Skocz do zawartości

AE 6.5 - 2 problemy - limit 10sekund + zapis efektów


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - szybkie 2 pytania bo dopiero zacząłem zabawe z after effect(6.5) - wrzucam video na layer, ale moge tylko obejrzeć długośc 10sec.

 

druga sprawa - w helpie napisali ze efekty moge sobie zapisac poprzez menu effect - save effect - ale ja tutaj nic takiego nei mam może poprostu nie to menu - chciałem zapisac całą liste efektów z zmianami co by potem nie musiec zmieniac tych ustawien.

 

af0jd.jpg

 

Wersja zarejestrowana(pro).

 

Cytuje :

 

Choose Effect > Save Favorite, or choose Save Selection as Favorite from the Effect Favorites pop-up menu. Specify a filename and location, and click Save.

 

Dzieki pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"[...]wrzucam video na layer, ale moge tylko obejrzeć długośc 10sec..."

 

Zmień w ustawieniach kompozycji długość jej trwania (Composition settings/Duration)

 

Jeśli chodzi o drugie pytanie, pstryknij F3 i...

help1bv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem :) ale to nic nie dało - poprostu chce ustawienia efektów zapisac do pliku i wczytywac potem sobie dla danego klipu co by utworzyc własna biblioteczke ustawien.

 

v42ai.jpg

 

co za paranoja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam - opisze jak by komus to nie działało ;) Touch dzięki za pomoc.

 

F3, przeciągamy zaznaczone efekty do tego okna po prawej, wyskakuje okno zapisu, zapisujemy w katalogu PRESETS potem możemy w nowym dokumencie przeciagnac efekty z okna po prawej (zielona linia) do okna efektów (f3) lub bezposrednio na layer.

 

xc6mh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze, nie wiem dlaczego(?) Ja mam 6.0 i wszystko działa...w przypadku kiedy dodaję więcej efektów, np tak jak Ty masz 2 na liście, klikając na wybrany w menu mam do wyboru pozycję Save Favorite... W 6.5 na bank da się to zrobić...

 

PS. No to luzik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem ale wierze ze tak masz bo ja zawsze byłem inny xD

spytam tutaj bo nie ma sensu nowego watku zakładac - jeden layer pod drugim, i chciał bym to przedzielic na pół tzn połowe zeby była z tego widoczna połowa z tego - za pomca maski jak to mozna by zrobic zakładajc ze mam 2 kolorowa mape - trzeba jakos dodac alpha chanell na górny layer prawda ? ale nigdzie tutaj nie widac zeby wołało mape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze, już wszystkie programy mi się mieszają...flash'e, directory, affter effects'y;) Maska jest tutaj wskazana, ale dawno nic nie robiłem i musiałbym chwilkę posiedzieć... ale pewnie już znalazłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem ale wierze ze tak masz bo ja zawsze byłem inny xD

spytam tutaj bo nie ma sensu nowego watku zakładac - jeden layer pod drugim, i chciał bym to przedzielic na pół tzn połowe zeby była z tego widoczna połowa z tego - za pomca maski jak to mozna by zrobic zakładajc ze mam 2 kolorowa mape - trzeba jakos dodac alpha chanell na górny layer prawda ? ale nigdzie tutaj nie widac zeby wołało mape.

 

robisz dwie warstwy dodajesz jakas mape ( gorna warstwa ) i za pomaca piorka robisz sciezke do maski :D

zawsze mozesz sie jeszcze pobawic opcjami BLEND

 

jak masz dwu kolorowa mape to mozesz za pomoca color keya zaznaczyc kolor i bedzie on przezroczysty :P

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności