Skocz do zawartości

Minibitwa #6: "Ubikacja do której bałbyś się wejść"


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać, po burzliwych naradach z Ftorkiem wymyśliliśmy nietuzinkowy temat :) Temat pod publiczke - environment, indoor :)

 

Ubikacja do której bałbyś się wejść - temat wbrew pozorom szeroki. Nie jest powiedziane że ma sama w sobie straszyć, choć oczywiście nikt wam nie zabrania krwistych klimatów.

"Może to być po prostu brudna łazienka - a może być jakiś obskurny sracz w którym młodzi szataniści zabili czarnego kota" - by Ftorek :D

Liczymy na waszą pomysłowość!

 

Ograniczenia na całą scenę:

8k tris,

tekstury 2x1024 (i ich odpowiedniki - 8x512, 32x256, 6x512 i 8x256 itd) + jak ktoś chce alphy, speculary, normale itp.

 

Termin składania prac - 11.06.06r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oOo, może się Udziele i Coś zorbię :D Tylko znajdę czas... jutro rozrysuję koncept :)) pozdro

 

Edit:

A co do Ograniczeń, To maxymalnie w scenie moga być np. 2 pliki textór o rozdzielczości 1024x1024 ?? no i maxymalnie 8000 poligonow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholerka... z checia bym wystartowal -- temat spoko :) -- niestety raczej nie dam rady -- do 11 musze zlozyc prace... i pewnie nie dam rady nic w stylu kibla splodzic.... zobaczymy :) -- ale temat spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholerka... z checia bym wystartowal -- temat spoko :) -- niestety raczej nie dam rady -- do 11 musze zlozyc prace... i pewnie nie dam rady nic w stylu kibla splodzic.... zobaczymy :) -- ale temat spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko (Pain ma juz skonczony model;)

ale mi nie pasuja 2 rzeczy:

8k tris - za duzo

tekstury 2x1024- przeciez 2 to na sam dir poleci :\

textura: kibla, kafelki 1, kafelki 2, sciana, sufit, lampa, inne detale.... :\ ograniczenie powinno byc w postaci wielkosci textur, a nie ich ilosci,,,,tak mi sie wydaje

 

podczas pisania tego posta napisalo sie 6 innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie czekajcie... tzn. mam zrobić kibelek z amteriałami i ze wszytskim czy taki poprostu otexturowany... bo nigdy się w tym dzialne nie produkowałem więc nie wiem ;P czy mam to zorbić jak jakąś scenę zwyczają z ogrraniczeniami regulaminowymi czy coś jak do gry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie czekajcie... tzn. mam zrobić kibelek z amteriałami i ze wszytskim czy taki poprostu otexturowany... bo nigdy się w tym dzialne nie produkowałem więc nie wiem ;P czy mam to zorbić jak jakąś scenę zwyczają z ogrraniczeniami regulaminowymi czy coś jak do gry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie czekajcie... tzn. mam zrobić kibelek z amteriałami i ze wszytskim czy taki poprostu otexturowany... bo nigdy się w tym dzialne nie produkowałem więc nie wiem ;P czy mam to zorbić jak jakąś scenę zwyczają z ogrraniczeniami regulaminowymi czy coś jak do gry...

obydwie opcje ktore przedstawiles sa dla mnie takie same :) z tego co wiem, to masz zrobic model calej ubikacji i oteksturowac ją(normale, speculary itp.) pomoglem ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt - nie wiem - moze poozno juz... albo ja stary jestem i nie kumam mlodziezy... ale absolutnie nie rozumiem twojego posta?? moglbys rozjasnic??

 

co do limitu triangli - jak sie zmiescisz w mniejszej ilosci a bedzie wygladac superek to lux bajera tak czy siak :D

 

co do texturek - dajemy limit wielksci map - 2 mapy 1024x1024 (albo 1024x2048) - ale mozesz to sobie podzielic jak chcesz...

 

passa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze wyjątku poprę wniosek kurta o zmniejszenie ilości trójkątów :> 8K to na prawde dużo, spokojnie można by zmniejszyc limit o jakieś 2 tysiaczki. Chyba że bawimy się w modelowanie kropel wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt - nie wiem - moze poozno juz... albo ja stary jestem i nie kumam mlodziezy... ale absolutnie nie rozumiem twojego posta?? moglbys rozjasnic??
chodzi chyba o to ze te 2x 1024 starcza na te głowne tekstury i ze zapomniales o detalach. ja jestem za, lepiej ograniczyc wielkosc a nie ilosc bo ograniczona ilosc ogranicza mnogosc(modeli) :D

 

HAHAHAHAH... Ledyr,genialny avek!! Ekhem...
hehe, mi tez sie podoba :D

 

EDIT:

 

W drodze wyjątku poprę wniosek kurta o zmniejszenie ilości trójkątów :> 8K to na prawde dużo, spokojnie można by zmniejszyc limit o jakieś 2 tysiaczki. Chyba że bawimy się w modelowanie kropel wody ;)
ja was nie rozumime, najpierw sie czepiacie ze za malo ze tak bylo 10 lat temu... a teraz ze za duzo, przeciez nikt nie kaze wymodelowac az 8 k a pozatym nie koniecznie m,usi chodzic o kibel domowy ale na przyklad w jakiejs restauracji czy cos gdzie jest pisuarów 5 , 5 kabin i jeszcze moze ktos bedzie chcial dorobic jakies zwloki czy dziury w scianach czy deski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysza nie musisz robic 2x 1024 tylko jej odpowiedni 256x256 tylk otak zeby suma tych textur rownala sie 2 x 1024 to jest naprawde duzo , pozatym mozesz zrobic jeszcze mniejsze ;))))))

 

Hehe taaaa, a pozniej detale na teksturze czym bede rysowal? Paznokciem po monitorze xD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej myszka :D:D:D:D

 

Co do polikauntu to jest ql texturki tez ! mozna oszukac i cam mapping zrobic ! *spryciaz*

 

nie no na powaznie :)

 

to wszystko jest ok , texturki przeciez bedziesz robil sajmlesowe nie wykozystasz 1024 na jedna sciane tylko mniejsza na wszystkie powiezchnie gdzie jest taka sama texurka jezeli sie myle poprawcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumime, najpierw sie czepiacie ze za malo ze tak bylo 10 lat temu... a teraz ze za duzo, przeciez nikt nie kaze wymodelowac az 8 k a pozatym nie koniecznie m,usi chodzic o kibel domowy ale na przyklad w jakiejs restauracji czy cos gdzie jest pisuarów 5 , 5 kabin i jeszcze moze ktos bedzie chcial dorobic jakies zwloki czy dziury w scianach czy deski...

Mi chodzi o to, że nakład pracy rośnie przy wzroście ilości trisów. I rośnie szybciej niż liniowo. Ale masz racje, nie trzeba wykorzystać tych 8000, więc nie robie wiecej problemu. W koncu bawimy się dla przyjemności, a nie walczymy o złote kalesony:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- potem tylko dirtmape i lajtmape na innym kanale pykniesz" AHA, czyli dirty tez tak sie robi, spokoooo :)

ludzie policzcie ile wam bedzie potzreba textur... 8x 512 to faktycznie MOZE starczyc,,,ale bedzie ciezko...

1sufit

2podloga

3sciana_1

4sciana_2

5dirt_1

6dirt_2

7kibel

8_papier, deska(jakas...),lustro, mydlo

9 inne detale

....sie zobaczy, moze starczy///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt poprostu zobaczysz czy Ci staryczy i tak zmodyfikujesz swoja wizje kibelka zeby starczylo, wywalisz kabine itp po 2gie to ma byc kibel do ktorego bysmy sie bali wejsc , to zamiast kibla czarna dziure walnac i juz jedna 512 do przodu hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to zamiast kibla czarna dziure walnac i juz jedna 512 do przodu hehehehehe

 

 

Buehehe no stary teraz mnie roooooozwaliles w drobne xD

 

kibel, podloga, oswietlenie, 2x sciana, sufit - wychodzi 6 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, wystartowałbym gdyby nie te ograniczenia... w sumie po co one zostały wprowadzone? Bitwy powinny uczyć kreatywności, a jak tu być kreatywnym skoro jest się ograniczonym... to jak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy - dostosuj sie lub gin :D

 

a serio - no jakby nie bylo to jest minibitwa game-artowa - a w game-arcie zawsze byly/sa i beda ograniczenia :D - chodzi o kreatywnosc jak najbardziej (moze i bardziej bo jest trudniej przekazac to co chcesz mniejszym wachlazem srodkow :)

 

pzoa

 

ps. ehhh kurt - jak bedziesz tak jojczyl to zobaczysz... przyjdzie po ciebie zle i zje ci watrobe... - nawet nie zauwazysz kiedy :D - do roobootyyy!! a nie... marudzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej czemu uważacie że 8000 trójkątów to dużo ;P to jest 4000 poligonow, a jak ja chce zrobić jakieś detale to będzie kapota ;P

 

edit:

Zrobiłem dopeiro ściany jak najbardziej optymalnie i specialne dzwi i jeden detal na ścianie i już mam 335 Poly ;P

 

48su1.jpg

 

hehe, pierwsze koncepty w głowie i peirwsze widoiki w 3d, ale wogole bedize inaczej to taki teścik :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie uprasza sie uzytkownikow o niezasmiecanie glownego watka szostej edycji minibitwy tworami wlasnej wyobrazni. Jednoczesnie chcielibysmy poinformowac o mozliwosci zalozenia osobnego watka przez kazdego uczestnika, w ktorym mozna umieszczac w/w twory.

 

pozdrawiam

 

buaahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle wiele osób mówi, zobaczymy ile skonczy chociaz modelowac :D oby jak najwiecej, a tak wogóle to skoro mówicie o uzywaniu tekstury jednego kafelka i ... nie wiem jak to sie nazywa ale w kazdym razie da rade wtedy jakoś dodac nierównomierne zabrudzenia (krew, rdza) ?

powodzenia Knyshna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck - hmmm - decal moze szwankowac ('flikowanie' jak to ladnie wczesniej okresliles bedzie bo zbufor bedzie sie krzaczyl - moowie 'byc moze' of course nie wiem dokladnie)

 

ja bym raczej poszedl w mixowanie materialow - maska mieszania moze miec ciut mniejsza rozdzialke nic mapa koloru/detalu - wiec mozna sporo zaoszczedzic miejsca na texturce...

 

no nie wiem...

 

pdoap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek - decale w ten sposób były stosowane nawet w Q3, fajnie ty wygląda jak się wyripuje geometrię z gry (bezpośrednio z OpenGL'a), na ścianach jest pełno sladów po strzałach właśnie jako kwadratowe plejny, pokazałbym, ale nie chce mi się teraz Quaka odpalać, czasu mało.

 

Po prostu trzeba go ustawić na tekiej wysokości by nie było to za bardzo widoczne, ale też by nie flikały:

 

http://reality.artificialstudios.com/twiki/bin/view/Main/CreatingDecals

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności