Skocz do zawartości

stabilize motion w After Effects


Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

Zna ktos moze tą opcję z AE (Animation -> stabilize motion)? czytałem helpa, ale chyba jakiś tępy ;) jestem bo niewiele kumam. Mam filmik kręcony z ręki i niestety trochę trzęsie - chciałem to poprawić. Doszedłem, że tym narzędziem chyba to się da zrobić, ale nie wiem jak :(

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Włączasz sobie rolete Tracker Controls, w motion source wybierasz film do trackingu, na górze klikasz stabilize motion, zaznaczasz co chcesz trackować (position, rotation, scale), ustawiasz trackery (1 dla pos, 2 dla pos+rot), trackery powinny być ustawione na wyraźnych, mocno kontrastowych obiektach, wewnętzrny prostokąt to obszar który będzie trackowany, zew. to obaszar poszukiwań w najbliższej klatce, klikasz w analyze na play, czekasz, klikasz apply, potem jeszcze musisz troche przeskalować, żeby nie było widać czarnych boków, i już.

  • Like 15
  • Confused 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagi
Doszedłem, że tym narzędziem chyba to się da zrobić

 

Zależy o jakim obrazie mówimy, jeśli jest to statyczny obraz kręcony z ręki to ok. Można go idealnie wystabilizować. Ale jeśli chcesz wystabilizować ruch kamery to tym narzędziem się nie da. Musisz się rozejrzeć za wtyczką do AE - 2d3 SteadyMove.

http://www.2d3.com/jsp/products/product-examples.jsp?product=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagi

Nom oczywiście, że prościej. Nie za bardzo wiem jak chcesz to osiągnąć wbudowaną stabilizacją? Może źle doczytałem, ale to narzędzie jest chyba przeznaczone do stabilizowania statycznego obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności