Skocz do zawartości

POSTAĆ 3D: Szarik


Max Schreck

Rekomendowane odpowiedzi

Po kotku przyszła czas na psa.

Tym razem postanowiłem jednak skonsultować model przed sklejeniem, oteksturowaniem i posadzeniem futra.

W założeniu będzie to głowa owczarka niemieckiego.

Oto co zrobiłem do tej pory:

 

szarik_model.jpg

 

Prosiłbym o jakieś wskazówki, co ewentualnie poprawić.

Acha, fałda pod uchem jest zamierzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wypaśne początki. Model robisz statyczny czy zamierzasz go animować? W fazie dopieszczania możnaby mu uświnić nieco te białe zęby ;) Tak myślę, że... może to banalne, ale ważną sprawą... jak sądzę... będzie ładnie dobrane i kolorystycznie zrównoważone umaszczenie sierści, no nie?

 

Respect!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że nic z tego nie będzie :(, ale dzisiaj puściłem sobie \"jedynkę\" RATM i prace ruszyły pełną parą.

Udało mi się nałożyć trochę futra na pieska, jednak jest on jeszcze daleki od ukończenia.

Od razu widać, że muszę poprawić modeling uszu (za grube) i okolic oka.

O teksturach nosa i wnętrza pyska i ucha nie muszę wspominać bo widać gołym okiem, że są do kitu.

Kolor sierści, samą sierść (szczególnie okolice ucha i ucho) też trzeba dopracować.

 

A oto i głowa szarika:

szarik_test01.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały apdejt.

Cofnąłem trochę oczy i pysk wygląda teraz na dłuzszy (roball: miałeś rację :D).

Dodałem łuki brwiowe, choć są chyba trochę za duże/grube.

Futro jest już prawie takie jak sobie założyłem, ale kolor będę jeszcze zmieniał.

 

Teraz zajmę się teksturą oka, choć zastanawiam się czy jest sens ją robić, bo teraz wygląda to całkiem przyzwoicie.

 

Obrazek:

 

szarik_test02.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mi się przypomniał film \"Dog Soldiers\" jak zobaczyłem ostatni render :) świetna robota, przyznam się, że nie zaglądałem wcześniej na ten topic ale teraz żałuje... jedyne do czego bym się przyczepił to to, że ma on według mnie za wysoki pysk, to znaczy za długi w pionie :D bo ostatnio często widywałem się z \"wilczurami\" i miały jednak trochę inny pysk :) trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni render - ten pies wyglada jakby na niego jechala 15 tonowa ciezarowka, co do reszty - czaszka za mala w stosunku do pyska oczy jakies takie wylupiaste... textura oczu wydaje sie byc ok choc sa za jasne no ale moze czepiam sie w kazdym razie moj pies tak nie wyglada

 

pozdrawiam

 

ps. mam nadzieje ze chodzilo ci o konstruktywna krytyke bo poza tym praca jest naprawde ładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sline w pysku (moze nawet jakies resztki jedzenia :D - kota? :D ). Reszta bardzo mi sie podoba. Moglbys powiedziec jak Ty to robisz - masz jakies rzuty z kazdej strony?. Pytam bo od jakiegos czasu mam zamiar zrobic jakiegos dzikiego kociaka (gepard, lew, tygrys lub pume).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności