Skocz do zawartości

bugi


Balas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hindus, chodzi mi w szczegolnosci o to miejsce, na ktore dalem zblizenie. Tam jest tylko jeden 5-kat, reszta to 4-katy, a podwojnych vertexow nie ma, bo sprawdzalem kazdy z osobna :) Ja juz nie mam pomyslow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miejsca to wina tego co napisałem - 3 miejsce to z tego co widze po zbliżeniu - totalny bajzel jesli idzie o chamfery - nie wiem jak ty to zrobiłes :) jak mozesz to wydetachuj ten kawałek lampy i zapodaj jako 3ds bez ms.

 

btw 5 tez gorsza niz 4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz w edicie ale napisze jeszcze raz, po zaimportowaniu pliku *.3ds wierzcholki sa rzeczywiscie rozlaczone, a w *.max nie :/

 

po drugie przesiadz se na editable poly

Robie na EP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz w edicie ale napisze jeszcze raz, po zaimportowaniu pliku *.3ds wierzcholki sa rzeczywiscie rozlaczone, a w *.max nie :/

 

pierwsze słysze :) jak masz maxa innego niz 8 to wydetachuj i zapisz jako max.

 

Aha - zaraz robie rzad i ide spac wiec jak szybko sie spręzysz to damy rade dzisiaj jesli idzie o mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wiem - poprostu jak biegna te poziome edge od tych vertexów które powstały po chamferowaniu to 2 edge biegna zbyt blisko siebie i dlatego jest takie ostre załamanie w kazdym miejscu :)

 

jak już sie brałes za chamfery to za szybko z nimi pojechałes - teraz bedziez musiał dokładnie poustawiac vertexy i nei wiem czy na tym dobrze wyjdziesz - poprostu - w niektorych miejscach jest za gęsto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamfery to sie robi na oddzielnym modyfikatorze (dodając editable poly) i tylko na nim robiąc, tak zeby moc ten modyfikator spokojnie skasować w razie jakiegoś psikusa.

 

A co do problemu, sprawdź czy wszystkie polygony są odwrócone do siebie normalnie, wyłącz "2-sided" w opcjach viewportu i włącz dla obiektu "backface cull" (oczywiście jesli to zmieniałeś) i zobacz czy zadem polygon nie jest przeźroczysty ze strony od strony maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności