Skocz do zawartości

Jak przenieść model do 3ds aby użyc vraya


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bonus toolsy mają tylko możliwość importu 3ds. Kiedyś przenosiłem modele z mayi do maxa za pomocą obj, ale się sypią normalne i w ogóle jest nieprzyjemne. Zresztą obj przenoszą chyba tylko polygony. Tutaj masz linka do pluga dla maxa, który importuje obj:

http://www.habware.at/

 

Tak swoją drogą PolyTrans to chyba najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no dobra.. ale nie mam opcji save w maya do .obj.... Mogę je otwierać, ale nie zapiswać. W exporcie też nie ma.

Jeżeli polytrans jest jednym rozwiązaniem to jak go zainstalować, jeżeli mam plugina tylko do maya 6.5 a ja mam 7 kę ! instaluję normalniei nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. włączyłem. Da się exportować, ale robiąmi sie puste pliki .obj mające 88kilobajtów... I nic w środku. Exportuje objekt nurbs..

 

 

Poprawka: Po zamianie na poly się exportuje. Ale o dupę potłuc taki export.. Poodwracał mi płaszczyzny i są dziury w modelu... Pojawiłysię wszystkie wady 3ds dla którch zrezygnowałem z niego na rzecz maya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiekt nurbsowy exportuje sie jako iges,igs lub step niepamietam czy mayka ma do tego exporter ale napewno je importuje ale nawet jak co to w maxie beda problemy z igesami bo cienko sobie radzi lepiej mesh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobiłem - patrz "poprawka" w poscie wyżej.

 

("Poprawka: Po zamianie na poly się exportuje. Ale o dupę potłuc taki export.. Poodwracał mi płaszczyzny i są dziury w modelu... Pojawiłysię wszystkie wady 3ds dla którch zrezygnowałem z niego na rzecz maya...")

 

Doszedłem do tego, że polytrans na maya 6.5 nie działa na maya 7... więc nie mam opcji jego użycia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności