Skocz do zawartości

pomieszczenie w 3d


Gość azorrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość azorrek

witam,

Szukam jakiegos programiku do robienia pomieszczeń w 3d. Mam zdjęcia pomieszczenia. Chciał bym tak żeby je program połączył i puźniej (nie wiem w jakiej formie) można było sie "poruszać" po tym pomieszczeniu wirtualnie. Np. zrobić zdjęcia własnego domu zrobić wirtualną kopie tego domu na podstawie zdjęć. Rozumiecie o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość azorrek

a zrobienie panoramu z 8 zdjęć w jedno? Do tego musi być jakiś program:P? wiem że np. taką opcje ma Sony erikson k700i:D robi sie 3 fotki i jest panorama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanoramaMaker albo Panorama Factory. Ale do pomieszczeć raczej się nie nadają. Ważna jest skala, przy wnętrzach każdy szczegół wychodzi, taki chwyt nie przejdzie, chyba że efekt będzie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małych odległościach jakie są w wypadku domu trzeba uważać, bo wszystko się może łatwo zacząć rozjeżdżać. Co do Photoshopa to da się w nim zrobić jedynie mapę do nałożenia na cylinder, a więc możliwość jedynie obracania kamery wokoło osi OY. Zresztą niezależnie jak dokładną panoramę zrobisz i tak nie będziesz mógł się poruszać po domu (jedynie skakać z punktu do punktu). Do robienia profesjonalnych panoram 180x360 stopni, służą specjalne statywy + oprogramowanie typu Realviz Stitcher. Jak to ma być realtime to może pomyśl o zrobieniu modelu i wrzuceniu go do jakiejś gry (HL2 albo coś takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canon photostich

ale trzeba wiecej fotek zrobic niz 6, pilnowac ekspozycji, i potestowac, ale "chodzic" po pokoju nie bedziesz mogl, lecz tylko sie "rozgladac"

 

moze jakis modeler leveli do quake zeby "pochodzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o takie coś jak w banerze:

www.sosnowiec.pl

 

Jak widzisz efekt 3D to za fest nie jest.. Po byku to wygląda.. :) Weź sobie wymodeluj i może zrób program w C++ albo chociaż w Visual Basic (Użyć możesz TrueVision bo jest darmowy ;p)

 

www.truevision3d.com

 

Albo zrób 4zdjęcia i 4 Planey daj im pokolei texture na to i poruszaj kamerą :) :D

 

Chyba, że takie cos jak na stronie np sony ericsson. Prezentacje telefonów (łazisz po muzeum i wybierasz stonke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik graficzny który Ci pomoże wszystko rozmieścić w świecie 3D :) Nie jest trudny ale łatwy też nie.. Wymaga podstawowych wiadomości albo i wiecej z zakresu programowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności