Skocz do zawartości

POJAZD 3D: HONDA CRX TUNING


SCORPI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, znając Twoje poprzednie modele to takjakby zniżka formy :/ . Wiesz, po poprzednich świetnych modelach ten jest po prostu dobry :) . Jedynie ten tylny zderzak to kanciaty, no ale może model tak ma, nie wiem bo nie znam tego samochodu, no i mieliśmy się jeszcze nim \"nie kierować\" więc nic nie pisałem :P

 

EDYCJA:

Niezły zbieg okoliczności. Właśnie taka honda przed cafe przejechała i faktycznie z tyłu taka kanciata jest, więc zwracam honor :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde już mi 5 osoba z tm textem wyjeżdza :( jak ja tuningu jescze nei zaczołem! :( eh... chciałem najpierw całą bryłe dopracować :( please... jescze mam tydzień czasu na zrobienie tuningu który zajmuje z 4 godizny max... najpierw musze chyba reszte dopracować bo tak to by to by wszystko by było za mało elastyczne i jakbym chciał zrobic kilka wersji zderzaka to by nie było by za wesoło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham ha ha ha ty mnie nie rozśmieszaj :) heh dzięki poprawiłeś mi humor chociaż :) ale wy jesteście uparci :) beeper dzięki za te zdjęcia przydadzą sie.. powtarzam jescze raz ja tuningu jescze nie zaczołem! ten zderzak zrobiłem po to że by za gupio ten samochud narazie bez zderzaka nei wyglądał ;P ludzie mam jescze tydzień lub więcej czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho co do tyningu!!!!!!! :) przyjmuje tylko pomysły odniośnie niego tak jak te zdjęcia np a nie komętarze co do mojego tuningu jak ja go nawet nie zaczłem :) to jest tylko bryła na której będe go robić... a tu większy render dla pabla są lof of bagi poprawie poprawie :) mówić co do bryły nierówności i tede :) sikham ja jescze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...spróbuje cokolwiek pomóc...

 

Ktoś gdzieś tu wcześniej napisał że zmiana klamek i przyciemniona szyba to już jest tuning...nic bardziej mylnego...tuning to przede wszystkim dążenie do harmonii między efektownym (jak i efektywnym) stylingiem (kolor nadwozia, felgi, spojlery, zderzaki, etc) po wszelkie modyfikacje silnika, nadwozia, audio i całą przysłowiową tuning baję...to wcale nie jest wolna amerykanka...wszystko musi ze sobą współgrać...fele z klockami, zderzaki z progami i resztą całą...

 

Najważniejsza w tuningu jest przemyślana fantazja jak i nie wąski fundusz....tuning to nie tania zabawa...Na początek musisz znać wymiary samochodu (odległość od ziemi itd.)...znajomość przybliżonych wartości da Ci możliwość dopasowania wielkości przedniego, zderzaka oraz wielkości ewentualnych jego dokładek bądź spojlerów...ten sam proceder tyczy się tyłu...zauważ że w tego typu tuningu obniża się jeszcze zawieszenie samochodu (utwardzenie, poprawa trakcji etc.) Osobiście polecam Ci rozplanowanie i podzielenie sobie całej furki na cząstki...od najważniejszych spraw po najbardziej drobne...

 

1.Przedni zderzak – podstawowa sprawa to wloty powietrza do chłodzenia tarcz hamulcowych. Na pewno uważaj z siatką tuningową...na małych dziurach wygląda dobrze...ale przy większej ich ilości i wielkości, siatka obrzydza całość próbuj wtedy robić na wloty takie imitacje plastikowe.

2-02tun.jpg

, kolejna rzecz to wlot na środku zderzaka do turbiny...to jest w dzisiejszej erze tuningu priorytetowa sprawa. Dobrze by było aby zachować jakieś prawa aerodynamiki :P czyli mniej więcej rozpływ strumienia powietrznego zza kantu zderzaka na przednie nadkole. Dodatkiem do tego wszystkiego mogła by być dziura na wlot powietrza do filtra powietrza ale to już nie Twoja działka...

