Skocz do zawartości

Pies :)


Crashy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ale na gladkim \"super sie rozcieraja\". To najwazniejsza zaleta dla adeptow sztuki pastelowej ;)

 

Nie wiem, czy w inowroclawiu sa jakies sklepy z materialami dla plastykow. W zwyklym \"papierniku\" raczej nie bedzie papieru o wiekszej gramaturze i ziarnistosci.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. rozcieranie samo w sobie nie jest zle. Rozsadnie uzyte moze byc praktyczne.

 

Np. w tym przypadku, caly rysunek jest roztarty i jest dobrym wyjsciem do dopracowywania szczegolow. Pokryje to teraz wyraznymi pociagnieciami i bedzie fajnie. Gdyby tego nie zrobil spod pasteli wyzieraly by biale miejsca. Gdyby uzyl innego papieru....

 

Pastele, czy wegiel sie rozciera, robili/robia to najwieksi :)

 

Co innego olowek. Jak widze roztarty grafit to mi sie noz w kieszeni otwiera ;)

 

Na marginesie - kieeeeedys, bardzo dawno temu, na zajeciach postanowilem zrobic \"martwa\" kredkami olejnymi. Bylem zalamany, bo wyszlo obrzydliwie. Jednak rozmazalem wszystko terpentyna, dopracowalem detale kredkami i wyszlo super. Efekt iscie malarski :)

Polecam.

 

*** edit ***

 

Jezeli chodzi o podklad to takze uwielbiam \"surowe\" kartony, dechy i inne teoretycznie bezuzyteczne materialy.

 

Znalazlem kiedys cos takiego (nie moje of cuz):

 

painting.jpg

 

Wykonanie tragiczne, ale sam podklad czadowy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, fanatyk:), ale ja tez bardzo lubie tego brzydkiego eskimosa:) to jest akurat bjork po koncercie w kopalni:)

 

Co innego rozmazywac medium jakims, co innego paluchami, to sie zadko udaje i tylko niektorym, bo najczesciej zamiast wygladzic sie prace wybrudzi, jednak wole slad narzedzia, nic oczywiscie nie jest zabronione, i nic nie jest zakazane, dlatego to sie sztuka zwie w koncu., ale jednak imo to lepiej najpierw nauczyc sie wykorzystywac maksymalnie narzedzie, a potem ewentualnie domazac, dogladzic. a paluchy tez moga byc narzedziem oczywiscie i to niezlym, gdzies sie spotkalem z teoria ze Leonardo Gioconde namalowal paluchami, moze to i prawda, kto wie, teori na temat tego obrazu jest wiecej niz prac leonarda:)

 

Inna sprawa ze na gladkiej kartce zamazanej juz dobrze trudno bedzie zostawic ta pastela jakis konkretny mocny slad, chyba ze sie wyraznego kontrastu urzyje. a ja tam te jasne przeswity kartonu wystajace zpod pastel, czy wegla bardzo lubie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Karton zwykle nie jest bialy.;)

Wlasnie o tym mowilem, ze gdyby uzyl innego podkladu, to moglby sobie pozwolic na puste miejsca.

 

Mozna sprobowac fixatywy na ten gladki papier. Zrobi sie lekko chropowata warstwa, tylko pastele sciemnieja :(

 

A jezeli chodzi o Bjork - jaki fanatyk!?

Krossinum hékk heiđarlegur einfari ţađ var ég ţađ ég sver! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piesio to wygląda raczej jak taki pan co ma głowę psa, a nie jak prawdziwy piesek, ja wiem bo ja lubię pieski Lassie i one nie mają takiej długiej szyi i nosa przodem do kamery gdy reszta jest półprofil, i oczy jakies takie zazezowane, w ogóle rysuj motylki bo są ładniejsze, kolorowiejsze i fajne takie są. A ta Bjurk to też fajna jest, chociaż jakaś taka nieumyta na twarzy, ale ja ją lubię i tak bo jest taka śmieszna jak ja. Dziękuję za uwagę, papaaa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności