Zobacz pełną wersję : FR - Gradient

gomo
07-05-06, 18:01
CZ
Nie wiem czemu plik fTextures.dlt nie łąduje mi się (chociarz bywało i tak że mi się ładował, ale wtedy przy próbie użycia owego gradientu max mi się zwieszał).
problem pojawił się po zaistalowania SP3 do FR (chociarz może już przy SP2d - bo już się potraciłem).
Inne shadery działają bez problemu, nie pomogła nawet instalacja FRShaders SP1.
Spotkał się ktoś może z podobnym problemem?

KLICEK
19-05-06, 02:20
ja się spotkalem, wywal frshaders bo nie sa zgodne z sp3. Dziwne ze wieszal Ci sie wczesniej , sprawdz w pliku plugin.ini masz mniej wiecej taka kolejnosc

cebasdlu=D:\Programy\3dsmax7\cebas\cebasdlu\
finalRender=D:\Programy\3dsmax7\cebas\finalrender Stage-1\
finalRender Plugins=D:\Programy\3dsmax7\cebas\finalRender_plug ins\
finalToon=D:\Programy\3dsmax7\cebas\finalToon\
finalShaders=D:\Programy\3dsmax7\cebas\finalShader s

chodzi o to zeby ta linia "cebasdlu=D:\Programy\3dsmax7\cebas\cebasdlu\" byla przed wszystkimi rzeczami ktore zainstalowales wtedy fr dziala poprawnie i nie powinien sie wieszac.

Natomiast frshaders musisz sie zaopatrzyc w wersje sp2d (tez nie kompatybilna z sp3 ) i wtedy wszystko powinno ladnie biegac :), fr advance daje 10 razy wieksze mozliwosci tweakowania materialow

btw finalshaders juz w tych czasach niestety nie sa przydatne :( wystarczy fr advanced , z szaderow kozystam czasem tylko z wire :)

gomo
20-05-06, 05:37
Hm szkoda że nie da się tego naprawić :/
Linie w plugin.ini mam w porządku

Niestety jestem bardzo przywiązany do kilku shaderów FR, ale szczególnie gradientu 3D który daje fajne efekty z materiałami SSS.
Niestety nie znalazłem żadnej alternatywy dla tej textury.

Pozostaje mi tylko mieć nadzieje że to naprawią przy którymś SP.