2.Lampy + maska – świetną sprawą były by okulary, ale z tego co wiem do CRX ich nie ma ale można przedłużyć przednią maskę tak żeby delikatnie nachodziła na lampy(nadanie agresji wyglądowi furki:D). CO do samej jeszcze maski proponuje jakiś efektowny i efektywny wlot powietrza na przednią maskę...tu masz pełną dowolność.

2-01tun.jpg

2-04tun.jpg

3.Progi + drzwi – progi mają to do siebie że muszą po prostu pokrywać się stylistycznie ze zderzakami...inaczej popsują cały efekt...progi muszą (raczej było by to mile widziane) mieć wloty powietrza na chłodzenie tylnych tarcz hamulcowych. W niektórych modelach progów są też jeszcze wyloty powietrza z przednich tarcz...ale to jest mało istotne J możesz próbować połączyć progi z nadkolami i przez nie z samymi zderzakami...to może dać bardzo ładny efekt...pamiętaj o poszerzeniu nadkoli...Co do drzwi to mało tam masz do roboty, możesz usunąć klamki albo przerobić je na chromowane.

4.Tylny zderzak – zazwyczaj tył podobny jest do przodu, utrzymany w podobnej stylizacji. Twoim wyborem jest miejsce i ilość końcówek układu wydechowego...osobiście polecam 2x 2 końcówki albo 2x 1 . Możesz też zdecydować się na oczyszczenie klapy z wszelkich wybrzuszeń i przenieść rejestracje gdzieś na zderzak (ale nie zapomnij o jej podświetleniu bo za to Niebiescy ganiają i karają:P).

5.Dodatki – wloty powietrza na przednich częściach błotnika (ala skrzela rekina)

2-03tun.jpg

, zapinki na maskę, 1 wycieraczka z przodu i z tyłu, przyciemnione tylne szyby, na przedniej szybie pasek przyciemniający, lusterka ala BMW M3 ale tu masz pełną dowolność

2-05tun.jpg

, wlot powietrza na dachu (ala WRC). Nie zapomnij też o jakiejś super grafice na furke...możesz też popróbować z lakierem 2 colorowym (hit tego sezonu)

 

 

Pomocne strony:

http://data.com.pl/index2.html

http://www.tuningbaja.pl/sklep/

http://www.tuning.pl

http://www.forum.tuning.pl/ - tu można dużo przydatnego info znaleźć J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udate siatka makabryczna postaram sie poprawić dodam jescze te takie co tam phantom pokazywał na tych wlotach na zderzaku + swiatła a ten wlot na masce nio nie wiem.. kurcze a ma ktoś gdzieś zdjęcia ale naprawde dużo zdjęc takich wlotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zegniesz tak siatki...pozatym nawet gdybyś tak chciał zrobić musiał byś powstawiać jakieś słupi łączeniowe...ale takie rozwiązanie chorendalnie zmniejsza ilość miejsca przeznaczonego na wlot do turbo sprężarki...takie rozwiązanie jest poprostu nie efektywne :P

 

2. Na wcześniejszym rzucie siatki wlot wyglądał super...nie wiem czemu wymieniłeś go na te dwa gwizdki...fuj :D

 

3. Zauważ żę przy nadkola są za blisko kół, przy mocniejszym starcie albo hamowaniu albo jeździe po naszych drogach, koła będą ocierać się o blache...wypaląjąc bierznik albo co gorsza dziurawiąc koło...(ale to jush w sytuacjach extremalnych)...cofnij koła bardziej do środka albo powiększ nadkola :)

 

Pozatym co do formy wypłaty ewenutalnych pieniędzy za ten projekt...radze ci uważać...przeciż nie mash adresu tego faceta...a gg chyba nie wystarczy...pozatym z tego co czytałem...on 15 zbiera prace i zwycięzce powiadomi siakoś tam...jush ja to widze...nie daj się wrobić, bo tak może się zdarzyć :)

 

pozdro...i działaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności