Skocz do zawartości

Jak nalozyc teksture na obiekt?


Raziel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak sie naklada textury [lol2] tzn, w material editor sa sphery z texturami, jak ja wgram textury nie sa na kolkach, importuje je jako bitmapy, powiedzcie jak zimportowac dobrze texture i jeszcze jak ja nalozyc, standardowe textury te szare itp. moge normalnie przeniesc na obiekt, ktory chce, ale jak sam zimportuje to textura nie jest na spherze, tylko jest rozmyte i nie mozna tego przeniesc, wiem ze to strasznie proste (pewnie), ale mecze sie z tym 3 dzien, szukam w tutkach i nie umiem znalezc, pomocy [pomocy]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

juz nauczylem sie nakladac textury, dopiero dzis mi wlaczyli neta, wiec dopiero dzis o tym powiem. Wchodze do material editor i tam klikam na wolna kule, wchodze do zakladki maps klikam na wolne, daje mix i pokazuje mi sie ze musze 2 obrazki dac, daje 1 bitmap i jest normalnie!!! tylko jeden problem, textury rozmazuja mi sie strasznie, ze np cegla jest wielkosci auta na duzym murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... niczego madrego sie nie nauczyles :(

 

Zacznij od przeczytania jakiegos tutoriala dla poczatkujacych, albo najlepiej jakiejs ksiazki, bo rozumiem, ze helpem sie brzydzisz strasznie.

 

Jest ktos chetny do wytlumaczenia od podstaw jak sie naklada materialy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texturowanie to bardzo poważny proces!:D tak, tak nie da się tego opanować w godzinkę. Wszystko zależy co texturujesz, co chcesz uzyskać dzięki temu itp. Przygotowanie przekonujących materiałów to nielada rzemiosło. Oczywiście jeżeli zależy ci naczymś więcej niż płaska bitmapa na obiekcie. Dobrych tutoriali jest baardzo mało, tzn opisywane są głównie sposoby posługiwania się narzędziami, zaś o filozofię samego przygotowywania materiału już nie. Sam się ucze dopiero i chociaż jestem po malarstwie wiele rzeczy muszę poznawać od zera:)

 

pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności