Skocz do zawartości

Rendering sceny na systemach 2-procesorowych


rzdeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

nie wiem czy pytam w dobrym miejscu. jak by co to prosze przenieść :)

Czy komputery dwuprocesorowe przyspieszają rendering również statycznych "jednoklatkowych"scen czy tylko animacji w 3d Max ?

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli dany renderer obsługuje wielowątkowość to przyspiesza każdy render, także scen statycznych, najłatwiej to zaobserować po ilości "kubełków" renderujących :)

 

Dzieki, a czy domyślny renderer w 3DMax "scanline" obsługuje wielowątkowość?

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam chyba była w Scanlinie obsługa... ale nie wiem dokalnide :)) pamięć nie ta... ale wiem że napewno finaRender obsługuje wieloprocesorowość, do ilu się chce procesorów, nawet ,można ustawiać licze ich wykorzystywania ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mezon

Scanliner świetnie wykorzystuje 2 procki. Render prawie 2xkrótszy. Sam korzystam z takich płyt od 5 lat. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wybierając płyte na 2 procki nie ma się mniejeszych możliwości wyboru grafiki do takowych płyt?

Oraz czy dual core lub P4 Extreme Edition nie działają podobnie?

(jeden procek podwójna wydajność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, własnie po to są produkowane, tylko że procesory Dual Core są dużo bardziej stabilne i bez konfliktowe bo pochodzą z tego samego rdzenia obok siebie, wiec nie ma najmniejszych konfliktów, które moga asię zdażyć z 2 procesorami na płycie GŁ, pozdro

 

P.S. Intel robi dość tanie i wydajne procesory 2 Corowe, jak słyszałem ceny AMD są dużo iweksze, więc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej klatce scanline nie wykorzysta 2 procków, gdyż potrafi dzielić pomiędzy procesory tylko pojedyńcze klatki.

 

MentalRay, FinalRender, VRay, Brasil obsługują wielowątkowośc przy pojedyńczej klatce.

 

AMD robi znacznie wydajniejsze procesory dwurdzeniowe niż Intel, i nie są wcale droższe(ale drogie są) od Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności