Skocz do zawartości

Płyta na nForce2 pod Athlona 2.6


Kveldulv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko którą mam wybrać płytę:

 

Leadtek K7NCR18D-PRO na NVIDIA nForce2 SPP / NVIDIA MCP

 

czy

 

Gigabyte GA-7N400-L na NVIDIA nForce2 Ultra 400 / MCP

 

 

i czym się różni MCP od SPP ??

 

do płyty będzie procek Athlon XP 2.6 (333 MHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SPP a MCP to dwa rózne światy.

SPP to mostek północny natomiast MCP to mostek południowy.

wersja ultra 400 rózni się tym co posiada zintegrowane w mostku południowym. Dla ultra400(MCP-T) bedzie to karta dzwiękowa soundstorm i jeszcze pare innych bajerów czego nie posiada SPP(MCP) natomiast nie różnia się mostki północne. A co do płytki to sam wybierz tylko uważaj jeżeli chcesz uzywać DUAL CHANEL bo niektóre nforce go nie obsługują (naprzykład płyty z serii X od asusa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecil Abita NF7, tani jak barszcz a ja przynajmniej nie mam z nim zadnych problemow, no i podkrecac dosyc mocno mozna, oczywiscie jezeli cie to interesuje, z tych dwoch co podales wybralbym gigabyta, poniewaz mialem juz taka jedna i milo ja wspominam, a nad abitem gigabyte ma dla jak dla mnie tylko przewage bo ma 4 banki pamieci, Abit niestety w dualu max 2GB, i ma tylko 3 banki, troche kicha... no i chyba jak kupujesz na n-forcie plytke to chyba tylko do dula...

greets

 

ps. a nie myslales o ASUSIE lub MSI (msi ostatnio chyba obnizylo jakosc ale glowy nie dam...) ja swojego Abita kupilem za 315 PLN wiec tanio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MSI (jeszcze nigdy się nie zawiodłem ani ja ani znajomi) lub ASUS\'a (zawsze był ok. ale ostatnio coś w mojej okolicy 2 asusy padły - trochę dużo jak na tak małą okolicę....). Gigabyt\'em odradzam ... ale mogę sie mylić (widziałem ostatnio w akcji jednego ale chodził tak, że wrogowi bym nie życzył...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności