazłem fajne porównanie dwóch zestawów 2xAMD 2000+ kontra 2xXeon 2200. Ten sam serwis informacyjny, a jak zaras się przekonacie inne wyniki. Tym razem AMD miał przyrost mocy 12,9%,a Xeoniki 23,9%. Więc czy jest sens kupować dwa procesory, wcześniej widziałem sens w Intelu lecz ten test pokazuje coś innego. Ten ostatni test można przeczytać na stronie http://www.pl.tomshardware.com/cpu/02q1/0203131/dual-02.html

 

Może Wy pomożecie mi w wyborze jakiego producenta mam wybrać. Miałem kiedyś PIII przesiadęłm się na AMD. Lecz przy wydatku który mnie czeka nie mam zamiaru ryzykować i przepłacać.

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wiem ;-((( Co widzę po czasie renderowania i stabilności - co prawda AMD chodził ponad tydzień i było spoko. Lecz czy Intel jest wydajniejszy w Max\'e? Tego to już nie wiem i nie przekonam się jeśli sam nie sparwię sobie takiego kompa ;-))) Co tyczy się intela to jakiego wybrać 2xPIII 1,4 GHz czy PIV 2,4 GHz. Xeona sprawdzałem płyty są drogie i tylko widziałem pod Xeony te starsze, a może Wy widzieliście płyty pod PIV Xeon i czy to jest dobry wydatek???

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanowię co wybrać, pisałem do firm które sprzedają podzespoły do wieloprocesorówek, z zapytanie o możliwość przetestowania przed zakupem i odpowiedź uzyskałem NEGATYWNĄ szkoda ;-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje renderowac sceny maxa przez 3 miesiace na dual xeon 2 gh

z doswiadczenia moge powiedziec ze przyrost mocy wahal sie miedzy 50 a 70 % w stosunku do p4 2 gh. Komputer sluzyl tylko do renderowania o pracy w maxie na takim sprzecie nie moge nic powiedziec.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem P4 2,4 GHz może ten następny komp będzie już na 2xXeon ;-))) ale dzięki za informację o tych Xeonach. Tak na marginesie to co to była za scena, że aż tak długo render trwał na dwuch Xeonach??? To ile by to mój komp liczył...?? aż nie będę się zastanawiać ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze zaopatrzyles sie w conajmniej 1GB Rambus i dobra karte grafiki, osobiscie zrezygnowal bym z \'kilku megahercow\' na rzecz tego urzadzenia. To wedlug mnie najwazniejszy element komputera dla grafika 3D. Rednerig zawsze wymaga duzego nakladu czasu... chcby nie wiem co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał tyko 512MB pamięci DDR ;-( Musiałem zaoczędzić. Zainstalowana będzie karta Elsa, co prawda jest to już starość bo oparta na GForce 1 z 32MB ramu, ale ten komp będzie tylko do renderingu. Na drugim (czyli tym co aktualnie mam) zainstaluję nową kartę GForce 3Ti 200 128 MB ramu i już jest 1GB ramu więc narazie styknie - co prawda już nieraz miałem przypadek komunikatu iż ramu brakuje ;-).

Liczę że ten P4 2,4GHz będzię się spisywać dobrze, bo jak nie to.... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do xeon\'ów to renderowalem animke a nie jedną scenę - mam nadzieję ze niedlugo bede mógł ją wszystkim pokazać, zaś jeśli chodzi o ram - też zalecam RIMMy - różnica jest niesamowita - np.: odpal combustiona na SDramach czy DDR i na RIMMACH - na tych ostatnich prawie w ogóle sie nie wiesza :)na poprzednich - koszmar, nowe RIMMY to magistrala 533 mhz !!! + płyta i procek o tej samej magistrali - marzenie :)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że koledzy zaczeli czytać toms hardware, ale testy należy czytać uważnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. tomshardware zawsze nielubiał sie z discretem i jego testy dla maxa są zawsze zaniżone

2.widzieliście ile szedl ten render??22 sekundy!!! max sie nawet nierozpędził.

pisałem w tej sprawie do wszystkich producentów renederów i każdy wspiera dualki. tylko one pracuja wydajnie jeżeli max nie musi przerZuciać sceny z ramu da HDD ( scena niemieści sie w ramie to max przed każdą klatką wywala scene z ramu żeby mieć miejsce na najbliższe obliczenia) wtedy dualka pracuje mniej wydajnie.Ale to działa bo widzę jak rendery mi chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saygon, a co powiesz o P4 do Max\'a? Jeśli wiesz jak zrobić aby on działał szybciej niż AMD to napisz mi skorzystam z rad ;-):D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest proste jak slonce i niezmienne jak uparty osiol ze co dwa procki to nie jeden , przyrost mocy obliczeniowej zawsze bedzie rowny 50% bo są dwa i nierobia tego samego zadania wspolnie tylko jeden robi jedno a drugi następne dziela sobie prace nie wazne do czego są wykorzystywane a jak ktos nie wiezy to niech psejzy testy konfiguracji sprzetu z maxem ktore są przeciez na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i prawie bym się z Toba zgodził tylko że z innych informacji wynika że to nie jest aż 50% a od 7-50%. Jeśli dotyczy się max\'a. Lecz jesli samemu się nie sprrawdzi to tylko można terję snuć lub powtarzac innych słowa. Mogę żałować że nie mam 2xPIII. Lecz gdybym miał PIII i było by na odwrót bo dane zadania w Max\'e nie wykożystują aż tak duala, co w tedo bym mówił???? Tak czy siak zawsze są wady i muszę się do nich przyzwyczaić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Lesiu nie całkiem masz racje. Dwa procki PIII 600 MHz. To nie to samo co jeden 1,2GHz. Wiadomo że procek 1,2 nie jest dwa razy szybszy od 600 tylko o jakieś 20% (zależy co liczy). Jeżeli zmienia się struktura procka to jeżeli są nowe instrukcje to tylko nowe programy im sprostają. A co do płyt dwu procesorowych to żeby naprawdę był przyrost mocy musi być program, który wykorzystuje wieloprocesorowość inaczej załatwiać to będzie system i wtedy będzie 5% (maximum). A w maxie jeżeli będziesz obliczał ubranko na ludku to niestety nie będzie tego robił program zoptymalizowany na dwa procesory. Dlatego uważam, że najlepiej mieć jeden komputer silny np P42GHz do modelowania a drugi naprzykład dwuprocesorowy do renderingu. A w wolnych chwilach rendering puszczać na dwa kompy. To by było na tyle.

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja, ale drodzy koledzy tworzę wieloprocesorowe maszynki i sieci do renderingu od 2 lat i nasuwa mi się jedno - soft. Jako testera używam mental i porównuje czasy renderingu testowych scen. Tak naprawdę to core renderera jest zwykle zoptymalizowane pod coś... I tutaj może byc naprawdę bardzo śmiesznie. Tak samo porównajcie wydajności windy linucha solarisa itd w konfiguracji wieloprocesorowej. Moja konfiguracja do domu to płyta MSi i 2X 2000MP + 1GB DDR + 80GB Barracuda + Elsa Gloria 64 i styka Pozdrawiam wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Anonymous lecz czy pod \"linuchem\" ;) można odpalić Max\'a?? Bo jeśli nie to i tak jesteśmy zmuszeni do Win, chyba że coś się zmieniło, zresztą zawsze to robie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności