Skocz do zawartości

Dzial foto?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczalem sie troche bawic w robienie roznych fotek. Zastanawiam sie czy nie byloby trafionym stworzenie dzialu do tej czesci artyzmu, aby mozna bylo je ocenic, skomentowac, wyluchac sugestii, albo sie czegos dowiedziec/nauczyc. Sadze ze nie jestem jedyna osoba ktora sie tym interesuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba zbyt mały ruch by był tam, a gdyby był duży, to pewnie większość kiczowatych fotek pojawiłoby się tam.

Jeśli już powstałby taki dział, to mógłby stanowić też miejsce na pokazywanie fotek rzeźb, bo one też się czasem pojawiają w galeri 3d, co trochę dziwnie wygląda. Mogłyby się tu zawierać prace wykonane ołówkiem, farbką i pędzlemi różnymi takimi. Ogólnie takie odstępstwo od CG, tylko czy rzeczywiście ten wortal powinien się tak rozwijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie jest jeden temat i chyba on nadaje się najlepiej. a zresztą zawsze rózne fotki można zaprezentować jako 2D. z reguły fotki są obrabiane w PSie więc to też sztuka cyfrowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja słyszałem od kumpla który zajmuje się fotografią, że obrobienie fotki w jakimś programie to jużnie jest fotografia w sensie sztuki...

Bo on np. męczy się, żeby uzyskać jakiś efekt, zużywa na to pare klisz ... żeby zrobić jedno świetne zdjęcie... a ja od tak moge sobie zrobić coś takiego w takim PS w pare minut.

Fotografia też się żądzi swoimi prawami... różne efekty uzyskuje się w sposoby jakie czasem na początku nie przychodzą do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. wiem o tym. sam eksperymentuję z fotografią tradycyjną ;)

ale w sumie od takich rzeczy są fora o fotografii, zaś co by nie mówić to jest to forum o grafice komputerowej. więc jakakolwiek ingerencja w zrobione zdjęcie jest jak najbardziej na miejscu.

 

btw: pojawiają się tutaj w dziale 2D prace wykonane farbami tradycyjnymi czy szkice węglem/ołówkiem. dla nich też należałoby stworzyć nowy dział? myslę, że nie ma potrzeby. jesli ktoś uzyska niezły efekt bez zastosowania cyfrowych metod obróbki obrazów to na pewno o tym napisze, zaś my to docenimy.

tworzenie od razu nowego działu dla fotografii uważąm za jeszcze za wczesne. no chyba, że chcemy oglądać czyjeś zdjęcia z wakacji czy inne głupotki ;)

 

poza tym dzieli się fotografię na dwie dziedziny: cyfrową i analogową. większość zdjęć jakie się tutaj pojawiają robi się "idioten kamerami", zaledwie garstka osób bawi się analogowym sprzętem (binc, Vorek, eax, ja i kilka innych osób których nie pamiętam), ale i tak podrasowujemy je później w szopie (nieliczni odważyli by się pokazać zdjęcie bez obróbki).

Tworzenie więc nowego działu dla zaledwie kilku maniaków zakrawa mi na przesadę :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych naprawdę znanych i cenionych fotografii jest tak rasowana w ciemni że shop to przy tym małe piwo ;] Ja wiem, to wkońcu ciemnia, reczna robota itp. ale tak naprawdę, poza techniką wszystko sprowadza się do tego samego :) Ale zapraszam do wątku foto jeżeli chcecie podyskutować :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jest głupi pomysł stworzyć taki mały dział. Oczywiście pewnie większość retuszy będzie bez urzycia miękkiego ołówka i kliszy, ale w pewnym sensie fotografie pomagają w tworzeniu scen 3D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machu: nawet nie w pewnym sensie :]

 

mówiłem o tym już kiedyś na mini zlocie: tworzenie dobrego - realistycznego obrazu musi opierać się o podstawowe zasady fotografii takie jak np: oświetlenie i czas naświetlania: im dłuższy czas naświetlania tym niedoświetlone fragmenty się rozjasniają, zaś jaśniejsze zlewają się ze sobą tworząc jasną plamę swiatła.

czesto ludzie zapominają o tym i tworzą render z idealnie zrównoważonym światełkiem (tak samo jasno jest przy oknie jak i we wnekach - przy zastosowaniu tylko światła dziennego, bez sztucznego doświetlania).

 

tak więc myslę, że odrobina wiedzy o fotografii może tylko wyjść na dobre ale jeszcze za wcześnie, żeby tworzyć nowe działy. jak na razie można by zrobić kącik z tutorialami dotyczącymi podstaw fotografii. przykleić go w 2D i obserwować reakcję. jak się przyjmie to z czasem można by pomysleć o rozwoju do nowego działu na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobry pomysł, ale nie dziw się, że ludzie nie wiedzą co czas naświetlania zmienia w obrazie skoro używają automatyków. Ja sam w moim starym Zenicie żadko zmieniam czas ze 125 na 250 czy też na B... można stworzyć temat o filtrach UV, perścieniach do makrofotografii i innych ciekawych akcesoriach stosowanych w fotografii. A do tego trochę teorii, czyli co to złoty podział, jak według innych obiektów powinien znajdować się drugi plan i takie tam przydatne również w doborze odpowiedniej perspektywy w grafice rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie Tweety, dobrze ze mi przypomniales ;)

kiedys wspominałes jak sie wybrałes do jakiejs opuszczonej hali i tam robiłes pare fotek z roznymi czasami naswietlania itp. Moglbys je gdzies wrzucic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za poddzialem fotografia, ale bardziej cos w stylu bitwa, powiedzmy ze uzytkownicy stawiaja sobie zadania i spelniaja je jak to bylo w tamtym watku, do tego porady na temat fotografii i sprzetu, imo nie dzial a poddzial gdzies bylby ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności