Skocz do zawartości

Żywopłot


Gość simon_o

Rekomendowane odpowiedzi

Gość simon_o

rysuje sobie łodygę (cylinder) i listek splin'em i chciałbym żeby ten listek (a dokładniej dużo listków) przylegał do łodygi we właściwy sposób (tak jak zazwyczaj wygląda żywopłot)

Zrobiłem trawę używając modyfikatora „scatter” w „Compound Object”, ale odnośnie żywopłotu- listki wokół gałązki nie układają się tak jak powinny. Chce żeby listki żywopłotu były ułożone we właściwy sposób, żeby listek wyrastał z łodygi a nie w nią wrastał. Please help :)

wiem że są pluginy do tego typu problemów ale miło jest umieć zrobić taką rzecz (może się przydać do czegoś innego! np. do zrobienia gwintu śrubki..)

a czy wiecie jak zrobić gwint śrubki?? :)

 

dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam na forum. Gwint śrubki to banał, mozna go zrobic na wiele sposobów. Użyj opcji search, i poszukaj, bo było juz o tym.

A co do listków, to robienie zywopłotu na piechote to mordega. jest masa modeli zielska dostepna na necie, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymodeluj listek dopasowany do kształtu cylindra.

 

co do śróbki:

1. stwórz walec

2. stwórz sprężynę dopasowaną do walca (kształt prostokoąta, trochę nachylony itp.

3. zbooleanuj je (union)

4. daj tapera z odpowiednią wartością aby zaostrzyć śróbkę

5. daj edit poly i wybevel-uj górny plane aby stworzyć główkę

6. zrób rowek

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listek musisz zrobić tak. Nałóż mu modyfikator resteXForm i w środku modyfikatora masz center. Przesuń go tam gdzie powien listek wyrastać. Dalej scal wszystko. i przesuń pivota w to samo miejsce co środek XForm.

 

Niewiem co mają te dwie sprawy do siebie ale to działa. Przynajmniej na moim maxie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość simon_o

do Lis:

tez mam maxa 6, zrobilem jak napisales ale nie dziala :[ . pivot'a przesunalem, nalozylem modyfikator scatter ale efekt jest taki sam jak bez zmiany pivota:(

0.galaź: cylinter -> convert EP

1.Listek narysowalem splin'em

2.dalem extrude

3.convert EP

4.modyfikator XForm

5.przesuwam xform center do podstawy

6.collapse all

7.Hierarchy -> Pivot (affect pivot only)

8.Listek -> scatter -> pick disturb obj (glazka)

9.LIPa :)

 

mam prośbe: możesz sprawdzić czy działa u Ciebie i później mi napisać gdzie robie blad?? PLEASE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności